Bank of America очікує, що фундаментальні показники США зрештою призведуть до зниження долара наступного року.
Банк зазначає: “За нашими прогнозами, долар США залишиться сильним на початку наступного року і почне стійкіше зниження після того, як ФРС зробить паузу”.
BoA вважає, що фундаментальні фактори, які підтримували долар у 2022 році, все ще є актуальними.
Тому ключовим елементом є те, що для зміни тенденції долара потрібна зміна динаміки, але існує ризик, що будь-яка зміна буде відкладена.
На думку банку, “економіка США все ще перегріта, з високою базовою інфляцією та розтягнутим ринком праці, незважаючи на неоднозначні останні дані”.
Ці чинники змушують Федеральну резервну систему зберігати агресивну політику. Якщо інфляція залишиться високому рівні, ФРС може вирішити, що вона може виправдати ослаблення політики, що відстрочить будь-який спад долара.
На думку BoA: “Основний ризик, який ми бачимо, полягає в тому, що інфляція може бути “липкою” на шляху вниз, зберігаючи долар США сильнішим довше. Інфляція вже виявилася стійкішою, ніж очікувалося консенсусом і навіть нами”.
Аналіз банку стверджує, що й інфляція у країнах перевищує 5,0%, то середньому потрібно 10 років, щоб повернути інфляцію до 2%.
Політика США може втрутитися
За даними Bank of America, поділ політичного контролю у Конгресі, як правило, є негативним фактором для долара США на тлі політичних конфліктів та невизначеності.
Оскільки увага зосереджена на виборах 2024 року, потенційний політичний тиск буде на користь слабшої валюти, щоб допомогти підтримати динаміку зростання.
BoA додає: “Політична воля США підтримувати сильний долар в умовах зниження темпів зростання може ослабнути з наближенням виборів 2024 року. Висока прибутковість може стати фіскальною проблемою, і ФРС, можливо, доведеться зайнятися регулюванням кривої прибутковості. Зрештою навіть США можуть віддати перевагу”. Угода Плаза 2.0″.
Досі шукають привабливі альтернативи долару
Bank of America зазначає, що потенціал ослаблення долара буде вищим за наявності привабливих альтернатив. Наслідком цього є те, що долар може одержати хорошу підтримку, якщо фундаментальні показники інших валют залишаються слабкими.
Щодо Китаю, то він коментує: “Ми очікуємо, що Китай почне поступове відновлення економіки, але шлях до стадного імунітету означає, що ситуація, швидше за все, погіршиться, ніж покращиться”.
Щодо Єврозони, банк зазначає, що війна в Україні все ще може відіграти важливу роль, враховуючи вплив на енергетичний сектор.
Хоча ціни на енергоносії знизилися з пікових рівнів, у зимовий період можливий підвищувальний тиск, особливо у разі подальшого посилення санкцій.
Банк резюмує: “Іншими словами, всі сили, які підтримували долар США у 2022 році, можуть продовжувати робити це ще довше у 2023 році”.
Щодо Банку Японії, то BoA очікує, що тиск у бік нормалізації політики, швидше за все, посилиться, оскільки термін повноважень голови Банку Куроди спливає у березні.
Тим не менш, BoA очікує, що поточна “голубина” політика зберігатиметься протягом 2023 року, а “ястребініший” зсув буде відкладений до 2024 року.
Після початкового зростання у 2023 році курс долара до ієни (USD/JPY), за прогнозами, ослабне до 125 наприкінці 2024 року.
BoA, як і раніше, вказує на потенційні політичні труднощі для стерлінгу. Він зазначає: “Хоча політичні ризики зараз нижчі, розбіжності з ЄС щодо угоди щодо Північної Ірландії залишаються”.
Відновлення курсу фунта стерлінгів до долара (GBP/USD) до 1,26 до кінця 2024 року ґрунтується на втратах долара, а не на зростанні фунта.
Олександр Дворський, Take-profit.org