2024 роком правитиме Зелений Дракон. Наслідуючи давні традиції, господині намагаються готувати ті страви, які підходять правлячому символу. Вважається, що міфічний персонаж (дракон) всеїдний, тому пригощати його на свято можна гострими та запашними м'ясними стравами. Пропонуємо взяти на замітку добірку рецептів гарячих страв для меню на Новий 2024 зі свинини, курки, яловичини і т.п. доповнені грибами чи овочами. Для прихильників ПП підійде індичка, а для тих, хто дотримується пост – риба.
Запечена індичка з овочами
Безперечний плюс страви – можна приготувати напередодні святкового дня, а перед подачею лише розігріти. Смак жаркого від цього не постраждає.
Інгредієнти:
- стегно індички без кістки – кг;
- гарбуз – 0,3 кг
- морква дрібна – 0,2 кг;
- зернова гірчиця – 3 ст.
- лимон – 1 шт.;
- олія – 4 ст.л.;
- цибуля – 0,1 кг;
- цукор – 2 ч. л.;
- перець чорний, паприка та сіль – за смаком.
Приготування:
Індичку вимити і обсушити паперовим рушником. Покласти шматок зовнішнім шаром вниз, промазати гірчицею, підсолити, поперчити, присмажити паприкою. Згорнути в трубочку, зафіксувати нитками. У верхню сторону рулету втерти суміш солі, паприки та перцю.
Добре розігріти велику чавунну сковороду, обсмажити швидко з усіх боків індичку з додаванням 2 ст. л. олії. Перекласти індичку на лист, помістити на півтори години в духовку з температурою 150℃, зайнятися овочами.
З скибок гарбуза видалити шкірку, порізати на середні шматочки. З лимона зняти дрібною тертою цедру, розділити навпіл, одну частину нарізати тонкими часточками, а з іншої видавити сік.
З'єднати гарбуз із морквою, якщо останній досить великий, то попередньо порізати на шматочки. Суміш заправити соком лимона, маслом, що залишилося, підсолити, поперчити, додати цукор, всипати цедру і перемішати.
Хвилин через 45 після початку запікання додати овочі, а за півгодини – часточки лимона. Готове жарке дістати з духовки, накрити фольгою і дати трохи відпочити.
Якщо індичка готуватиметься напередодні, то м'ясо вийняти за 10-15 хвилин до готовності, накрити фольгою, дати охолонути, прибрати на холод. Перед подачею добре прогріти шматок у духовці чверть години, залишити температуру колишньою.
Ренданг зі свинини
Смачна гаряча страва в азіатському стилі, яка буде цілком доречна і на Новий 2024 рік. У класичному варіанті готується з яловичини з кокосовим молоком, але можна взяти більш бюджетну свинину та вершки.
Інгредієнти:
- свинина – 500 г;
- цибуля – 2 головки;
- перець чилі – 4 шт.;
- імбир (свіжий корінь) – 20 г;
- часник – 3 зубчики;
- гвоздика – 7-8 бутончиків;
- коріандр – ч. л.;
- вершки 20% – ст.;
- зіра – ч. л.;
- олія – 2 ст. л.;
- меліса – невелика гілочка;
- цукор – ч.л.;
- сіль за смаком.
Приготування:
М'ясо вимити, обсушити, нарізати на шматки середнього розміру. Подрібнити блендером перець, імбирний корінь, порізаний на шматки цибулю, часник та мелісу з додаванням половини склянки вершків. Суміш трохи обсмажити. Покласти в сковороду свинину, влити вершки, що залишилися, перемішати, готувати при малому нагріванні хвилин 40-50 хвилин, прикривши кришкою. Хвилин за 5-7 до закінчення всипати цукор, приправити спеціями, підсолити та перемішати. Дати 20 хвилин постояти під кришкою без нагріву.
Лосось, фарширований креветками
Таке гаряче не назвеш бюджетним, але на фото воно так ефектно виглядає. Приготування просте, найскладніше – обробити лосося на філе. Риба має бути вагою близько 1,5 кг.
Інгредієнти:
- лосось – тушка;
- апельсин – 2 шт.;
- олія – 2 ст. л.;
- креветки – 150 г;
- часник – середній зубчик;
- лимон;
- салат – 1 упаковка;
- вершковий сир – 200 г;
- копчена паприка – 1 ч. л.;
- перець та сіль – за смаком;
- зерна граната – 2-3 ст. л. (для оформлення);
- листя салату – 7-8 шт. (для оформлення).
Приготування:
Лосося вимити, обсушити, видалити луску, випатрати і ще раз промити. У тушки відрізати плавці, хвіст, голову, якщо планується пустити їх разом із хребтом на юшку, то відразу прибрати зябра, інакше бульйон гірчитиме.
Укласти рибу на спину, розкрити черевце, з одного боку відрізати ножицями ребра від хребта. Зробити надріз уздовж хребта, дуже акуратно, щоб не прорізати шкіру. Далі, просуваючи ніж уздовж ребер з іншого боку, відокремити їх разом із плівкою від м'якоті. З отриманого прямокутника філе спеціальним або звичайним пінцетом ретельно видалити всі кістки.
Змішати сіль з перцем, натерти рибу, лосось гарний сам собою, тому інші спеції тільки переб'ють смак. Дати постояти 20-30 хвилин, тим часом зайнятися начинкою.
Розморожені креветки почистити, присмажити копченою паприкою, підсолити, додати зубчик часнику, роздавлений пресом, перемішати, залишити на чверть години. У одного апельсина зрізати верх і низ, очистити ножем по спіралі. По кордонах часточок гострим ножем вирізати м'якоть. Змішати шматочки апельсина з креветками та рикоттою, начинка готова.
На середину філе викласти начинку рівним шаром, краю черевця акуратно підняти вгору і пошити. Лист фольги змастити олією, покласти рибу швом донизу, запакувати герметично. Помістити в прогріту до 180 ℃ духовку на третину години, зменшити температуру до 160 ℃, запікати ще чверть години.
Форель дістати, видалити фольгу, акуратно перекласти на широке блюдо, вистелене листям салату, оформити кружальцями апельсина, лимона та гранатовими зернами.
Найсмачніша гаряча страва на Новий 2024 рік – зрази-шашлички
А-ля кебаб можна готувати з будь-якого фаршу, що може суттєво зменшувати калорійність, рецепт підійде для прихильників правильного харчування, навіть у свято не відступають від своїх принципів. Якщо немає перепелиних яєць, їх цілком замінять курячі. Є й інші варіанти начинки: чорнослив і волоські горіхи, мариновані гриби і цибуля.
Інгредієнти:
- фарш – 0,5 кг;
- перепелині яйця – на порцію по 2шт.;
- цибулина;
- яйце С0 (білок у фарш);
- масло вершкове – 40-50 г;
- сир – 70 г;
- борошно – ст. л.;
- сухе вино – 1/4 ст.;
- цукор – ч. л.;
- олія – 3-4 ст. л. (для обсмажування та у фарш);
- сіль та приправа для шашлику – за смаком.
Приготування:
Цибулину середнього розміру нашаткувати на дрібний кубик. Відварити перепелині яйця, у курячого – відокремити білок, збити його з цукром (жовток не знадобиться) і вилити у фарш. Додати в останній також борошно, приправу, ложку олії, трохи підсолити (сіль може бути в приправі). Фарш прибрати на ніч у холодильник, прикривши плівкою. Замочити у холодній воді шпажки.
Нанизати на шпажку по 2 яйця, обліпити їх фаршем, надавши заготівлі довгасту форму. Добре прогріти в сковороді олію, обсмажити шашлички-зрази до бажаної скоринки з усіх боків, нагрівання зменшити. Вино розбавити водою і вилити в сковороду, присипати вміст сирною стружкою. Довести до готовності, прикривши кришкою.
Курячі рулетики з сиром
За швидкістю приготування та своєю доступністю курка – у безперечних лідерах. Дієтичну грудку багато хто недолюблює за сухість, але в цій гарячій закусці м'ясо ніжне і соковите. За бажання можна використовувати філе зі стегна.
Інгредієнти:
- філе грудки курки – близько кг;
- вершкове масло – 70 г;
- часник – 4 середні зубчики;
- кріп та петрушка – пучок;
- борошно – 5-6 ст. л.;
- будь-який тб. сир – 150 г;
- сметана 20% – 4 ст. л.;
- олія для обсмажування;
- сіль та чорний перець – за смаком.
Приготування:
Курку нарізати на товсті скибки, відбити кожен з обох боків, трохи підсолити, посипати з млина чорним перцем. Хто любить може використовувати й інші спеції.
Порубати дрібно зелень, змішати з|із| м'яким маслом, додати|добавляти| 2 зубчики часнику, пропущеного через прес або дрібно натертого. Суміш ретельно перемішати.
Кожен шматочок промазати зеленою олією і покласти на край по невеликому брусочку сиру. Далі згорнути його в трубочку і зафіксувати дерев'яною шпажкою, щоб при обсмажуванні збереглася форма.
Обсмажити рулетики (попередньо обваляти в борошні) до появи «легкого рум'янцю», викласти їх на паперовий рушник. Якщо хочете здивувати гостей, то до борошна додайте сухий часник і порошок з листя чорної смородини.
У сметану влити склянку води і розбовтати, видавити пресом пару зубчиків часнику, підсолити. Скласти м'ясо в сотейник, залити отриманою сумішшю, протушкувати 10 хвилин під кришкою на середньому вогні. Курку перевернути, готувати ще 10 хвилин. Протушкувати рулетики в сметанному соусі можна перед подачею до столу.
Не забудьте видалити шпажки.
Морський окунь, запечений із грибами
Рецепт дуже простий і, незважаючи на малу кількість продуктів у складі, виходить смачно. Тушки окуня брати більше.
Інгредієнти:
- окунь – 2 тушки;
- селера – 150 г;
- вино біле сухе – ст.;
- гриби – 250 г;
- олія – 70 г;
- цукор – 3 г.
Приготування:
Подрібнити гриби, селера нарізати соломкою, протушкувати все на малому вогні до напівготовності, додавши вершкове масло. Суміш підсолити і трохи поперчити.
Сотейник змастити|змазати| маслом|мастилом|, на дно укласти грибну суміш, на неї – шматки окуня. Рибу посолити і поперчити, для аромату та смаку краще прямо з млина, акуратно залити вином.
Готувати в помірно прогріті духовці приблизно третину години. З сотейника злити рідину, додати до неї цукор, олію, підсолити. Соус довести до кипіння. Викласти окуня разом із селери та грибами на блюдо, навколо розкласти відварену картоплю, полити соусом, посипати дрібно порубаною петрушкою.
М'ясні «кишеньки» з картоплею по-селянськи
Універсальна гаряча страва до Нового 2024 року, готувати можна зі свинини, яловичини, кролика. Бульби картоплі брати середнього розміру.
Інгредієнти:
- картопля – кг;
- свиняча лопатка – близько кг;
- базилік -ч. л.;
- копчена паприка – ч. л.;
- чорний перець, коріандр, куркума – 1/3 ч. л.;
- олія – 4-5 ст. л.;
- цибуля – середня головка;
- масло вершкове – 30-40 г;
- оцет – 2 ст. л.;
- цукор – 1/3 ч. л.;
Приготування:
Картоплю очистити і нарізати вздовж на четвертинки. Додати до нього базилік з паприкою, куркуму, чорний перець та коріандр, влити олію, добре перемішати, дати постояти хвилин 10-15.
Деко вистелити промасленим пергаментом, розкласти часточки картоплі, запікати в прогрітій до 180 ℃ духовці близько 40 хвилин.
За цей час підготувати м'ясо та начинку до нього. Цибулю нашаткувати дуже тонко, трохи присолити, всипати цукру, додати оцет і залити окропом, дати постояти чверть години.
Вирізку нарізати на однакові скибочки (товщиною близько 2 см), накрити плівкою і добре відбити. Підсолити і трохи поперчити. На край кожного шматочка покласти по невеликій порції цибулі і трохи м'якого вершкового масла|мастила|, згорнути його навпіл і злегка притиснути. Кишеньку, що вийшла, обваляти в муці, потім в яйці і обсмажити з усіх боків у добре розігрітій олії до апетитної скоринки (вогонь повинен бути середнім).
М'ясо викласти на паперовий рушник на дві хвилини, а потім розкласти по колу на великій страві. По центру розмістити золотисті часточки картоплі, присипати подрібненою зеленою цибулею.
Баранина нога, запечена з медом та гірчицею
Класичний варіант приготування найніжнішого соковитого м'яса, тільки з оригінальною вогненною подачею. Готову ногу потрібно облити спиртом чи горілкою, потім підпалити, в кімнаті вимкнути світло та подати гостям. Дракон точно буде у захваті, та й господині не уникнути захоплених вигуків гостей.
Інгредієнти:
- бараняча нога – близько 2 кг;
- часник – 2-3 зубчики;
- мед та гірчиця – по 100 мл;
- мелений чорний перець та сіль – за смаком.
Приготування:
Підготувати ногу, зачистити від зайвого жиру, вимити, обсушити паперовим рушником. Збити гірчицю з медом, додати часник, пропущений через прес або дрібно натертий, підсолити, поперчити. Отриману суміш втерти в м'ясо, прикрити плівкою і дати постояти в прохолодному місці близько доби. Укласти баранину на лист, прикрити фольгою, тримати в духовці, прогрітій до 220 ℃, приблизно півгодини. Далі продовжити готувати ще півтори години, зменшивши температуру до 190℃. Нагрівання відключити, м'ясо не діставати з духовки хвилин 30-40.
Які частування ставити на стіл вирішуйте самі, варіантів дуже багато. Будь-яка гаряча страва з м'яса – це смачно та ситно. Головне, щоб після приготування залишилися сили на веселу зустріч нового року в колі рідних та близьких людей!
Читайте також:
2024 роком правитиме Зелений Дракон. Наслідуючи давні традиції, господині намагаються готувати ті страви, які підходять правлячому символу. Вважається, що міфічний персонаж (дракон) всеїдний, тому пригощати його на свято можна гострими та запашними м'ясними стравами. Пропонуємо взяти на замітку добірку рецептів гарячих страв для меню на Новий 2024 зі свинини, курки, яловичини і т.п. доповнені грибами чи овочами. Для прихильників ПП підійде індичка, а для тих, хто дотримується пост – риба.
Запечена індичка з овочами
Безперечний плюс страви – можна приготувати напередодні святкового дня, а перед подачею лише розігріти. Смак жаркого від цього не постраждає.
Інгредієнти:
- стегно індички без кістки – кг;
- гарбуз – 0,3 кг
- морква дрібна – 0,2 кг;
- зернова гірчиця – 3 ст.
- лимон – 1 шт.;
- олія – 4 ст.л.;
- цибуля – 0,1 кг;
- цукор – 2 ч. л.;
- перець чорний, паприка та сіль – за смаком.
Приготування:
Індичку вимити і обсушити паперовим рушником. Покласти шматок зовнішнім шаром вниз, промазати гірчицею, підсолити, поперчити, присмажити паприкою. Згорнути в трубочку, зафіксувати нитками. У верхню сторону рулету втерти суміш солі, паприки та перцю.
Добре розігріти велику чавунну сковороду, обсмажити швидко з усіх боків індичку з додаванням 2 ст. л. олії. Перекласти індичку на лист, помістити на півтори години в духовку з температурою 150℃, зайнятися овочами.
З скибок гарбуза видалити шкірку, порізати на середні шматочки. З лимона зняти дрібною тертою цедру, розділити навпіл, одну частину нарізати тонкими часточками, а з іншої видавити сік.
З'єднати гарбуз із морквою, якщо останній досить великий, то попередньо порізати на шматочки. Суміш заправити соком лимона, маслом, що залишилося, підсолити, поперчити, додати цукор, всипати цедру і перемішати.
Хвилин через 45 після початку запікання додати овочі, а за півгодини – часточки лимона. Готове жарке дістати з духовки, накрити фольгою і дати трохи відпочити.
Якщо індичка готуватиметься напередодні, то м'ясо вийняти за 10-15 хвилин до готовності, накрити фольгою, дати охолонути, прибрати на холод. Перед подачею добре прогріти шматок у духовці чверть години, залишити температуру колишньою.
Ренданг зі свинини
Смачна гаряча страва в азіатському стилі, яка буде цілком доречна і на Новий 2024 рік. У класичному варіанті готується з яловичини з кокосовим молоком, але можна взяти більш бюджетну свинину та вершки.
Інгредієнти:
- свинина – 500 г;
- цибуля – 2 головки;
- перець чилі – 4 шт.;
- імбир (свіжий корінь) – 20 г;
- часник – 3 зубчики;
- гвоздика – 7-8 бутончиків;
- коріандр – ч. л.;
- вершки 20% – ст.;
- зіра – ч. л.;
- олія – 2 ст. л.;
- меліса – невелика гілочка;
- цукор – ч.л.;
- сіль за смаком.
Приготування:
М'ясо вимити, обсушити, нарізати на шматки середнього розміру. Подрібнити блендером перець, імбирний корінь, порізаний на шматки цибулю, часник та мелісу з додаванням половини склянки вершків. Суміш трохи обсмажити. Покласти в сковороду свинину, влити вершки, що залишилися, перемішати, готувати при малому нагріванні хвилин 40-50 хвилин, прикривши кришкою. Хвилин за 5-7 до закінчення всипати цукор, приправити спеціями, підсолити та перемішати. Дати 20 хвилин постояти під кришкою без нагріву.
Лосось, фарширований креветками
Таке гаряче не назвеш бюджетним, але на фото воно так ефектно виглядає. Приготування просте, найскладніше – обробити лосося на філе. Риба має бути вагою близько 1,5 кг.
Інгредієнти:
- лосось – тушка;
- апельсин – 2 шт.;
- олія – 2 ст. л.;
- креветки – 150 г;
- часник – середній зубчик;
- лимон;
- салат – 1 упаковка;
- вершковий сир – 200 г;
- копчена паприка – 1 ч. л.;
- перець та сіль – за смаком;
- зерна граната – 2-3 ст. л. (для оформлення);
- листя салату – 7-8 шт. (для оформлення).
Приготування:
Лосося вимити, обсушити, видалити луску, випатрати і ще раз промити. У тушки відрізати плавці, хвіст, голову, якщо планується пустити їх разом із хребтом на юшку, то відразу прибрати зябра, інакше бульйон гірчитиме.
Укласти рибу на спину, розкрити черевце, з одного боку відрізати ножицями ребра від хребта. Зробити надріз уздовж хребта, дуже акуратно, щоб не прорізати шкіру. Далі, просуваючи ніж уздовж ребер з іншого боку, відокремити їх разом із плівкою від м'якоті. З отриманого прямокутника філе спеціальним або звичайним пінцетом ретельно видалити всі кістки.
Змішати сіль з перцем, натерти рибу, лосось гарний сам собою, тому інші спеції тільки переб'ють смак. Дати постояти 20-30 хвилин, тим часом зайнятися начинкою.
Розморожені креветки почистити, присмажити копченою паприкою, підсолити, додати зубчик часнику, роздавлений пресом, перемішати, залишити на чверть години. У одного апельсина зрізати верх і низ, очистити ножем по спіралі. По кордонах часточок гострим ножем вирізати м'якоть. Змішати шматочки апельсина з креветками та рикоттою, начинка готова.
На середину філе викласти начинку рівним шаром, краю черевця акуратно підняти вгору і пошити. Лист фольги змастити олією, покласти рибу швом донизу, запакувати герметично. Помістити в прогріту до 180 ℃ духовку на третину години, зменшити температуру до 160 ℃, запікати ще чверть години.
Форель дістати, видалити фольгу, акуратно перекласти на широке блюдо, вистелене листям салату, оформити кружальцями апельсина, лимона та гранатовими зернами.
Найсмачніша гаряча страва на Новий 2024 рік – зрази-шашлички
А-ля кебаб можна готувати з будь-якого фаршу, що може суттєво зменшувати калорійність, рецепт підійде для прихильників правильного харчування, навіть у свято не відступають від своїх принципів. Якщо немає перепелиних яєць, їх цілком замінять курячі. Є й інші варіанти начинки: чорнослив і волоські горіхи, мариновані гриби і цибуля.
Інгредієнти:
- фарш – 0,5 кг;
- перепелині яйця – на порцію по 2шт.;
- цибулина;
- яйце С0 (білок у фарш);
- масло вершкове – 40-50 г;
- сир – 70 г;
- борошно – ст. л.;
- сухе вино – 1/4 ст.;
- цукор – ч. л.;
- олія – 3-4 ст. л. (для обсмажування та у фарш);
- сіль та приправа для шашлику – за смаком.
Приготування:
Цибулину середнього розміру нашаткувати на дрібний кубик. Відварити перепелині яйця, у курячого – відокремити білок, збити його з цукром (жовток не знадобиться) і вилити у фарш. Додати в останній також борошно, приправу, ложку олії, трохи підсолити (сіль може бути в приправі). Фарш прибрати на ніч у холодильник, прикривши плівкою. Замочити у холодній воді шпажки.
Нанизати на шпажку по 2 яйця, обліпити їх фаршем, надавши заготівлі довгасту форму. Добре прогріти в сковороді олію, обсмажити шашлички-зрази до бажаної скоринки з усіх боків, нагрівання зменшити. Вино розбавити водою і вилити в сковороду, присипати вміст сирною стружкою. Довести до готовності, прикривши кришкою.
Курячі рулетики з сиром
За швидкістю приготування та своєю доступністю курка – у безперечних лідерах. Дієтичну грудку багато хто недолюблює за сухість, але в цій гарячій закусці м'ясо ніжне і соковите. За бажання можна використовувати філе зі стегна.
Інгредієнти:
- філе грудки курки – близько кг;
- вершкове масло – 70 г;
- часник – 4 середні зубчики;
- кріп та петрушка – пучок;
- борошно – 5-6 ст. л.;
- будь-який тб. сир – 150 г;
- сметана 20% – 4 ст. л.;
- олія для обсмажування;
- сіль та чорний перець – за смаком.
Приготування:
Курку нарізати на товсті скибки, відбити кожен з обох боків, трохи підсолити, посипати з млина чорним перцем. Хто любить може використовувати й інші спеції.
Порубати дрібно зелень, змішати з|із| м'яким маслом, додати|добавляти| 2 зубчики часнику, пропущеного через прес або дрібно натертого. Суміш ретельно перемішати.
Кожен шматочок промазати зеленою олією і покласти на край по невеликому брусочку сиру. Далі згорнути його в трубочку і зафіксувати дерев'яною шпажкою, щоб при обсмажуванні збереглася форма.
Обсмажити рулетики (попередньо обваляти в борошні) до появи «легкого рум'янцю», викласти їх на паперовий рушник. Якщо хочете здивувати гостей, то до борошна додайте сухий часник і порошок з листя чорної смородини.
У сметану влити склянку води і розбовтати, видавити пресом пару зубчиків часнику, підсолити. Скласти м'ясо в сотейник, залити отриманою сумішшю, протушкувати 10 хвилин під кришкою на середньому вогні. Курку перевернути, готувати ще 10 хвилин. Протушкувати рулетики в сметанному соусі можна перед подачею до столу.
Не забудьте видалити шпажки.
Морський окунь, запечений із грибами
Рецепт дуже простий і, незважаючи на малу кількість продуктів у складі, виходить смачно. Тушки окуня брати більше.
Інгредієнти:
- окунь – 2 тушки;
- селера – 150 г;
- вино біле сухе – ст.;
- гриби – 250 г;
- олія – 70 г;
- цукор – 3 г.
Приготування:
Подрібнити гриби, селера нарізати соломкою, протушкувати все на малому вогні до напівготовності, додавши вершкове масло. Суміш підсолити і трохи поперчити.
Сотейник змастити|змазати| маслом|мастилом|, на дно укласти грибну суміш, на неї – шматки окуня. Рибу посолити і поперчити, для аромату та смаку краще прямо з млина, акуратно залити вином.
Готувати в помірно прогріті духовці приблизно третину години. З сотейника злити рідину, додати до неї цукор, олію, підсолити. Соус довести до кипіння. Викласти окуня разом із селери та грибами на блюдо, навколо розкласти відварену картоплю, полити соусом, посипати дрібно порубаною петрушкою.
М'ясні «кишеньки» з картоплею по-селянськи
Універсальна гаряча страва до Нового 2024 року, готувати можна зі свинини, яловичини, кролика. Бульби картоплі брати середнього розміру.
Інгредієнти:
- картопля – кг;
- свиняча лопатка – близько кг;
- базилік -ч. л.;
- копчена паприка – ч. л.;
- чорний перець, коріандр, куркума – 1/3 ч. л.;
- олія – 4-5 ст. л.;
- цибуля – середня головка;
- масло вершкове – 30-40 г;
- оцет – 2 ст. л.;
- цукор – 1/3 ч. л.;
Приготування:
Картоплю очистити і нарізати вздовж на четвертинки. Додати до нього базилік з паприкою, куркуму, чорний перець та коріандр, влити олію, добре перемішати, дати постояти хвилин 10-15.
Деко вистелити промасленим пергаментом, розкласти часточки картоплі, запікати в прогрітій до 180 ℃ духовці близько 40 хвилин.
За цей час підготувати м'ясо та начинку до нього. Цибулю нашаткувати дуже тонко, трохи присолити, всипати цукру, додати оцет і залити окропом, дати постояти чверть години.
Вирізку нарізати на однакові скибочки (товщиною близько 2 см), накрити плівкою і добре відбити. Підсолити і трохи поперчити. На край кожного шматочка покласти по невеликій порції цибулі і трохи м'якого вершкового масла|мастила|, згорнути його навпіл і злегка притиснути. Кишеньку, що вийшла, обваляти в муці, потім в яйці і обсмажити з усіх боків у добре розігрітій олії до апетитної скоринки (вогонь повинен бути середнім).
М'ясо викласти на паперовий рушник на дві хвилини, а потім розкласти по колу на великій страві. По центру розмістити золотисті часточки картоплі, присипати подрібненою зеленою цибулею.
Баранина нога, запечена з медом та гірчицею
Класичний варіант приготування найніжнішого соковитого м'яса, тільки з оригінальною вогненною подачею. Готову ногу потрібно облити спиртом чи горілкою, потім підпалити, в кімнаті вимкнути світло та подати гостям. Дракон точно буде у захваті, та й господині не уникнути захоплених вигуків гостей.
Інгредієнти:
- бараняча нога – близько 2 кг;
- часник – 2-3 зубчики;
- мед та гірчиця – по 100 мл;
- мелений чорний перець та сіль – за смаком.
Приготування:
Підготувати ногу, зачистити від зайвого жиру, вимити, обсушити паперовим рушником. Збити гірчицю з медом, додати часник, пропущений через прес або дрібно натертий, підсолити, поперчити. Отриману суміш втерти в м'ясо, прикрити плівкою і дати постояти в прохолодному місці близько доби. Укласти баранину на лист, прикрити фольгою, тримати в духовці, прогрітій до 220 ℃, приблизно півгодини. Далі продовжити готувати ще півтори години, зменшивши температуру до 190℃. Нагрівання відключити, м'ясо не діставати з духовки хвилин 30-40.
Які частування ставити на стіл вирішуйте самі, варіантів дуже багато. Будь-яка гаряча страва з м'яса – це смачно та ситно. Головне, щоб після приготування залишилися сили на веселу зустріч нового року в колі рідних та близьких людей!
Читайте також: