Їх популяція в 20 столітті була на межі вимирання. Чисельність китів поступово зросла після заборони комерційного полювання, але це лише перший раз, коли дослідники спостерігали таку велику групу других за величиною тварин у світі. В антарктичному регіоні було знято близько 150 особин, які разом шукають їжу. Провідний автор дослідження назвав це «однією з найбільших подій у природі».
Звичайні кити, також відомі як фінвали, є другими за величиною відомими тваринами на Землі відразу після синіх китів. Вони виростають до 27 метрів і живуть до 70-80 років. До того, як у 1976 році в південній півкулі було заборонено широкомасштабне комерційне полювання, воно майже вимерло в тому столітті. Вижило два-один відсоток населення. Протягом 20-го століття близько 700 000 людей були вбиті, щоб видобути олію, що містилася в їхньому тільному жирі, пише The Guardian.
Але надія є. Під час двох експедицій у 2018 і 2019 роках вчені спостерігали за сотнею груп цих китоподібних, починаючи від невеликих груп і закінчуючи кількома особинами, групами з кількох десятків і закінчуючи вісьмома найбільшими, до 150 особин. від одного з двох підвидів звичайного кита. Раніше були зафіксовані спостереження до десятка фіналиків, які разом шукали їжу.
«Вода кипіла»
— Я ніколи раніше не бачив стільки китів в одному місці. Я був абсолютно зачарований, – описав біолог проф. Беттліна Майєр з Ольденбурзького університету в Німеччині.
Як описала Хелена Герр з Гамбурзького університету, головний автор дослідження, «вода навколо нас кипіла, тому що тварини постійно рухалися». “Це було захоплююче просто стояти і дивитися на це”, – сказала вона. Дослідник назвав сцени на кадрах, знятих дроном, записаними режисерами BBC, «однією з найбільших подій у природі». На них зображені особини, що шукають їжу, одного з двох підвидів звичайного кита – Balaenoptera physalus quoyi.
Важливість для екосистеми
Автори дослідження, опублікованого в Scientific Reports, підрахували, що в Антарктиді зараз налічується майже вісім тисяч китів. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), чисельність населення планети становить сто тисяч фіналістів, більшість з яких, як очікується, проживатиме в Північній півкулі. Він описує цей вид як «під загрозою зникнення».
Велика кількість китів важлива для екосистеми. Вони харчуються багатим на залізо антарктичним крилем, видом ракоподібних, і коли вони випорожнюються, поживні речовини повертаються у воду, допомагаючи стимулювати ріст фітопланктону, який є основою морської харчової мережі та їжею для криля.
The Guardian, ScienceDaily
Основне джерело фото: Інститут Альфреда Вегенера