З п’ятниці триває акція протесту працівників Bidgoshcz Miejskie Zakłady Komunikacyjne. Більшість автобусів і трамваїв не ходять на вулиці міста. Страйкарі вимагають, серед іншого, підвищення зарплати на 1000 злотих. Мер міста каже, що страйк є незаконним і суперечку потрібно вирішувати за схемою «працівник-рободавець».
У середу на сесії Бидгощської міської ради з’явилися протестуючі працівники Miejskie Zakłady Komunikacyjne. Однак це не вирішило проблеми, і страйк триває.
– Водіїв уже багато не вистачає, що призводить до того, що до кінця травня ми вже відпрацювали понад 20 тисяч годин понаднормово. Настає ліміт коду, за мить ці водії не зможуть працювати понаднормово, скоро настануть свята, і громадськість взагалі не побачить жодного автобуса на лінії. І це не буде страйк, просто не буде кому їздити, – каже Анджей Арндт, голова профспілки працівників громадського транспорту.
Там також сказано, що “за всю ситуацію несе відповідальність президент правління, який пішов у відставку, а також власник, у якого є кошти”. Говорячи про власника, він має на увазі владу Бидгоща.

Мер Бидгоща: Страйк працівників МЗК є незаконним 29.06 | Співробітники вимагають, зокрема, звільнення президента МЗК, підвищення зарплати на 1000 злотих та зменшення розміру дисциплінарних стягнень, накладених на водіїв та трамваїв. TVN24
Однак мер міста Рафал Брускі наголошує, що грошей немає, а страйк незаконний.
– У Бидгощі вже шість днів триває незаконний страйк, це не страйк, організований відповідно до Закону про вирішення колективних спорів, тому ті, хто сприяв цьому страйку, діють просто незаконно, за рахунок мешканців, і найстрашніше, що за заручників у цій суперечці взяли мешканців, – каже Брускі.
– Більшість постулатів, які я отримав сьогодні вранці, стосуються питань працівників, тому їх потрібно вирішувати по лінії працівник – роботодавець, правління МЗК. На жаль, ті, хто протестує, вважають за краще приходити до ратуші, звісно, тому що вона гучніша, популярніша та медійніша, – резюмує президент.
Очікування протестуючих працівників МЗК Бидгощ
Акція протесту в Miejskie Zakłady Komunikacyjne у Бидгощі розпочалася у п’ятницю о третій годині ночі. Співробітники прийшли на роботу, але на вулицю не вийшли. – Не виходити на лінію – це кожне індивідуальне рішення. Співробітники приходять, перевіряють їх, збирають документи, але вони не виходять з черги, – пояснив Анджей Арндт репортеру TVN24 у п’ятницю.
Працівники вимагають, зокрема, підвищення зарплати на 1000 злотих та зменшення розміру дисциплінарних стягнень, накладених на водіїв та трамваїв. Співробітники також просять зменшити розмір можливих відрахувань на премію за неналежну поведінку з 30%. до 10 відсотків – Практично немає водіїв і трамваїв, які не були покарані навіть за ненавмисні правопорушення. При таких високих відрахуваннях на зарплату працівник може отримати 2,5 тисячі злотих на руки, – сказав Арндт.
У п’ятницю страйкарі зустрілися з мером Бидгоща Рафалом Брусським, але домовленості не було досягнуто.
«У своїх постулатах працівники поставили під сумнів цілеспрямованість діючих у місті поступок, якими користуються, в тому числі, учні шкіл Бидгоща чи старшокласники. Також вони вказали, що ціна проїзду занизька. Співробітники очікують додатково 10 мільйонів злотих з міського бюджету – на підвищення зарплат. Виконання цього постулату на практиці означало б підвищення цін на квитки на громадський транспорт для всіх мешканців», – читаємо на офіційному сайті мерії в Бидгощі.
Замінний зв’язок працює
З суботи на вулицях Бидгоща курсує замінний зв’язок. Однак автобуси не доїжджають до всіх районів міста – ZDMiKP у Бидгощі постійно публікує зміни в розкладі.
Місто має договір з компанією, яка частково реалізує підключення. Підприємство шукає водіїв, пропонуючи їм 60 злотих за годину роботи.
– Нам дуже цікаво, хто фінансує такі високі ставки. Чи може місто Бидгощ собі це дозволити? Якщо так, то MZK здатний їздити навіть за 35 злотих на годину, – сказав Арндт в інтерв’ю Express Bydgoski.
З суботи до подальшого повідомлення безкоштовну поїздку на велосипеді Bydgoszcz Agglomeration Bike було продовжено з 20 хвилин до години. Однак це не всіх переконує. Найбільше від суперечки страждають мешканці, які мають проблеми з доїздом на роботу чи лікарем.
У неділю (3 липня) о 15.00 заплановано зібрання громадськості перед ратушею. Страйкарі розраховують на підтримку жителів.
Основне джерело фото: TVN24