Австралійський турист на Балі з недовірою отримав рахунок із ресторану, де він вечеряв на день народження. Виявилося, що страва була дорожчою за всю його відпустку – все через помилку в прочитанні ціни, яка була вказана несподівано.
Австралієць, випадок якого висвітлювали місцеві ЗМІ на вихідних, поділився своєю історією в туристичній групі Bali Bogans у Facebook. Чоловік, який не назвав свого справжнього імені, влаштовував день народження під час відпустки на індонезійському острові Балі. Вечеряючи з друзями, він вирішив замовити трохи дорожчу, ніж зазвичай, пляшку вина. «Через ціни та посередність вина, яке пропонується, ми зазвичай не п’ємо його під час перебування на Балі, але цього разу я вирішив взяти пляшку, враховуючи особливий випадок», — пояснив турист.
Неправильне замовлення вина
Переглянувши меню, він вирішив замовити пляшку Domaine Leflaive Chevalier-Montrachet 2004 року. Ціна, вказана поруч, була в індонезійських рупіях і становила “$1700.++”. Турист припустив, що ціна вказана в тисячах і заплатить 1,7 мільйона рупій, або близько 170 австралійських доларів (близько 500 злотих). «Це було безперечно більше, ніж я б зазвичай платив в Австралії, але ми святкували день народження, чи не так?» він сказав.
Після замовлення чоловік зазначив, що офіціант спантеличено подивився на нього і запитав, чи впевнений він у своєму виборі. Замість того щоб сприйняти це як попереджувальний знак, австралієць сприйняв це як образливе припущення про те, що він не може дозволити собі пляшку вина за 170 доларів. «Я посміявся з нього і сказав «так, без проблем», — каже він.
Проте прохання підтвердити вибір вина було не єдиною ознакою незвичності замовлення. “Ми випили вина і смачно поїли. У якийсь момент (до нашого столу – ред.) підійшов сам шеф-кухар, щоб представитися”, – розповідає австралієць. «Хоча тоді я думав, що це було дивно, але я припустив, що це просто гарний ресторан, і більше про це не думав», — продовжує він. Незабаром після цього чоловік оплатив рахунок, не дивлячись на суму, і вийшов з ресторану разом з рештою групи.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вони хотіли відвідати Афіни. Вони помилково опинилися в місті в Італії
Вечеря дорожча за весь відпочинок
Лише наступного дня, увійшовши у свій банківський рахунок, австралієць дізнався справжню ціну пляшки вина. Як виявилося, в меню вказано не тисячі, а десятки тисяч. Отже, це означало 17 мільйонів рупій, тобто майже 1700 австралійських доларів (приблизно 5000 злотих). Це позначення ціни не було шахрайством: у Південній та Південно-Східній Азії ціни часто вказуються без усіх нулів, щоб полегшити запис великих значень, а в деяких країнах також використовуються місцеві числа, відмінні від звичних тисяч і мільйонів. Більше того, біля ціни стояв знак «++». Перший плюс означав необхідність донарахування податку, а другий: обов’язкову плату за обслуговування. Це позначення також широко поширене в хороших ресторанах цього регіону.
Зрештою з рахунку чоловіка було списано понад 2000 австралійських доларів, або еквівалент понад 6000. злотих. «Зрештою, ця трапеза коштувала дорожче, ніж уся моя відпустка. Після кількох годин обробки того, що сталося, ми над усім цим сміялися (з напарником – ред.)», – описав свою пригоду турист. «Зайве говорити, що зараз я не маю права нічого замовляти без згоди другої половинки», — пожартував він, завершуючи пост.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Замість Кіпру відпустку провів у СІЗО. Через штраф за паркування
Основне джерело фото: Shutterstock