Вогонь пошкодив знамениті статуї моаї на острові Пасхи. За словами представників національного парку Рапа-Нуї, наслідки збитків, завданих на площі понад 100 гектарів, «незворотні».
Кароліна Перес Даттарі, заступник держсекретаря Міністерства культури Чилі, повідомила, що невідома кількість кам’яних статуй постраждала від пожежі, яка спалахнула в понеділок і вразила район навколо вулканічного кратера Рано Рараку в східній частині острова. Тихий океан.
«Дефіцит волонтерів» ускладнює боротьбу з вогнем
Загалом полум’я знищило “понад 100 гектарів”, – написала Кароліна Перес Даттарі у Twitter. «Збитки від пожежі незворотні», — сказав мер острова Пасхи Педро Едмундс місцевій радіостанції Radio Pauta. Він також заявив, що пожежа не сталася “випадково”, додавши, що “всі пожежі в Рапа-Нуї викликані людьми”.
Статуї, які постраждали від пожежі на острові ПасхиМуніципалітет Рапануї / AFP / Getty Images
Арікі Тепано, представник спільноти Мау Хенуа, яка опікується національним парком Рапа-Нуї, який входить до списку ЮНЕСКО, описав наслідки пожежі як «незворотні та з наслідками, які неможливо побачити очам», – сказав він на сайті парку. веб-сайт у соціальних мережах. Парк повідомив, що приборканню пожежі заважає “нестача волонтерів”. Загальні збитки від полум’я поки не підраховані.
Статуї, пов’язані з ритуальними діями
На острові Пасхи близько тисячі гігантських кам’яних статуй і скульптур – найбільша з них важить 74 тонни і має висоту 10 метрів. Масове виробництво самобутніх статуй мало стати важливою частиною культури полінезійців, які досягли берегів острова Пасхи в 1200 році.
Статуї були висічені між 1400 і 1650 роками та розташовані так, щоб утворити кільце навколо острова. Вважається, що вони представляють предків полінезійців, що населяли острів Пасхи, і колись їх пов’язували з ритуальними діями. Європейці прибули на острів у 18 столітті. З 1888 р. острів належить Чилі, від узбережжя якої віддалений на 3,5 тис. кілометрів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Тихий океан. Найбільша водойма у світі — «Пасіфіко» лише за назвою
Основне джерело фото: Муніципалітет Рапануї / AFP / Getty Images