Наскільки дбайливим може бути самець Phyllopteryx taeniolatus, показано на цьому фото, зробленому океанографом П. Т. Хіршфілдом. На фото зображено морського дракона, що дрейфує галявиною морської трави, до хвоста якого приклеєна купа яєць.
Зображення, зроблене австралійським океанографом П. Т. Хіршфілдом, отримало головну нагороду в категорії «Компактна поведінка» на конкурсі Ocean Art 2022 від Underwater Photography Guide. На фотографії зображений самець морського дракона Phyllopteryx taeniolatus, у кого до хвоста прилипла купа яєць. Надалі з цих яєць вилупляться молоді.
морські дракони Phyllopteryx taeniolatus це риби, пов’язані з морськими кониками. Вони живуть на глибині від 4 до 6 метрів, хоча можуть пірнати до 50 метрів, пише сайт Live Science з посиланням на акваріум в Атланті, штат Джорджія. Зазвичай вони починають розмножуватися в кінці липня або на початку серпня.
морські дракони
Згідно з Live Science, яйця, відкладені морськими драконами, спочатку стають рожевими, а потім стають коричневими.
«Через кілька тижнів ви починаєте бачити плями всередині кожного яйця, це очі», — сказав Live Science Грег Рауз, морський біолог з Каліфорнійського університету, коментуючи фото. Роуз додав, що яйця на фото були щойно відкладені.
На відміну від більшості хребетних, самці морських драконів витрачають час і енергію на догляд за невилупленими яйцями. Морські дракони приклеюють свої яйця, кількість яких коливається від 100 до 180, до нижньої сторони хвоста. Тісно пов’язані групи, включаючи морських коників, також демонструють цю незвичайну стратегію піклування про своє потомство, повідомляє Live Science.
Phyllopteryx taeniolatus вони є ендеміками прибережних вод Австралії. Їх дуже важко розводити в неволі.
«Морські дракони, яких люди бачать в акваріумі, здебільшого виловлені в дикій природі», — сказав Роуз. Рауз є співзасновником проекту Seadragon Search, де любителі дайвінгу можуть записувати свої зустрічі з цими рибами.
До його хвоста приліпився морський дракон із потомствомП. Т. Гіршфілд
livescience.com, Австралійський музей
Основне джерело фото: П. Т. Гіршфілд