Чорний лелека гуляв біля водосховища в Овесно в Нижньосілезькому воєводстві. Птаха сфотографував пан Яцек, а світлини надіслав на Контакт 24. – Я вперше в житті зустрів його, швидко дістав телефон, щоб увічнити його, – розповів автор фото.
На «Контакт 24» ми отримали фотографії, на яких видно чорного лелеку, який гуляє біля водосховища в Овесно в Нижній Сілезії.
Орнітолог: чорний лелека стає все більш рідкісним птахом у Польщі
– Повертаючись учора додому, натрапив на рідкісний екземпляр чорного лелеки. Він знаходився біля водойми, яку деякий час тому спустили. Я вперше в житті зустрів його, тому швидко дістав телефон, щоб увічнити його. Велике здивування, але й щастя. Мені здається, у нього неподалік є гніздо. Я люблю спостерігати за різними звірами та птахами, тому радий такій зустрічі, – сказав Репортеру 24 пан Яцек.
Вєслав Новіцький, орнітолог з Інституту зоології Польської академії наук, підтвердив в інтерв’ю tvnmeteo.pl, що цей птах стає все рідшим у Польщі. – На відміну від білого лелеки, він уникає людей, гніздиться в лісах, часто вологих, а живиться над внутрішніми водоймами та болотами, що видно на фото, – додав експерт.
Чорний лелека – що варто знати
чорний лелека (Ciconia nigra) дуже рідкісний мешканець польських лісів. Чисельність чорного лелеки в Польщі оцінюється в 1400-1600 гніздових пар. Воно підлягає суворій охороні, і державні ліси виділяють охоронні зони навколо гнізд цих птахів.
За даними Держлісів, у центральній Польщі 56 відсотків гнізд чорного лелеки знаходяться на дубах, 33 відсотки – на дубах. на соснах, а 11 проц. на інших породах дерев. Після вилуплення пташенята покриваються ніжним білим пухом, і лише після розвитку пір’я вони набувають чорно-біле оперення.
Основне джерело фото: jacek.jg/Контакт 24