Розташовані в центральній частині Ефіопії озера, кожне різного кольору, виглядають феноменально на супутниковому знімку, нещодавно опублікованому NASA. Кольори водойм – зелений, жовтий, блакитний – є наслідком багатьох факторів, зокрема хімічного складу води та глибини.
Три озера, які ми бачимо на супутниковому знімку нижче, розташовані в центральній частині Ефіопії, в районі Великої африканської рифтової долини. Близько 10 000 років тому вони були частиною однієї великої водойми – озера Галл. Ймовірно, стародавнє водоймище було з’єднане з морем річкою Ауаш-Уенз, яка протікає і сьогодні. Близько 2000 років тому озеро Галл розпалося на три менші водойми: озеро Шала, озеро Абіята та озеро Лангано, повідомляє Обсерваторія Землі НАСА.
Великі африканські рифти – тектонічні канави, розташовані в східній частині Африки. Вони виникли в результаті відокремлення Африканської плити від Арабської та Сомалійської.
Три ефіопські озера на супутниковому знімку Джошуа Стівенс / Landsat 8 / Земна обсерваторія НАСА
Озеро Шала
Озеро Шала, блакитне на супутниковому знімку, є найглибшим і найбільшим із трьох водойм на фото. Його максимальна глибина становить 266 метрів. Довжина — 12 кілометрів, ширина — 28 кілометрів. Вода в ньому сильно лужна / лужна, тобто має високий pH. Незважаючи на екстремальні умови, озеро є домом для ракоподібних і різноманітних мікроорганізмів. Фламінго і пелікани також відвідують це озеро.
Озеро Лангано
Озеро Лангано, яке має довжину 18 км і ширину 16 км, жовте, тому що в нього впадають річки. Вони переносять жовтуваті та коричневі відкладення з сусідніх гір. Лангано є популярним місцем для тих, хто приймає сонячні ванни, оскільки це єдине озеро в регіоні, вільне від трематод, які викликають захворювання, відому як шистосомоз.
Озеро Абіята
Останнє з трьох – озеро Абіята – має довжину 17 км і ширину 15 км, наймілкіше з усіх. Його максимальна глибина 14 м. Зелений колір зумовлений евтрофікацією.
Евтрофікація – це процес, який полягає у збагаченні водойм біофільними елементами (наприклад, азотом, сіркою, фосфором), що призводить до підвищення трофіки, тобто родючості води.

Що таке процес евтрофікації? WWF Polska перекладаєWWF Польща
livescience.com, Земна обсерваторія НАСА, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: Джошуа Стівенс / Landsat 8 / Земна обсерваторія НАСА