Після невдалого запуску місії Artemis I NASA оголосило, що наступне стартове вікно відкриється не раніше 19 вересня. Витік палива під час суботньої спроби зльоту виявився серйознішим, ніж передбачалося спочатку.
У суботу NASA перервало свою спробу запуску космічної системи запуску (SLS) вдруге за тиждень, посилаючись на постійний витік палива. За даними космічного агентства, це може відкласти дебютну місію програми Artemis щонайменше на кілька тижнів.
Три спроби розв’язати задачу
У суботу передпускові роботи були скасовані за три години до запланованого часу старту (20.17 за польським часом). Зворотний відлік був перерваний після того, як технічні працівники Космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал зробили три невдалі спроби усунути великий витік водневого палива.
Спочатку представники NASA дозволили почати місію в понеділок або вівторок, якщо знадобиться третя спроба. Однак проблема з паливною системою виявилася настільки серйозною, що її неможливо буде усунути на стартовому майданчику до закінчення поточного пускового періоду, відведеного місії – він закінчується у вівторок. Згідно з правилами NASA, це вимагатиме транспортування ракети SLS від місця запуску до кімнати обслуговування.
Джим Фрі, заступник адміністратора NASA, прогнозує, що наступне найбільш раннє вікно запуску відкриється між 19 і 30 вересня, а наступне — 17-31 жовтня.
Ракета SLS і Orion перед другою спробою зльоту, 1 вересняНАСА / Джаред Лайонс
Стандартна процедура
Майк Сарафін, керівник місії NASA Artemis I, зазначає, що спроби вирішити останню технічну проблему вимагатимуть «кілька тижнів роботи».
– У понеділок ми побачили витік, який було легко контролювати. Цього було непросто навчитися, – додає він.
Адміністратор NASA Білл Нельсон нагадує, що у випадку космічних польотів будь-який фальстарт неможливий.
— Варто пам’ятати, що ми не підемо, поки все не буде добре. Це стандартна операція, наголошує він.
Перша спроба зльоту в понеділок була зірвана через технічні проблеми, включно з ще одним витоком паливної лінії, несправним датчиком температури та тріщинами в ізоляційній піні.
Назад на місяць Адам Земенович / PAP
Основне джерело фото: НАСА / Джаред Лайонс