Глава Міністерства національної оборони Маріуш Блащак заявив, що польські сухопутні війська мають бути «найсильнішими в Європі», коли йдеться про Північноатлантичний альянс. В інтерв’ю Польському радіо він також розповів про плани заміни бронетанкового флоту та закупівлю військової техніки з Південної Кореї.
Міністр національної оборони у четвер в ефірі Суспільного нагадав, що американські танки Abrams будуть доставлені до Польщі в дещо старшому варіанті наступного року, а в новітньому – через два роки. – Ми прагнемо змінити весь наш бронетанковий парк. Ми прагнемо, щоб польські сухопутні війська були найсильнішими в Європі, звісно, найсильнішими, коли йдеться про Північноатлантичний альянс, і ми це зробимо, – сказав Маріуш Блащак.
Він додав, що співпраця з Південною Кореєю «носить стратегічний характер» і полягає в тому, що перші екземпляри корейських танків K2 надійдуть на озброєння польської армії цього року. Очільник Міноборони наголосив, що перші екземпляри будуть виготовлені в Кореї, а наступні – у Польщі – з 2026 року або раніше. На запитання, чи буде в результаті побудований новий завод, він відповів, що “всі варіанти прийнятні”.
– Це завдання, яке стоїть перед Польською групою озброєнь, – підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Уряд купує величезні закупівлі зброї у Південної Кореї. Загалом: це про паради та виборців
Танки AbramsМарчін Білецький / PAP
Скорочення термінів доставки
Блащак заявив по радіо, що «потенціал польської оборонної промисловості з роками скоротився».
– Сьогодні польська оборонна промисловість має багато замовлень. Давайте подивимось на Huta Stalowa Wola – вона виробляє крабів (гарматні гаубиці), готує до виробництва Borsuków, Langusta, це пускові установки, також башту, баштову систему з дистанційним керуванням, а також баобаб, тобто систему непостійних мін. Замовлень стільки, що цей потенціал потрібно відбудовувати, – зазначив очільник міністерства.
Він підкреслив, що, однак, для цього потрібен час, і корейський партнер дав «можливість прискорити цей процес». Міністр додав, що контракт, підписаний у середу, скорочує час доставки та означає, що Польща зможе «замінити старе, пострадянське обладнання сучасним»:
– Південна Корея перебуває у стані війни 70 років, тому вона готує зброю, яка є ефективною зброєю, яка відлякує агресора – у випадку Кореї – з півночі, – сказав Маріуш Блащак.

Полковник Матисяк про закупівлі Міністерства національної оборони в Південній Кореї TVN24
Глава Міноборони підкреслив, що техніка з Азії сумісна з американською зброєю. – Давайте подивимося на навчально-бойовий літак (FA-50), який ми замовили в Південній Кореї. 80 відсотків діляться з F-16. Пілотам достатньо провести кілька годин за штурвалом другого корабля, щоб звикнути до цього літака, зазначив міністр.
Він також вказав на конвергенцію літаків F16 і FA-50. – FA-50 додатково є навчально-бойовим літаком, тому він дозволить тренувати більшу групу пілотів, які потім перейдуть на F-16, на F-35, – підкреслив міністр.
Він додав, що ці літаки будуть використовуватися для підтримки сухопутних військ або виконання місій з контролю за повітрям. Ці машини, як зазначив міністр, дешевші в експлуатації.
Найважливіший партнер США
За словами очільника Міноборони, перевагами підписаних контрактів є безпека, нові робочі місця в Польщі та взаємосумісність. – Тому що корейська техніка дуже схожа на американську, і основний наш союзник – це, звичайно, США, – сказав він.
Міністр також повідомив, що на початку наступного тижня до Польщі буде доставлено шість винищувачів F-22 Raptor. патрулювання та співпраця з польськими повітряними силами.
– Ми маємо угоду з нашими партнерами з НАТО, і перш за все зі Сполученими Штатами, щодо тісної співпраці, тому ротаційні американські війська, також із військово-повітряних сил, дислокуються в Польщі, і з моменту прориву, який відбувся під час саміту НАТО. у Мадриді, а також командування 5-го армійського корпусу Сполучених Штатів дислокується в Польщі на постійній основі, – сказав Блащак. Він додав, що наступної суботи відбудеться церемонія присвоєння цій команді імені Тадеуша Костюшка.
Замовлення на танки К2 розділили на два етапи. На першому етапі Польща закупить 180 машин – поставки почнуться цього року, на другому – понад 800 танків стандарту K2PL і запуск виробництва в Польщі у 2026 році. Танки, поставлені на першому етапі, також будуть доведені до стандарту K2PL.
Закупівлю самохідних гаубиць К9 також розбили на етапи. Перший передбачає придбання 48 гаубиць, частина з яких цього року буде доставлена до Польщі, щоб заповнити дефіцит обладнання, переданого Україні. У 2024 році мають початися поставки понад 600 гаубиць, з 2026 року гармати будуть вироблятися в Польщі. K9 з самого початку буде оснащений польськими системами зв’язку, вони також будуть підключені до інтегрованої системи бойового управління Topaz.
Польща також закупить у Кореї 48 легких винищувачів FA-50, перші 12 з яких мають бути поставлені Польщі в середині 2023 року. Літаки будуть налаштовані відповідно до вимог ВПС Польщі та оснащені системою самоідентифікації НАТО НАТО.
Основне джерело фото: Марчін Білецький / PAP