Головні мотиви фільму режисера Гі Лагаша на France 2 – побоювання ескалації війни в Україні, ризик ядерного конфлікту, дедалі радикальніші дії Путіна та дипломатія Єлисейського палацу.
Розмова Макрона з Путіним
Лагаш був уповноважений повністю записати розмову президента Франції та президента Росії 20 лютого, уривки з якої вже кілька днів публікуються в ЗМІ.
“Це не демократично обрана влада. Вони прийшли до влади в результаті державного перевороту, людей спалювали живцем, проливали кров, і Зеленський – один з відповідальних”, – сказав тоді Путін.
Путін також заявив, що основою для діалогу є врахування інтересів іншої сторони і що проросійські сепаратисти на Донбасі надавали українцям такі пропозиції, але не отримали на них відповіді.
ДИВІТЬСЯ: Еммануель Макрон про переговори з Володимиром Путіним: Я зроблю це, коли буде потрібно
Макрон зазначає, що Росія є стороною Мінських домовленостей і вони не передбачають, що основою для діалогу повинні бути пропозиції, представлені сепаратистами. “Коли ваш переговірник намагається змусити українців розмовляти на основі планів сепаратистів, це не дотримання Мінських домовленостей. Це не сепаратисти будуть пропонувати права України!” – каже Макрон.
Він додає, що у нього є текст домовленостей, і зазначає, що пропозиції представлені українським урядом за погодженням і за згодою представників окремих регіонів Донбасу в рамках тристоронньої контактної групи. «Це саме те, що ми пропонуємо. Тож я не знаю, де ваш юрист вивчав право», — каже Макрон. Він додає, що не знає, який юрист міг би сказати, що в суверенній державі тексти законів подають сепаратистські групи, а не демократично обрана влада.
«Заспокоїти ситуацію»
Президент Франції також каже, що розмовляв із Зеленським і просив його заспокоїти ситуацію в соцмережах і в українських Збройних силах. Однак він закликав Путіна заспокоїти і російські збройні сили. “Вчора було багато бомбардувань. Якщо ми хочемо дати шанс діалогу, треба заспокоїти ситуацію в регіоні”, – додав він.
Макрон також каже, що розмовляв із президентом США Джо Байденом, який, як запевнив президент Франції, готовий зустрітися з Путіним, тому Макрон пропонує розмову між двома лідерами найближчими днями в Женеві. На це Путін відповів, що це пропозиція, яку варто розглянути і її слід обговорити радниками обох президентів. Розмова завершується зауваженням Путіна, що він у спортзалі і хотів би піти пограти в хокей.
ДИВІТЬСЯ: Еммануель Макрон подзвонив Анджею Дуді після візиту до Києва. Яцек Кумох зрадив бекстейдж
Радники Макрона, включно з головним дипломатичним радником Еммануелем Бонне, у фільмі відкрито кажуть, що Путін використовує неправду.
Найбільше занепокоєння – ризик ядерного конфлікту
Документ починається з розповіді про приїзд Макрона до Києва та зустріч із Зеленським 8 лютого, під час якої розкривається закулісся торгових переговорів між Францією та Україною щодо укладення інвестиційних контрактів французькими компаніями. У документі також багато місця приділено промові Макрона про майбутнє Європи та її бачення, яку він виголосив у Європарламенті в Страсбурзі.
Лагаш також є свідком переговорів Макрона зі своїми радниками, його підготовки до телевізійних виступів і кризових обговорень Ради оборони в бункері біля Єлисейського палацу незабаром після вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Сцени з виступів західноєвропейських політиків супроводжуються кадрами нападів для Києва, Маріуполя та різкі фото з Бучі. В оточенні Макрона велике занепокоєння викликали напади Росії на українські АЕС і “загроза другого Чорнобиля”, а також ризик ядерного конфлікту.
Питання про Польщу не піднімалося
У фільмі практично немає теми Польщі, Прибалтики, Румунії чи Молдови, а також інформації про хвилю біженців з війни, які перетинають кордони цих країн. Також були пропущені всі виступи лідерів Польщі та Східної Європи як на зустрічі у Версалі, так і під час саміту 27 країн ЄС щодо війни в Україні.
ДИВ: Україна. Олаф Шольц, Еммануель Макрон і Маріо Драгі в Києві. «Чергова зенітна тривога»
У фільмі багато місця приділяється стосункам і розмовам Макрона з Шольцем і Бонне з його німецьким колегою Єнсом Плотнером. У переговорах з Джонсоном Макрон наголошує на необхідності координації дій ЄС з Великою Британією щодо України, а переговори з Шольцем – це обмін інформацією про настрої Путіна та оголошення подальших дій».