Весілля – радісна подія закоханих, а також захід, що вимагає просто титанічної підготовки. Хочеться, щоби все пройшло чудово. Тому деталі церемонії продумуються заздалегідь, наймаються найкращі організатори, фотографи, ведучі.
Велика увага приділяється вбранням нареченого, нареченої. Особливо хвилююче ставляться до образу нареченої.
З церемонією одруження пов’язано безліч повір’їв, прикмет, заборон. Вони передаються з покоління до покоління, є стійкими, обов’язкові до дотримання. При плануванні важливої урочистості багато їх також враховують.
Наскільки небезпечно грати весілля у вдовий рік? Чи не буде 2023 рік таким?
Високосний рік
Перша і найголовніша прикмета досить проста: не можна одружуватися на рік, Що складається з 366 днів. На тих, хто порушив заборону, чекають нескінченні сварки, біди, інші нещастя. Існує думка, що в цей час погань отримує повну свободу дій, спрямовує весь негатив проти людства.
Високосний рік довший за звичайний на день, через що з’являється 29 лютого. Подія, яку можна пояснити наукою, але все одно незвичайна. А як відомо, незвичайне завжди страшне.
Якщо заглянути в історію, вдасться простежити, що в них часто відбувалися війни, різні природні катаклізми, епідемії, в окремих сім’ях траплялися нещастя, затяжні хвороби, негаразди на роботі, інші небажані явища.
Весільна заборона пов’язана з особливою аурою, якою оповитий високосний рік. Вважається, що у цей час весь негатив виривається, обертається проти людей. Планувати важливі заходи, організовувати яскраві події не рекомендується. У небезпечний період потрібно стати максимально непомітним, так вдасться не спричинити лихо.
Астрологи стверджують, що кожен високосний рік вирізняється енергетикою. Людство робить багато поганого за звичайні роки. Високосний же служить реакцією у відповідь, коли накопичений негатив повертається до людей. Причому страждають як винуватці, і ті, хто лише потрапляє “роздачу”.
Православна церква не вважає високосний рік приводом відмовитися від проведення весільної церемонії. Обряд принесе молодим щастя. Але лише в тому випадку, якщо буде виконано з урахуванням основних церковних канонів. Наприклад, з давніх-давен не можна вінчатися у Великий піст, а також напередодні великих свят.
У давнину пращури називали високосним роком нареченої. Чим безсоромно користувалося багато осіб, які мріють завести сім’ю. Якщо родичі нареченої прийшли до потенційного нареченого 29 лютого, він не міг відмовитися, зобов’язаний одружитися. Навіть якщо дівчина йому не подобається.
Попереднім високосним був 2020 рік. Повторюється небезпечний період разів чотири роки. Наступним буде 2024 рік. Подальші представлені списком:
- 2028;
- 2032;
- 2036;
- 2040;
- 2044;
- 2048;
- 2052;
- 2056;
- 2060 і далі.
2023 не високосний. Але, може, є інші причини, що забороняють проведення урочистостей?
Рік вдови
Провівши високосний рік, пари прямують до РАГСу, наївно вважаючи: тепер прикмети, повір’я не завадять щастю. Однак такі також є досить небезпечними. Цикл несприятливих періодів продовжується. Після високосного настає рік вдови.
Згідно з повір’ям, наречені, які поєднуються узами шлюбу в цей період, не просто приречені на розлуку. Вони грають із долею. Тому що з часом дружина може залишитися на самоті.
Причому не обов’язково йдеться про смерть чоловіка. Коли яскраві почуття партнера можуть охолонути, що стане приводом для розлучення.
Друга прикмета є менш популярною, але потребує дотримання: щоб наречена не залишилася сама, не варто укладати шлюби на рік вдови. Чи пов’язане її виконання з містикою, сказати важко. Однак якщо поринути в історію, стане зрозумілою логічність.
Високі роки були важкі для людства. За дивним збігом обставин, різні трагічні події випадали на них.
У період часто траплялися війни. Починаючись у період високосного, вони призводили до пікових показників смертності серед чоловічого населення на рік, наступний його. Рік чорної вдови, що носить назву.
Орієнтуючись по високосних, можна уявити час, що обіцяє жінці самотність:
- 2021;
- 2025;
- 2029;
- 2033;
- 2037;
- 2041;
- 2045;
- 2049;
- 2053;
- 2057;
- 2061;
- 2065 і далі.
Отже, 2023 рік є безпечним. Його енергетика не є небезпечною для дівчини – без чоловіка вона не залишиться. А що готує доля хлопцеві, який ризикнув одружитися в цей період?
Рік вдівця
Якщо попередні дві прикмети вдасться пояснити, то розібратися в походженні та обґрунтованості цієї дуже важко. Однак у народі існує думка, що шлюб, укладений на рік вдівця, прирікає чоловіка на самотність. Причому небезпечними вважаються перші 2 роки спільного життя.
У цей час із дружиною може статися нещастя. Або ж її почуття зійдуть нанівець, внаслідок чого вона вирішить розлучитися з колишнім коханим.
Багато дослідників припускають, що прикмета зародилася в давнину, коли медицина була не так розвинена, як сьогодні. І має цілком просте пояснення. Протягом першого року спільного життя чоловіка вагітніла, після чого виношувала дитину.
Відсутність кваліфікованої допомоги під час пологів, їх передчасний початок, наявність будь-яких патологій, неможливість дістатися лікаря через погодні умови та інші фактори довкілля – малий список причин, які забирають життя молодих осіб під час розродження. Що й робило чоловіка вдівців у два перші роки з моменту одруження.
Якщо розглянути статистичні дані, стане очевидним, що рік вдівця не такий страшний, як його малюють. Але якщо пара все ж забобонна, слід знати, що небезпечним періодом вважається кожен другий рік після високосного. Якщо ж простіше орієнтуватися по вдовині, то варто запам’ятати, що рік вдівця слідує за ним.
Подати дати можна у вигляді списку:
- 2022;
- 2026;
- 2030;
- 2034;
- 2038;
- 2042;
- 2046;
- 2050;
- 2054;
- 2058;
- 2062;
- 2066 і далі.
Таким чином вдалося з’ясувати, коли випадають роки, коли забобонним варто утриматися від проведення весільної церемонії, – високосний рік, рік вдівця та вдови. 2023 не потрапляє в ці дати.
Чи не відзначений він іншою міткою? Чи є лазівки, що дозволяють уникнути негативу?
Способи обійти “прокляття вдови та вдівця”
За бажання, неважко захистити щастя простими способами:
- Змінити традиції сватання. Родичі не нареченого, а нареченої просять згоду на весілля. У світі дівчина вправі сама зробити пропозицію хлопцю.
- Вибирати дати за місячним календарем. Найвдаліші: 6, 10, 11, 16, 17, 21, 26, 27. Краще періоди зростаючого Місяця.
- Сукня нареченої має бути довгою, краще зі шлейфом. Ґудзиків парна кількість.
- Включити ритуал викупу нареченої, наречений не повинен скупитися.
- Кільце надівається на голу руку, не на рукавичку!
- Як гостей зібрати найближчих!
- Виходити із церкви/ЗАГСу, не оглядаючись. Родичам слід щедро обсипати подружжя рисом.
- Якщо є можливість, рекомендується вінчатися. Заступництво світлих духів захистить сім’ю від бід, подарує благословення на щасливий шлюб.
Чи варто грати весілля на рік удови чи рік удівця?
Вірити чи не вірити у повір’я, кожен вирішує сам. Головне, солідарність подружжя у цьому питанні. Якщо один сумнівається, боїться, можливо, торжество, і справді варто відкласти. Щоб насамперед не псувати настрій у важливий день. До того ж, вдасться перевірити почуття.
Буває, що не помилково обраний момент, а час стає розлучником, який змушує зрозуміти, що милий-єдиний – далеко не межа мрій. Скептики ж стверджують, що подібні “відмазки” вигадали закоренілі холостяки.
Адже, крім розглянутих приводів відстрочити одруження, існують інші:
- 2023 року обіцяє парі купу дітей, яких тяжко прогодуватиме.
- 2024 – високосний рік.
- 2025 зробить із дівчини справжню стерву.
- 2026 року прирікає подружжя на алкоголізм.
- 2027 рік зациклює пару на роботі.
- 2028 – високосний рік.
- 2029 рік зобов’язує назвати сина Апфілтурієм.
- 2030 року прирікає пару на народження розумово відсталих дітей.
Запорука щасливого шлюбу – кохання, а не вдале розташування зірок, наявність або відсутність днів на рік. Також важливе щире прагнення закоханих жити разом, незважаючи ні на що. Відслідковувати за роками рік вдови та вдівця необов’язково.