Валютні аналітики Danske Bank очікують, що економіка США залишиться у вигіднішому становищі, ніж єврозона, враховуючи високий європейський попит на американські енергоносії та військовий експорт.
Незважаючи на стрибок і падіння цін на енергоносії, банк очікує, що обмінний курс євро до долара (EUR/USD) знову виявиться під тиском.
За словами Danske, “ми очікуємо, що курс євро/долар повернеться до цьогорічного паритету”.
У четвер курс EUR/USD торгувався трохи вище за 1,0600 порівняно з 20-річними мінімумами нижче 0,9600, зафіксованими наприкінці вересня.
Заходи енергетичної підтримки продовжать підривати євро
Danske Bank стримано оцінив загальні економічні перспективи на 2022 рік та зберіг свою позицію на цей рік.
Банк очікує, що тенденції платіжного балансу продовжать впливати.
На думку Danske, “погіршення балансу поточних операцій і різке зростання реальних процентних ставок вразили валютні ринки країн G10 минулого року. Ми не думаємо, що буря закінчилася. Швидше, валюти країн G10 вступають на другий рік того, що може виявитися затяжною кризою поточних операцій “.
Хоча ціни на енергоносії знизилися завдяки м’яким погодним умовам у Західній Європі, банк, як і раніше, очікує серйозного тиску на Європу, тим більше, що урядам доводиться субсидувати витрати на енергоносії для споживачів та підприємств.
Danske очікує, що Німеччина продовжить значні витрати, які підірвуть фіскальну позицію та вплинуть на дестабілізацію єврозони.
Danske зазначає: “Фіскальна політика Німеччини, яка колись була основою економіки Єврозони, стала гальмом для євро минулого року, і ми очікуємо, що це продовжиться і цього року. Німеччина планує структурний державний дефіцит на даний момент і прив’язала свій бюджет до цінам на природний газ. Німеччина більше не виступає як противага слабшим економічним балансам на Півдні”.
На думку Danske, вирішальним елементом є те, що економіка США має ключові переваги в енергетичному та оборонному секторах.
Банк додає: “США виробляють та експортують зброю та енергоносії, які користуються великим попитом у Європі. Нещастя в Європі, тобто війна в Україні та нестача енергії, приносять користь США та долару, і ми очікуємо, що так буде і цього року “.
Олександр Дворський, Take-profit.org