Міжнародна група вчених вивчила скам’янілий фрагмент дерева віком близько 360 мільйонів років. Виявилося, що вже тоді рослини мали особливі структури, які називалися вдавленнями, які захищали їх від проникнення шкідливих мікроорганізмів.
За словами вчених у науковому журналі Nature Plants, скам’янілості 360 мільйонів років тому доводять, що рослини захищалися від шкідників так давно.
Унікальні конструкції
Рослини здатні захищати свою деревину від інфекцій і втрати води, створюючи спеціальні структури, які називаються поглибленнями. Вони запобігають подальшому пошкодженню судин у деревині. Завдяки їм бактерії і грибки не можуть проникнути всередину дерева. Однак невідомо, як давно така здатність виникла в рослинному світі.
Останні дослідження показують, що рослини могли використовувати такий самозахист щонайменше 360 мільйонів років тому. Про це свідчать аналізи скам’янілостей, знайдених у Вексфорді на південному сході Ірландії. Відкриття зробила міжнародна група вчених під керівництвом Карли Дж. Харпер з Трініті-коледжу в Дубліні (Ірландія).
«Вивчаючи скам’янілості рослин та їхні екосистеми, ми можемо отримати важливе уявлення про історію фізіологічних процесів рослин, які відбуваються й сьогодні», — пояснив доктор Харпер.
Старше динозаврів
Рослини, скам’янілі в Ірландії, жили задовго до динозаврів (приблизно за 160 мільйонів років) і навіть до літаючих комах. Вони утворили перші праліси. На їх листі жили мікроорганізми, гриби і ранні родичі павукоподібних, багатоніжок і багатоніжок.
Вони належали до вимерлої групи рослин назв Археоптеридальні голонасінні. Вони вже були схожі на сучасні дерева, бо мали дерев’яний стовбур, гілки та складну кореневу систему.
Основне джерело фото: stock.adobe.com