Вона була слабка, налякана й тремтіла від холоду. Лотопаланку – австралійського ссавця – знайшов житель Білоленки на своєму балконі. Тварину передали Екопатрулю, а потім доставили у ветеринарну клініку. На жаль, ссавець не вижив, ймовірно, отруївся щурячою отрутою.
Планер, який знайшов житель Білоленки, не зберігся. Чоловік передав ссавця Екопатрулю, а потім тварину взяли під опіку ветеринарна клініка ОАЗА, що спеціалізується на лікуванні екзотичних тварин і домашніх тварин.
– Лотопаланка потрапила до нас 4 травня, вона була голодна і зневоднена, – розповіла ветеринар Олександра Малюта з ветеринарної клініки ОАЗА. Тварину оглянули, але жодних ознак серйозних проблем зі здоров’ям не було. – Перші симптоми отруєння з’явилися ще в суботу. Ймовірно, ссавець отруївся щурячою отрутою, після чого симптоми стають помітні лише через тривалий час. Ми надали лікування, але, на жаль, планерист загинув у ніч на 7 травня, – сказав Малюта.
Мешканець знайшов ссавця на балконі
Один із мешканців варшавської Білоленки у четвер, 4 травня, знайшов на балконі квітку лотоса. Точніше, її знайшов його кіт. Перелякана тварина опинилася в транспортері.
“Йому було страшно і холодно, але в теплій кімнаті він повернувся до сил. Чоловік, публікуючи інформацію в соцмережах, хотів самостійно знайти його власника. Однак він не очікував, що за австралійським ссавцем прийдуть кілька людей. Не знаючи в цій ситуації, кому насправді належить звірятко, він вирішив попросити допомоги у міської варти.
Прогулюючись, вона помітила в траві «щось червоне». «Вона все ще була сліпа, лежала, похована в купі листя та трави».
Кішка подала сигнал
Після публікації тексту в редакцію «Контакт 24» чоловік повідомив, що на балконі його квартири в Білоленці з’явився невеликий планер. За його словами, тварина з’являлася двічі, але першого разу зловити її не вдалося.
– У середу, 26 квітня, ввечері наша кішка почала нявкати на те, що побачила на балконі, вона була дуже схвильована. Це виявився маленький гризун, планерна муха, але зловити не вдалося, він втік. Вона повернулася наступного дня, і ми знову спробували її зловити, на сполох нашого кота, цього разу нам це вдалося. Вихованець замерз, поклали в переноску з ковдрою. Вони також отримали воду та зерно, розповів чоловік.
Бажаючи знайти господаря маленької втікачки, він написав у кількох групах у Facebook. – Зверталося багато людей, але я не був впевнений, хто справжній власник домашнього улюбленця. Я зв’язався з Екопатролем, який наступного дня приїхав забрати планер. Вона вже була оживлена, пищала, зазначили на контакті Контакт 24.
Вона пішла в лікарню
Екопатруль передав ссавця до клініки на вулиці Потоцькій. – Щоб уникнути таких ситуацій, завжди добре мати документ, що підтверджує володіння екзотичною твариною. Це може бути ветеринарна книжка, доповнена під час відвідування лікаря. Для нас це доказ того, що хтось є власником домашнього улюбленця і може йому його повернути, – згадав охоронець, який брав участь у втручанні, цитується в повідомленні. Лотопаланки — дрібні сумчасті тварини, які ведуть нічний деревний спосіб життя. Майстерністю планерування вони володіли досконало. Живуть стадами і харчуються в основному комахами. Їх можна зустріти в Австралії та Новій Гвінеї.
«Люди хочуть допомогти тваринам, але, забираючи їх з лісу чи парку, завдають їм шкоди»
Основне джерело фото: Муніципальна поліція