Колишній омбудсмен Адам Боднар прокоментував у «Фактах по фактам» TVN24 зміст електронного листа від керівника канцелярії прем’єр-міністра Міхала Дворчика, який мав консультуватися з президентом Конституційного трибуналу Юлією Пшиленбською. , про дії Конституційного Трибуналу. – Виявилося, що представник Ради міністрів у ранзі керівника офісу домовляється з президентом Конституційного трибуналу, коли виносити вироки, а точніше, коли їх відкладати, – сказав Боднар. Він додав, що електронний лист його “потряс”.
Згідно з електронним листом, опублікованим минулого понеділка, керівник канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик мав проконсультуватися з президентом Конституційного трибуналу Юлією Пшиленбською щодо дій трибуналу. «Матеуш, сьогодні (незабаром після вашого інтерв’ю) я відвідав пані Юлію П. Я обговорив 3 теми з президентом», — мав написати Дворчик прем’єр-міністру Матеушу Моравецькому. «Три теми» мали стосуватися рішень Конституційного трибуналу.

У Дворчика запитали про справжність електронних листів. Відповів одним реченням (відео від 6 липня)TVN24
Боднар: конкретні проблеми, конкретні сотні тисяч людей
Про цю справу розповів екс-омбудсмен Адам Боднар у понеділок у “Фактах по фактам” на TVN24. За його словами, витік електронних листів «потряс» його. – Раніше ми знали про різні зустрічі, про різні контакти між президентом Юлією Пшиленбською та представниками влади, і виявилося, що представник Ради міністрів, керівник офісу, веде переговори з президентом. Конституційний трибунал, коли мають бути винесені рішення, точніше, коли вони мають бути відкладені. Крім того, це питання, які стосуються дуже конкретних ситуацій громадян Республіки Польща, – сказав він.
– Конкретні проблеми, конкретні сотні тисяч людей, у перекладі на гроші, де влада домовляється з Конституційним судом про те, щоб ці вироки просто не виносили, бо це призведе до таких, а не інших витрат для державного бюджету, – сказав Боднар.
Боднар: ми лише залишені на милість і ганьбу тих, хто створює закон
За словами колишнього омбудсмена, кожен громадянин повинен бути уважним до того, що відбувається з Конституційним трибуналом. – Звичайний громадянин – це також пенсіонер, який постраждав через погані правила, погано введені в дію, тобто громадянин, якого скривдив польський порядок, тобто громадянин, якого торкаються складні податкові норми, тобто громадянин, який не може захистити. сам у різних справах, оскільки правила диктує міністр юстиції. Одним словом, кожен із нас, залежно від ситуації, може бути цим пересічним громадянином. Тоді треба очікувати, що хтось за нас займеться нашими справами, що хтось за нас контролюватиме дефектні нормативні акти, які прийняті то поспіхом, то ненавмисно, через якусь законодавчу недбалість, а врешті ми платимо, бо ці наші права регулюються як є. Ми отримуємо меншу пенсію, – пояснив він.
– Якщо ми не маємо Конституційного трибуналу, здатного робити це незалежно, це означає, що нас немає кому захистити, що ми лише залишені на милість і ганьбу тих, хто складає закон, який нас визначає, – зазначив Боднар. .
Він додав, що були випадки, коли членами Конституційного трибуналу маніпулювали. – Здебільшого це були питання політичного характеру, чи то прокуратура, чи то зміни до Кримінально-процесуального кодексу. Я виступав у цих справах, але після того, як у мене склалося враження, що немає сенсу продовжувати ці справи, бо ці колегії влаштовані лише для того, щоб не було окремої думки, я відкликав такі справи з Трибуналу. Я просто не хотів поглиблювати правову кризу, але водночас я хотів дати судам можливість безпосередньо застосовувати конституцію і не бути зв’язаними якимось іншим невдалим вироком, – пояснив він.
Основне джерело фото: TVN24