• Latest
Kowalczyk (WWF Polska) з доходом від продажу квот на викиди CO2

А як щодо грошей від продажу прав на викиди CO2? Міністерство клімату та навколишнього середовища: з 2013 року Польща виділила на кліматичні цілі понад 100 мільярдів злотих

08.09.2022

EuroMillions, рекордний виграш. Колін і Крістін Вейр виграли 161 мільйон фунтів. На що вони витратили стільки грошей?

29.01.2023

Стюардеса вижила після авіакатастрофи та падіння з 10-кілометрової висоти. Як склалася подальша доля Весни Вулович?

29.01.2023

Деменція – що знижує ризик її виникнення?

29.01.2023

Великобританія. З Єгипту до Манчестера в ящику з полуницею прилетів гекон

29.01.2023

Австралія. М’ясо зникаючих видів, що продається в рибних магазинах

28.01.2023

«Марсіанський ведмідь», захоплений зондом. Звідки це взялося?

27.01.2023

Робот, який може розріджувати. Подивіться, як він втікає з в’язниці

27.01.2023

США. Ведмідь зробив чотири сотні селфі. Персонал парку потішила поведінка тварини

27.01.2023

Весна Вулович пережила авіакатастрофу та падіння з 10-кілометрової висоти. Якою була її подальша доля?

27.01.2023

Валбжих. Білий горностай, знятий камерою. Запис

27.01.2023

США. Штучний інтелект склав іспити з права та бізнесу в університетах

27.01.2023

Рак яєчників – симптоми. Рак можна виявити за вісім місяців до встановлення діагнозу

27.01.2023
Последние новости Украины на сегодня 2022
No Result
View All Result
Неділя, 29 Січня, 2023
  • Login
  • Головна
  • Бізнес
  • Гроші
  • Календар
  • Мир
  • Нерухомість
  • Свята
  • Передбачення
  • Економіка
Підпишіться
  • Головна
  • Бізнес
  • Гроші
  • Календар
  • Мир
  • Нерухомість
  • Свята
  • Передбачення
  • Економіка
No Result
View All Result
Последние новости Украины на сегодня 2022
No Result
View All Result
Home Бізнес

А як щодо грошей від продажу прав на викиди CO2? Міністерство клімату та навколишнього середовища: з 2013 року Польща виділила на кліматичні цілі понад 100 мільярдів злотих

08.09.2022
in Бізнес
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Kowalczyk (WWF Polska) з доходом від продажу квот на викиди CO2
152
SHARES
Поділитись в FacebookПоділитись в TwitterПоділитись в Telegram

СхожіНовини

Таблиця термінів подання звітності на 2023 рік в Україні

Найкращі бізнес ідеї 2023 для початку бізнесу

Чи потрібно відпрацьовувати 2 тижні після звільнення в Україні у 2023 році

Єврокомісія не коментувала звіти про витрати коштів від продажу квот на викиди парникових газів, які Польща подала з 2013 року, повідомило в середу Міністерство клімату та навколишнього середовища. Повідомлялося, що Польща виділила на кліматичні цілі 105 мільярдів злотих з 2013 року по серпень 2022 року. «Це більше доходів від продажу квот на викиди СО2 на той час», — додали в міністерстві.

Rafał Stangreciak з TVN24 «Чорним по білому» у своєму репортажі «Швидкоплинні мільярди» намагався відповісти на питання, що сталося з грошима від продажу прав на викиди CO2. Він зазначив, що з 2013 року Польща заробила 60 млрд злотих. Принаймні половина цих грошей, згідно з директивою ЄС, мала бути спрямована на перетворення енергії та відновлювані джерела енергії, завдяки чому наші рахунки за електроенергію сьогодні можуть бути значно нижчими. Однак вона не залишилася. – Ці кошти використовувалися зовсім на інші цілі, і це треба оцінювати критично, – сказав «Чорному по білому» колишній міністр економіки Януш Штайнхофф.

ДИВІТЬСЯ РЕПОРТАЖ «ЧОРНИМ ПО БІЛОМУ» – «УЛЬТРА МІЛЬЯРДИ» НА TVN24 GO

Про те, що сталося з грошима, кореспондент «Чорного та білого» хотів запитати в Мінклімату та навколишнього середовища, але нікому з міністерства не було цікаво говорити про це на камеру. Він також спробував запитати міністра Анну Московську під час прес-конференції. – Ці гроші витрачаються на відновлювані джерела енергії, вони витрачаються добре і цілі досягаються, – зазначив очільник міністерства. Спроби запитати будь-що закінчувалися, в тому числі, відключенням мікрофона. На одній із конференцій Москва запевнила, що ми витрачаємо на відновлювану енергетику більше, ніж потрібно. – Ми витрачаємо на трансформацію з власних ресурсів плюс з коштів ЄТС набагато більше, ніж отримуємо з ЄТС, – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ: Скільки Польща заробила на продажу квот на викиди CO2?

Вітряна електростанція в Балтійському моріShutterstock

«Явище, яке впливає на торгівлю викидами, — це свого роду творчий облік»

Чому ми відстаємо від Європи, коли йдеться про відновлювані джерела енергії? – Одним із явищ, яке впливає на торгівлю викидами, є своєрідний креативний облік. Окремі країни-члени, такі як Польща, кинули в цей мішок інвестиції, що призвели до проектів кліматичної нейтральності, які обов’язково будуть реалізовані, – сказав Якуб Віх, заступник головного редактора порталу Energetyka24.com.

– Ми зарахували гроші, які пішли, наприклад, від екологічних зборів до Національного фонду охорони навколишнього природного середовища, тож у результаті ці гроші пішли до бюджету, а Польща показала, що ми з різних кишень, з різних грошей щось вкладаємо в екологію. захист та інвестиції в трансформацію енергії, тож припустімо, що це половина, яку ми отримуємо від продажу дозволів, – сказав Бартомієй Дерскі, журналіст порталу High Voltage.

Якуб Віх сказав, що “що стосується відповідальності, то тут немає злочинів чи інших видів заборонених дій”. – З іншого боку, це питання певної економії та управління цим пулом коштів, які мають бути спрямовані на модернізацію, особливо польської енергетики, – підкреслив він. Цей пул коштів становить щонайменше половину з 60 мільярдів злотих. Ці гроші можна було б витратити на понад 500 наземних вітрових турбін потужністю від 2 до 3 мегават кожна, що в цілому могло б дати нам зелену енергію потужністю від 1 до 1,5 гігават. Така енергія могла б замінити один блок на традиційній вугільній електростанції.

Як уряд витрачав кошти Європейського суду, має перевірити Вища контрольна палата.

ЧИТАЙТЕ: Голова Єврокомісії відповів на постулат польського уряду

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди CO2 та ціни на електроенергію. «Ціни на енергоносії піднімає відсутність трансформацій, а не кліматична політика»

Мінклімату та навколишнього середовища за кошти ЕТС

У середу Міністерство клімату та навколишнього середовища опублікувало комюніке щодо витрачання Польщею коштів з ETS. У ньому зазначалося, що, отримуючи кошти від продажу квот на викиди парникових газів, Польща зобов’язана не лише витрачати їх відповідно до чинного в Європейському співтоваристві законодавства, але й подавати звіти про використання доходів від цих аукціонів. У міністерстві додали, що “з 2013 року, коли країни-члени почали подавати звіти про витрачання коштів з аукціонів, Єврокомісія не коментувала звіти, представлені Польщею”.

У оголошенні зазначено, що «Директива 2003/87 / EC (Директива ETS) передбачає, що доходи від продажу квот на аукціоні є державними доходами, які розподіляються державами-членами». «Згідно з директивою ETS, принаймні 50% доходів або їх еквівалент має бути виділено на кліматичні цілі. Вони стосуються: трансформації енергетичного сектору та інвестицій у відновлювані джерела енергії, стимулів для переходу на низькі викиди або громадського транспорту. .заходи з підвищення енергоефективності, централізованого опалення та термомодернізації будівель або надання фінансової підтримки для врахування соціальних аспектів для домогосподарств з низьким і середнім рівнем доходу”, – йдеться в повідомленні. У міністерстві додали, що ці витрати також можуть мати форму, зокрема, податкових пільг.

Kowalczyk (WWF Polska) з доходом від продажу квот на викиди CO2

Kowalczyk (WWF Polska) з доходом від продажу квот на викиди CO2ТВН24 БіС

Міністерство клімату та навколишнього середовища: з 2013 року Польща виділила на кліматичні цілі 105 мільярдів злотих

Міністерство клімату та навколишнього середовища оголосило, що «загальний обсяг фінансування на кліматичні цілі, включно з мобілізованими податковими пільгами, у Польщі становив щонайменше 105 мільярдів злотих». Він додав, що «це більше, ніж виручка від продажу квот на викиди CO2 на той момент».

Міністерство вказало, що в 2013-2022 роках (серпень) на кліматичні цілі було виділено: на підтримку відновлюваної енергетики – 18,7 млрд злотих; підтримка найбідніших одержувачів енергії – 14,1 млрд злотих; підтримка громадського колективного транспорту – 39,2 млрд злотих; на підтримку енергоємних виробництв – 5,1 млрд злотих. Міністерство додало, що 6,8 млрд злотих було виділено на підтримку суб’єктів енергетичного сектору для інвестиційної діяльності відповідно до його стратегії трансформації; на відрахування від доходу в рамках підтримки термомодернізації та реновації шляхом запровадження т.зв. полегшення термомодернізації – 21,4 млрд злотих (ефект для бюджету – зменшення надходжень на 3,8 млрд злотих); тоді як на розвиток електромобільності було спрямовано 0,3 млрд злотих.

Міністерство зазначило, що всі ці цілі “відповідають цілям, визначеним і описаним у Директиві”.

«Крім того, відповідно до чинного законодавства держави-члени зобов’язані підготувати та надати Європейській комісії звіт про використання доходів, отриманих від продажу на аукціоні квот на викиди або їх фінансового еквівалента», – додали в міністерстві.

«Європейська комісія не коментувала представлений звіт. Це стосується як останнього розрахунку, так і всіх звітів про витрачання коштів з аукціонів ETS, які Польща подала з 2013 року». – повідомили в міністерстві.

Що спричиняє зростання цін на енергоносії?

Що спричиняє зростання цін на енергоносії?ТВН24 БіС

система ETS

Система торгівлі викидами ЄС (EU ETS), яка діє з 2015 року, встановлює абсолютний ліміт або «ліміт» на загальну кількість певних парникових газів, які можуть викидатися щороку підприємствами, охопленими системою.

Окремі країни отримують свій пул квот, так званий аукціон, і продають квоти на викиди CO2 на аукціонах, і їх купують компанії, які викидають CO2 в атмосферу, наприклад виробники енергії. Кошти, отримані від продажу надбавок державами, є доходом їх бюджетів. Директива ЄС вказує, що принаймні 50 відсотків доходів від цього пулу мають спрямовуватися на кліматичні цілі.

У 2013-2020 роках, тобто від початку аукціонного продажу квот на викиди, польський бюджет було профінансовано приблизно на 34,5 мільярда злотих. Лише у 2021 році через значне підвищення цін на дозволи доходи значно перевищили 20 мільярдів злотих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зайві мільярди в державну скарбницю. «Кошти розраховувалися лише на папері»

Основне джерело фото: Shutterstock

СхожіНовини

Які звіти складати у статистику 2023 в Україні - терміни, таблиця
Бізнес

Таблиця термінів подання звітності на 2023 рік в Україні

22.11.2022
Найкращі бізнес ідеї 2023 для початку бізнесу
Бізнес

Найкращі бізнес ідеї 2023 для початку бізнесу

02.11.2022
Чи потрібно відпрацьовувати 2 тижні 2023 року в Україні
Бізнес

Чи потрібно відпрацьовувати 2 тижні після звільнення в Україні у 2023 році

21.10.2022
Зруйнований театр у Маріуполі (запис 28.08.2022)
Бізнес

Україна. Полк «Азов»: росіяни утримують 50 жінок «Азовсталі», двоє вагітних

20.09.2022
Бізнес

Росія. Радіо Свобода. Пораненим бійцям “катастрофічно не вистачає ліків”, співробітникам “Газпрому” доводиться лізти до кишень

20.09.2022
Комітет Європарламенту розслідує справу про стеження за Pegasus у Польщі
Бізнес

Пегас. Члени комітету Європарламенту зі спостереження відвідують Польщу. Вони зустрілися з комітетом Сенату

20.09.2022

Popular News

  • Імена для хлопчиків, народжених у 2023 році, по місяцях

    Імена для хлопчиків, народжених у 2023 році, по місяцях

    2351 shares
    Share 940 Tweet 588
  • Популярні імена для дівчаток, народжених у 2023 році, по місяцях

    875 shares
    Share 350 Tweet 219
  • Оригінальні вітання з Новим 2022 роком Тигра

    561 shares
    Share 224 Tweet 140
  • IPTV плейлист Украины 2023 года

    541 shares
    Share 216 Tweet 135
  • Хрещення 2023: якого числа відбувається купання в ополонці?

    459 shares
    Share 184 Tweet 115
  • Trending
  • Comments
  • Latest
Імена для хлопчиків, народжених у 2023 році, по місяцях

Імена для хлопчиків, народжених у 2023 році, по місяцях

14.06.2022
Популярні імена для дівчаток, народжених у 2023 році, по місяцях

Популярні імена для дівчаток, народжених у 2023 році, по місяцях

12.06.2022
Оригінальні вітання з Новим 2022 роком Тигра

Оригінальні вітання з Новим 2022 роком Тигра

14.06.2022
IPTV плейлист Украины 2023 года

IPTV плейлист Украины 2023 года

02.11.2022

Привет, мир!

1

dfgdf

0
День программиста в 2022 году в Украине

День программиста в 2022 году в Украине

0
День программиста в 2022 году в Украине

День програміста в 2022 році в Україні

0

EuroMillions, рекордний виграш. Колін і Крістін Вейр виграли 161 мільйон фунтів. На що вони витратили стільки грошей?

29.01.2023

Стюардеса вижила після авіакатастрофи та падіння з 10-кілометрової висоти. Як склалася подальша доля Весни Вулович?

29.01.2023

Деменція – що знижує ризик її виникнення?

29.01.2023

Великобританія. З Єгипту до Манчестера в ящику з полуницею прилетів гекон

29.01.2023

EuroMillions, рекордний виграш. Колін і Крістін Вейр виграли 161 мільйон фунтів. На що вони витратили стільки грошей?

29.01.2023

Стюардеса вижила після авіакатастрофи та падіння з 10-кілометрової висоти. Як склалася подальша доля Весни Вулович?

29.01.2023

Деменція – що знижує ризик її виникнення?

29.01.2023
Последние новости Украины на сегодня 2022

Актуальні новини 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Тількі свіжі, найгарячіші новини України і світу для Тебе!!!

© 2022 Spu.pl.ua свіжі та актуальні новини України.

No Result
View All Result
  • Головна
  • Бізнес
  • Гроші
  • Календар
  • Мир
  • Нерухомість
  • Свята
  • Передбачення
  • Економіка

© 2022 Spu.pl.ua свіжі та актуальні новини України.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Цей сайт використовує файли cookie. Продовжуючи використовувати цей веб-сайт, ви даєте згоду на використання файлів cookie. Перегляньте нашу Політику конфіденційності та файлів cookie.