Люди, які проводили час біля води в дитинстві, мають краще психічне здоров’я в дорослому віці, виявили дослідники в ході міжнародного опитування BlueHealth, проведеного в кількох країнах. Аналіз опубліковано в Journal of Environmental Psychology.
Дослідження, координоване Європейським центром навколишнього середовища та здоров’я людини при Університеті Ексетера, проводилося в 14 країнах Європи, а також у Канаді, США, Австралії та Китаї. Більше 15 000 людей пройшли тестування та відповіли на запитання про свій досвід перебування біля води (це може бути море, річка чи озеро) до 16 років, поточний контакт з природою та психічне здоров’я.
Учасників запитували, зокрема, чи розташовані водойми неподалік від місця їхнього проживання, як часто вони їх відвідували, чи дозволяли їм батьки чи опікуни гратися біля води.
Контакт з природою забезпечує нам душевну рівновагу
Було помічено, що люди, які в дитинстві та підлітковому віці більше пам’ятали ігри біля води, більше цінували контакт із природою та частіше проводили в ній час у дорослому віці. Це, у свою чергу, призвело до покращення психічного здоров’я. Ці відносини стосувалися всіх 18 країн.
Дитинство біля води покращує психічне здоров’яShutterstock
– У контексті зростаючого технологічного розвитку та індустріалізації важливо зрозуміти, як контакт дітей з природою сприяє їхньому добробуту в подальшому житті. Побудова зв’язку з природою, її розуміння та насолода від контакту з нею в молодому віці змушує нас шукати подібний досвід у майбутньому, і це дає нам психологічну рівновагу, – сказала провідний дослідник Валерія Вітале з Університету Ексетера у Великобританії. Як наголошує співавтор дослідження доктор Леанн Мартін з Університету Ексетера, незважаючи на те, що діти біля води можуть бути небезпечними, варто підтримувати їх у навчанні плавати з найменших, щоб вони мали краще психічне здоров’я. в довготривалій перспективі.
PAP
PAP, eurekalert.org, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: Shutterstock