Вони чистили ліс у Жоввинському лісництві поблизу Бидгоща. Шукали розкидані по дорозі цвяхи як пастки для водіїв. Нарешті «відмахнули» техніку за метр від дороги і знайшли обручку, яку лісник загубив 23 роки тому.
Лісник Адам Ката звернувся до історико-археологічного товариства «Брактво» з проханням прибрати ліс. Йшлося про 1800 га Жоввинського лісництва, підпорядкованого Бидгощській лісовій інспекції.
— Якийсь самарянин розсипав цвяхи на дорогу, — каже Ката.
Цвяхи вручну приварювали до шайб вістрям догори та забивали в колеса. Лісник упевнений, що «самаритянин» хотів боротися з проституцією — клієнти жінок, які таким чином заробляють гроші, мали возити їх до лісу в Жоввин. Любителі квадроциклів і кросовиків також нелегально катаються в лісі.
Кат зізнається, що це неприємно, але він також ставав жертвою пасток під час роботи та велосипедистів.
Цвяхи на шайбах розкидані в лісіІсторико-археологічне об’єднання “Брактво”
Цвяхи на шайбах розкидані в лісіІсторико-археологічне об’єднання “Брактво”
Знайшли багато брухту, шпильок, монет
Історико-археологічне об’єднання «Брактво» щодня займається пошуком історичних скарбів. Вони мають для цього відповідні інструменти, а перед тим, як вирушити в поле, отримують згоду реставратора пам’яток.
Обладнання для пошуку скарбівІсторико-археологічне об’єднання “Брактво”
Під час прибирання лісу в Жоввині в суботу знайшли багато металобрухту, шпильок, монет часів Другої світової війни, нічого цінного для істориків. Але – випадково – теж важливий сувенір лісничої Каті.
Скарби, знайдені в лісі в ЖоввініІсторико-археологічне об’єднання “Брактво”
Кільце було занадто вільним
– Невдовзі після весілля я поїхав до Німеччини працювати на спаржі, – згадує події 23-річної давності Адам Ката. – Це була важка робота. Гори, біля кордону з Австрією, чоловік їв менше, іншу їжу, пітнів і через три тижні я схуд на 15 кілограмів. Пес мене не впізнав. Вони сказали, що я можу сховатися за лопату.
Ефект? Каблучка на її пальці звисала. Повернувшись на роботу в польський ліс, Ката зняла з правої руки рукавичку, а з нею випадково й обручку. Він махнув рукавичкою, і все закінчилося. Він одразу зрозумів, що втратив, і кинувся шукати, але марно. Він шукав два місяці, перш ніж здатися.
Тепер, через 23 роки, він пожартував перед людьми з Братства, що вони можуть знайти його обручку. Ніхто не вірив, що це спрацює.
Обручка, знайдена в лісі через 23 роки після втратиІсторико-археологічне об’єднання “Брактво”
Тепер палець занадто жирний
– Іноді ми шукали обручки на замовлення. Але на задньому дворі. Знайти щось подібне в 1800 гектарах лісу після 23 років втрати – це неймовірно, це має бути випадковість, – каже Пьотр Глімасінський з “Bractwo”. – Коли ми вже збиралися входити в ліс, мій друг Марек Стшижевський махнув технікою за метр від дороги, потім підняв руки і щось нам крикнув. ми бігли.
Це виявилася обручка лісника. Це вже не на пальці. Ката повернувся до своєї весільної ваги, але його права рука стала більшою від роботи в лісі.
Марек випадково знайшов обручку пана АдамаІсторико-археологічне об’єднання “Брактво”
Основне джерело фото: Історико-археологічне об’єднання “Брактво”