Мисливці з околиць Сохачева знайшли надзвичайно рідкісного білого лося, від якого, швидше за все, відмовилася мати. Твариною опікувався Яцек Вонсінський з Лісової рятувальної служби, який наголошує, що білих лосів бачили лише кілька разів по всій Польщі.
Яцек Вонсіньскі з Лісової рятувальної служби в Міколові повідомив у соціальних мережах, що рідкісну тварину знайшли мисливці поблизу Сохачева, яких викликав на місце один із фермерів.
Здалеку самка лося з двома лосами
– Прибувши на місце, мисливці здалеку побачили самку лося з двома лосями, один малий був яскравішим за іншого. Джентльмени швидко покинули місце, щоб не налякати матір дитинчатами, сказав Вонсінський. Він додав, що наступного дня єгері поїхали туди ж, щоб перевірити, чи благополучно пішов лось. У полі знайшли покинуте дитинча білого лося.
– Карольці, тому що ми її так назвали, близько двох тижнів. У той день, коли вона прийшла до нас, пуповина у неї не була повністю висохла, це може означати, що їй було 3-4 дні. Він з нами вже тиждень, він чудово їсть і почувається добре, – зазначив Яцек Вонсіньскі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Парк у Старих Бабіцах відвідав незвичайний гість.
Тварину необхідно виростити, годувати вдень молоком і доглядати. – Потроху її привчать їсти зелені частини рослин, кущі, які вона може їсти. Те, що зробила б моя мама, я повинен зробити. За його словами, це триватиме принаймні до наступного року.
Він ніколи не повернеться до природи
На запитання, чи можна тварину повернути в природу, він зазначив, що лосі повинні бути напоготові постійно. – Вирощених людьми лосів практично неможливо приручити. Людей вони не бояться, як і повинно бути, і не настільки ручні, щоб їх приборкати. Такі лосі становлять велику небезпеку для людини. На жаль, якщо їх не спіймати і кудись не посадити, їх уб’ють, тому що вони становлять загрозу. За його словами, лось — потужна, самовпевнена тварина.
Від маленького лосеня, швидше за все, відмовилася недосвідчена мати через незвичайне забарвлення. – Така інакшість у тварин іноді усувається, – зазначив він. Він додав, що лось не є альбіносом.
– Після спілкування з фахівцями, які займаються ссавцями в Польщі та Європі, ми дізналися, що білі лосі – велика рідкість. У Польщі таких випадків було одиниці (не більше п’яти), є також білі лосі в Скандинавії та Канаді. За його словами, в Канаді відстріл білого лося карається надзвичайно суворо.
Біля Варшави помітили лося-альбіноса. «Це справжня рідкість».
Основне джерело фото: Мирослав Васінський