Дослідники з Японії дослідили, як популярний напій впливає на нервову систему мишей. Виявилося, що чай матча показав подібну дію до антидепресантів, але його ефективність залежала від стану тварини.
Депресія є найбільш часто діагностованим психічним розладом у світі. Це є результатом зниження рівня дофаміну в мозку. Цей нейромедіатор піднімає настрій, викликає відчуття щастя, задоволення, спонукає до дії. Ліки допомагають боротися з депресією, але вчені також шукають інші речовини, які можуть підтримувати терапію. Дослідження одного з них було опубліковано в науковому журналі «Nutrients».
Чай і психічний стан
Дослідницька група з Університету Кумамото вирішила розглянути порошкоподібний чай матча – напій, який прийшов до Японії з Китаю. Дослідники вводили чайну суспензію мишам, які були соціально ізольованими. Одні тварини належали до групи генетично стійких до стресу, інші – до групи сприйнятливих. Під час ізоляції у чутливих до стресу мишей розвинулися симптоми депресії, але вони відчули полегшення, коли їм дали чай. Однак цей ефект не спостерігався у гризунів, які були більш стійкими.
Потім дослідники досліджували мозок чутливих гризунів після введення екстракту матчі та виявили активацію областей, які відіграють важливу роль у роботі дофамінзалежних ланцюгів. Вони мають вирішальне значення для регуляції концентрації цього нейромедіатора. Було помітне підвищення активності клітин, пов’язане з рівнем дофаміну. Такі ефекти знову не були помітні у стресостійких мишей.
Потрібні подальші дослідження
Отримані результати були підтверджені дослідниками в іншому експерименті. Давання чутливим до стресу мишам молекул, які блокують рецептори дофаміну, усунуло позитивний ефект чаю.
«Ці результати свідчать про те, що чай матча має антидепресивну дію, активуючи дофамінергічну систему в мозку, і це впливає на психічний стан людини», — сказав Юкі Кураучі, провідний автор дослідження.
Як зазначають автори, у майбутньому знадобляться подальші дослідження, перш за все щодо того, як відмінності в психічному стані впливають на ефективність речовини.
Якщо ви відчуваєте емоційні проблеми та бажаєте поради чи підтримки, ось список організацій, які пропонують професійну допомогу як дітям, так і дорослим.
У СИТУАЦІЇ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО РИЗИКУ ДЛЯ ЖИТТЯ ТЕЛЕФОНУЙТЕ 997 АБО 112.
Основне джерело фото: Shutterstock