Положення, включені до закону про викиди вуглецю, не розширюють перелік суб’єктів, які можуть поглинати банки, запевнив заступник міністра фінансів Пьотр Патковський у Сеймі в середу. На думку опозиції, нові норми можуть дозволити компаніям Держказначейства поглинати неплатоспроможні банки.
У середу парламентські комітети з питань енергетики, клімату та активів, а також державних фінансів внесли редакційні поправки до урядового законопроекту про викиди вуглецю. Він передбачає виплату таких надбавок у розмірі 3000 злотих. PLN для домогосподарств, що опалюються вугіллям.
Проект містить положення про Фонд гарантування банків та процедури поглинання банків. Опозиційні депутати стверджували, що ці положення дозволяють державним компаніям поглинати неплатоспроможні банки, в тому числі ті, які раніше не вели банківської діяльності. Ці норми дозволяють державній компанії стати банком, – сказала Ізабела Лещина (КО) під час роботи комісії.
– Міністр (клімату та навколишнього середовища Анна Москова – ред.), ви тут нічого не сказали про половину закону. Банківська накладна. Пані та панове, Закон про вугілля також є планом Zdzisław 2.0 – звинуватила, з іншого боку, під час засідання нижньої палати парламенту польський депутат у 2050 році Пауліна Генніг-Клоска.
Це відсилання до так званого скандалу KNF та слова колишнього голови Управління фінансового нагляду Польщі Марека Хшановського. Під час зустрічі з власником Getin Bank Лешеком Чарнецьким він розповів про «план Здзіслава» Сокальського, радника та представника президента в Управлінні фінансового нагляду Польщі. План полягав у тому, щоб спричинити крах Getin Noble Bank, а потім отримати його майже за безцінь. – Він вважає, що Getin має впасти, щоб 1 злотий перейшов до одного з цих великих банків, – сказав колишній голова Управління фінансового нагляду Польщі на записі, опублікованому Gazeta Wyborcza.
Пояснення Пйотра Патковського
Заступник голови Міністерства фінансів Пьотр Патковський на прес-конференції в Сеймі пояснив, що про зміни в процедурах поглинання банків Єврокомісія повідомила Управління фінансового нагляду Польщі (KNF) і Фонд банківського гарантування (BFG). ). Він пояснив, що запропоновані положення покликані «вдосконалити цей механізм, щоб він відповідав нормам ЄС».
– Рада міністрів вирішила (у вівторок – ред.), що через елемент антипутінського щита, в якому ми зміцнюємо стабільність фінансового сектору, але найбільше дбаємо про позичальників, що це роз’яснення має бути проведено, щоб не було сумнівів, що сторони Європейської комісії, або KNF, або BFG щодо цих положень, – сказав він.
Патковський додав, що в ухвалених парламентськими комітетами положеннях “немає нічого про можливість поглинання небанківськими установами”. – Сьогоднішній проект взагалі не стосувався каталогу суб’єктів, він сьогодні не розширений, – наголосив він.
Анна Москова про надбавку на вуглець
Міністр клімату та навколишнього середовища Анна Москова, яка брала участь у конференції, посилаючись на основне питання, яке регулює проект, тобто вуглецеву добавку, пояснила, що після роботи в комітетах припущення проекту не змінилися.
Вона підкреслила, що надбавка на вуглець у розмірі 3 тис. Злотих матиме кожне домогосподарство, яке опалюється кам’яним вугіллям. Вона додала, що при її виплаті не враховуватиметься доходовий критерій.
Міністр підкреслив, що вуглецеву надбавку будуть виплачувати муніципалітети, а заявку на її виплату буде легко заповнити. Однак до нього потрібно буде додати декларацію про те, що джерело опалення вугіллям у будинку принаймні було повідомлено до CEEB, тобто Центрального реєстру викидів будівель. Заявку на відкликання можна подати не пізніше 30 листопада.
Москва також зазначила, що торік домогосподарства використали для опалення приблизно 7 мільйонів тонн вугілля. За інформацією глави Міністерства культури та національної спадщини, зараз на ринку та в будинках знаходиться приблизно 3 мільйони тонн вугілля, яке прибуло до Польщі з Росії до введення ембарго. Вона додала, що «до вчорашнього дня» до Польщі було імпортовано понад 3 млн тонн вугілля, а компанії уклали контракти на імпорт понад 7 млн тонн.
Основне джерело фото: TVN24