Не тільки люди використовують пілінг, щоб подбати про гарний стан шкіри. Виявляється, подібну поведінку демонструють і океанські горбаті кити, відомі в народі як горбаті кити. Ці тварини валяються в піску, щоб відлущити мертві клітини та видалити зайві бактерії зі свого тіла.
Згідно з новим дослідженням, проведеним експертами з австралійського Університету Гріффіта, океанські горбаті кити, більш відомі як горбаті кити, іноді користуються «спа». Ці тварини запливають до піщаних мілководних ділянок заток, де «валяються» в субстраті. Таким чином вони видаляють мертві клітини шкіри, щоб прикрасити себе перед поверненням у прохолодніші води на півдні.
Результати дослідження опубліковані в науковому журналі «Marine Science and Engineering».
Дванадцять місяців спостереження
За словами морського еколога доктора Олафа Мейнеке, під час спостереження за тваринами використовувалися спеціалізовані локатори-присоски, які стежили за міграцією китів із серпня 2021 року по жовтень 2022 року. Пристрої були оснащені вбудованою відеокамерою високої роздільної здатності, УКХ передавач для завантаження даних, магнітометри, гідрофон і датчики світла, тиску, температури та GPS.
Завдяки зібраним даним вчені змогли спостерігати за поведінкою китів. Виявилося, що на глибині близько 49 метрів відбувається щось дивовижне.
– У всіх випадках вони валялися в піску. Кити, яких ми спостерігали на відео, ховали голови в пісок, а потім хиталися в одну чи іншу сторону або повністю оберталися, сказав Мейнек. – У різних розгортаннях прокатка спостерігалася в контексті соціалізації. Така поведінка була або результатом залицяння, змагання чи інших форм соціалізації, додав він.
Для здоров’я шкіри
Як зазначив дослідник, основною метою цих ігор у піску чи камінчиках було… дотримання гігієни.
«Тож ми вважаємо, що кити відлущують свою шкіру піском, що сприяє линянню та видаленню ектопаразитів, таких як ракоподібні, і вони вибирають спеціальні місця для такої поведінки», — сказав Мейнек.
У тропічних і субтропічних водах ракоподібні зазвичай прикріплюються до молодих китів. Тваринам необхідно їх регулярно видаляти, щоб запобігти їх надто великому розміру, що може збільшити силу опору та втрату енергії.
– Горбаті кити також є господарями різноманітних спільнот шкірних бактерій, які можуть становити загрозу для відкритих ран. Видалення надлишків шкіри, мабуть, є обов’язковим, щоб зберегти її здоровою, додав Мейнек.
Дослідники також помітили, що шкіра китів дуже швидко відпадала, коли вони котилися, і різноманітні риби відразу ж приходили харчуватися лущеними фрагментами.
sciencedaily.com, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: Shutterstock