Чоловіки менше говорять про депресію і рідше зізнаються в цьому. Психічні проблеми також у них діагностуються набагато рідше і досі залишаються табу. На жаль, чорна статистика показує, що чоловіки частіше зводять рахунки з життям. Англійський боєць змішаних єдиноборств говорить про смерть свого друга після перемоги і додає: «Давайте перестанемо клеймити чоловічі проблеми». Матеріал часопису «Polska i Świat».
Якщо ви відчуваєте емоційні проблеми і вам потрібна порада чи підтримка, нижче наведено список організацій, які пропонують професійну допомогу – як дітям, так і дорослим.
Де шукати допомоги в емоційно складних ситуаціях? Список організацій та контакти
– У світі існує думка, що чоловіки не можуть говорити про свої проблеми. Слухай, якщо ти чоловік і несеш тягар на своїх плечах, поговори з кимось. Поговоріть з ким завгодно, – сказав Педді Пімблет відразу після бою.
Англійський боєць ММА використав свою перемогу на гала-концерті зі змішаних єдиноборств у Лондоні, щоб розповісти про друга, який напередодні покінчив життя самогубством. “Рікі, цей бій був для тебе”, – заявив він. «Я краще мій друг поплаче у мене на плечі, ніж піду на його похорон». Будь ласка, давайте припинимо стигматизувати проблеми чоловіків і дамо їм висловитися», – додав він.
– Я дуже радий, що гравці, особливо на такому рівні, використовують засоби масової інформації та організації, щоб говорити про серйозні речі, тому що депресія – це серйозна хвороба, яка не вибирає, – наголошує президент Асоціації ММА Польщі Мартін Левандовскі.
Депресія у чоловіків залишається соціальним табу
Фахівці підкреслюють, що чоловічі психічні проблеми діагностуються набагато рідше і досі залишаються суспільним табу. – Людина, яка визнає свою слабкість, часто зустрічає або оціночне ставлення, або заохочення на кшталт: не застрягай, візьмися, – каже психіатр д-р хаб. Славомір Муравець.
Президент Фундації «Обличчя депресії» Анна Моравська-Боровець зазначає, що чоловіки у кіно, поп-культурі, світі бойових дій чи спорту бачать, що вони повинні бути сильними, вони не повинні здаватися.
У чоловіків психічні проблеми діагностуються набагато рідшеShutterstock
Тому момент і місце, де Педді Пімблет сказав свої слова, мають особливе значення. – Це динамічний вид спорту, який асоціюється з жорсткими характерами та жорсткими гравцями. Дуже важливий акцент, дуже важливе повідомлення, – зізнається Мартін Левандовскі.
– Дуже важливо, щоб чоловіки заохочували говорити про депресію, – підкреслила Анна Моравська-Боровець. – Це важлива роль для всіх нас у вихованні чоловіків, – додає вона.
Симптоми депресії у чоловіків і жінок можуть відрізнятися
Тому на нашому подвір’ї відбулася соціальна акція, підготовлена Фондом «Обличчя депресії», у якій, серед інших, Пьотр Зельт розповідав про свою хворобу. “Взяти участь у боротьбі з депресією, лікувати депресію – ознака мужності та твердості, а не слабкості”, – сказав актор.
Лікарі зазначають, що у чоловіків психічні проблеми можуть проявлятися дещо інакше, ніж у жінок, але жодну з них не можна недооцінювати. – Є симптоми, які ми можемо не пов’язувати з депресією. Це може бути злість, це може бути трудоголізм, це можуть бути спалахи агресивності, – зізнався доктор. Славомір Муравець.
– За депресією стоять суїцидальні думки, які змушують нас прямо сказати, що депресія – це смертельна хвороба, – наголошує Анна Моравська-Боровець. Це хвороба, яка лікується і про яку треба говорити. Допомогу надає, зокрема, фонд «Обличчя депресії», а також працює «Антидепресивна лінія довіри» фонду «Ітака».
Основне джерело фото: Shutterstock