На прохання прем’єр-міністра Матеуша Моравецького Міхал Дворчик мав поспілкуватися з директором CBOS щодо проведення рейтингів довіри до політиків – йдеться в листуванні, оприлюдненому в Інтернеті на початку грудня 2018 року. Там фігурують імена віце-прем’єр-міністра Беати Шидло та віце-прем’єр-міністра Пйотра Глінського.
В Інтернеті досі публікується листування, зокрема з приватної пошти керівника канцелярії прем’єр-міністра Міхала Дворчика та прем’єр-міністра Матеуша Моравецького. Уряд поставив під сумнів автентичність електронних листів, але наразі вони не показали жодного прикладу фальшивого електронного листа. Є принаймні кілька повідомлень, правдивість яких підтвердили особи, названі в листуванні.
Яцек Сасін: витік електронної пошти від прем’єр-міністра справжній Йоахім Брудзинський коментує витік листування. Це «було прохання перевести мене на рівноцінну посаду»
«Нові ідеї будуть розглянуті»
У понеділок було опубліковано ще одне листування, датоване початком грудня 2018 року. На скріншотах є повідомлення, яке нібито надійшло від Матеуша Моравецького та було адресоване Міхалу Дворчику (2 грудня 2018 року), а також дві нібито відповіді міністра (2 та 5 грудня) та короткий коментар від прем’єр-міністра (5 грудня).
У електронному листі від 2 грудня глава уряду мав доручити своєму підлеглому зустрітися з директором CBOS Мірославом Грабовською.
«Міхале, зустрінься з професоркою Грабовською та головою ради CBOS, щоб запитати їх про те, що Анджей коротко представить тобі завтра – вони останнім часом багато переплутали зі мною через свою легковажність» (оригінальний правопис – ред.) – повинен був написати прем’єр-міністр.
«Звичайно. Завтра я цілий день у канцелярії прем’єр-міністра, тому чекаю інформації від Анджея і буду діяти», – йдеться у відповіді, авторство якої приписують Дворчику.
5 грудня Дворчик мав знову написати прем’єру.
«Згідно з вашою рекомендацією, я зустрівся з директором CEBOS, паном Грабовською. Я запросив В. Паруха та А. Кларковського взяти участь і як свідків. що уникнення таких ситуацій, як остання, є плюсом насамперед для CBOS, тому що якщо вони діють так люди повірять, що вони займаються політичними та партійними інтригами, після обговорення ми дійшли консенсусу… я вже надав інформацію, пояснюючи цю ситуацію, всі віце-прем’єри завжди будуть у майбутньому , і будуть консультуватися з новими ідеями »(оригінальний правопис – ред.) – мав написати керівник канцелярії прем’єр-міністра.
Прем’єр-міністр з усмішкою відповів коротким «ок».
У листопаді 2018 року CBOS опублікувала рейтинг довіри до політиків, до якого не увійшла тодішній віце-прем’єр Беата Шидло. У грудні в наступному рейтингу довіри вже з’явилася Шидло, а ось Пьотр Глінський зник.
Це відповідає коментарю, який мав надійти з електронної пошти Дворчика Моравецькому.
Матеуш Моравецький, Міхал ДворчикАнджей Гулімка / Форум
Питання до Урядового інформаційного центру
Щодо листування щодо зустрічі з представниками CBOS ми надіслали запитання до Урядового інформаційного центру. До моменту публікації тексту ми не отримували жодних новин.
З іншого боку, CIR, з приводу запитань щодо попередніх ситуацій з витоком електронної пошти, заявив, що «Польща зазнала кібернетичної та дезінформаційної атаки, здійсненої з території Російської Федерації», тому «Канцелярія прем’єр-міністра буде не коментувати зміст матеріалів». Це сталося, зокрема, під час триваючої кризи на польсько-білоруському кордоні. Пізніше CIR повідомив, що наша країна “зазнала кібернетичної та дезінформаційної атаки зі східних напрямків”.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО РОЗКРИТІ ПОШТИ:
Основне джерело фото: Анджей Гулімка / Форум