Більше п’яти мільярдів мобільних телефонів буде викинуто на смітник цього року, підрахувала організація WEEE Forum. – У цих пристроях багато цінних ресурсів, які можна було б використовувати у виробництві нових пристроїв, – підкреслюють експерти. При цьому лише 17 відсотків. е-сміття у світі переробляється.
За даними WEEE Forum, організації, яка працює над ефективним використанням електровідходів, тільки цього року у всьому світі на смітник буде викинуто 5,3 мільярда мобільних телефонів. За словами авторів звіту, багато людей не здають свої телефони на переробку, що унеможливлює вилучення з них цінної сировини. Між тим, телефони багаті міддю, кобальтом, літієм або танталом, які необхідно відновлювати для виробництва нових пристроїв.
«Люди, як правило, не розуміють, що всі ці, здавалося б, незначні предмети мають велику цінність і разом становлять величезні суми на глобальному рівні», — підкреслив генеральний директор WEEE Forum Паскаль Леруа. За оцінками, у світі існує приблизно 16 мільярдів мобільних телефонів.
Виробництво електронних відходів у світі“Польща і світ” TVN24
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Електросміття вкриває Землю. Всі його втрачають
За оцінками WEEE, до 2030 року загальна кількість усіх електронних відходів у світі, таких як пральні машини, тостери, планшети та пристрої GPS, зросте до 74 мільйонів тонн на рік. Водночас, за даними ООН, у 2019 році людство утворило 53,6 млн тонн електровідходів, з яких лише 17,4% було перероблено. Міжнародний союз телекомунікацій ООН хоче збільшити цей відсоток до 30 відсотків. наступного року та підкреслює, що електронні відходи «є одним із найшвидше зростаючих і найскладніших потоків відходів, які впливають як на здоров’я людини, так і на навколишнє середовище, оскільки можуть містити шкідливі речовини».
«Ці пристрої містять багато цінних ресурсів, які можна використовувати у виробництві нових електронних пристроїв або інших пристроїв, наприклад, вітряних турбін, акумуляторів для електромобілів або сонячних панелей, що має вирішальне значення для переходу до суспільства з низьким рівнем викидів», — сказала Магдалена Чаританович. з форуму WEEE.
Основне джерело фото: Shutterstock