За словами єпископа Літчфілда, Церква Англії розгляне можливість введення гендерно-нейтральних слів для Бога цієї весни. Для вирішення цього питання буде створено спеціальну комісію. Однак спочатку необхідно буде отримати згоду Синоду.
О. Доктор Майкл Іпгрейв, єпископ Літчфілда та віце-голова комітету з літургії, відповідальний за це питання, каже, що спільнота «досліджувала питання використання гендерно-нейтральної мови при згадуванні Бога» протягом кількох років. За його словами, дискусії на цю тему призвели до створення нового проекту, запланованого на весну цього року, в якому буде розглянуто потенційне внесення змін. Деталі ініціативи поки не оприлюднені.
Однак єпископ Іпгрейв зазначив, що потенційна зміна чоловічих термінів для Бога вимагає схвалення відповідного церковного органу прийняття рішень. Як пояснив священнослужитель, якого цитує Guardian, зміна формулювань і кількості дозволених форм вимагатиме повного синодального процесу для його затвердження. При цьому священик не уточнив, як можуть бути замінені форми, які використовуються для цієї форми – чи стосуватиметься це, наприклад, найвідоміших молитов.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Менше половини населення Англії та Уельсу вважають себе християнами
Церква Англії розглядає можливість використання гендерно нейтральних термінів для позначення Бога
Ця ідея викликала неоднозначну реакцію. Більш консервативні віруючі – як о. Доктор Ян Пол – стверджують, що такі зміни означали б відмову від доктрини церкви. Пол сказав The Telegraph, що так само, як ви не можете замінити «батько» на «мама», не змінюючи його значення, ви не можете замінити його гендерно нейтральним еквівалентом.
Речник англіканської церкви, якого цитує Guardian, дотримується іншої думки. – Нічого нового. Християни з давніх часів визнали, що Бог не є ні чоловіком, ні жінкою, відповів він. Він додав, що «підвищений інтерес до вивчення нових мовних форм» присутній серед священнослужителів церкви вже понад 20 років. – Якщо копнути глибше, то виявиться, що Бог не сексуальний. Тож чому ми обмежуємо свою мову звертань до Бога гендерно? – запитує професор Хелен Кінг, віце-голова комісії з питань статі та сексуальності Генерального Синоду, яку цитує «Телеграф».
The Guardian, The Telegraph
Основне джерело фото: Shutterstock