Двоє учасників міжнародного руху Extinction Rebellion, який намагається зупинити кліматичні зміни, приклеїли руки до картини Пабло Пікассо в Національній галереї Вікторії в Мельбурні, Австралія. Активістів затримали, але звинувачень не висунули.
У неділю близько полудня за місцевим часом поліція отримала повідомлення про те, що в Національній галереї Вікторії двоє людей – жінка і чоловік – приклеїли руками скло, яке захищало картину “Різанина в Кореї”, написану Пабло Пікассо в 1951 році. На антивоєнній картині зображена сцена розстрілу групи оголених жінок і дітей.
Активісти одягли футболки з логотипом Extinction Rebellion, міжнародного громадського руху, учасники якого намагаються змусити уряди вжити радикальних дій у зв’язку з кліматичною кризою. Перед собою на підлозі протестувальники розклали банер із написом: «Кліматичний хаос = війна + голод».
За словами мітингувальників, картина не постраждала
Як повідомляє CNN, активісти, що стояли біля картини, цитували відомого британського телеведучого та натураліста Девіда Аттенборо, який часто говорив про необхідність зупинити прогресуючі зміни клімату. – Якщо ми продовжимо йти нинішнім шляхом, нас чекає крах усього, що дає нам безпеку, – підкреслили вони.
Офіцери, які прибули, відірвали кліматичних активістів від картини, а потім затримали. Активісти були ідентифіковані як 49-річна жінка з австралійського штату Новий Південний Уельс і 59-річний чоловік, який живе в передмісті Мельбурна. Також затримали 49-річного чоловіка, який разом з ними брав участь в акції. Як пізніше повідомила “The Guardian”, того ж дня протестувальників відпустили додому, їм не висунули жодних звинувачень.
У Extinction Rebellion заявили, що під час протесту картина Пікассо жодним чином не постраждала.
Протест Кромвеля в кафе
Приклеювання частин тіла до предметів і предметів є формою громадянської непокори, яку часто використовують кліматичні активісти. На початку травня американський актор Джеймс Кромвель приклеїв руку до стійки в одному з магазинів Starbucks у Нью-Йорку. Таким чином він протестував проти додаткової субсидії на веганські замінники молока.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У світі вбивають екологічних активістів. Більшість із приблизно 200 вбивств у 2021 році сталися в Латинській Америці
CNN, “The Guardian”, tvn24.pl
Основне джерело фото: Мет Хркач / Extinction Rebellion / AFP / EastNews