Щоб зуби були здоровими, за ними слід правильно й систематично доглядати. Для повноцінного догляду вдома потрібно мати не тільки зубну пасту та щітку. Знадобляться й інші якісні та вірно підібрані засоби для гігієни ротової порожнини.
Що допоможе у ретельному догляді за зубами, про особливості вибору й використання засобів читайте далі.
Зубна щітка
Вироби відрізняються між собою за розміром, формою ручки, жорсткістю щетини. Як правило, користувачі вибирають щітки середньої жорсткості. М’яку щетину лікарі рекомендують для людей з чутливими зубами та яснами, що кровоточать. Жорсткою можуть користуватися тільки власники абсолютно здорових зубів. Вона підходить також для очищення протезів.
Чищення зубів повинно відбуватися двічі на день. Тривалість кожного етапу має становити не менш як дві хвилини. Кожні 2–3 місяці щітку потрібно змінювати на нову.
Яка щітка краща — класична чи електрична? За словами фахівців з догляду за порожниною рота, електрощітка для зубів краще прибирає зубний наліт, попереджаючи розвиток карієсу, не пошкоджує ясна.
Зубна паста
Якісна зубна паста не тільки допомагає добре очистити зуби, а й дезодорує їх, здійснює терапевтичну та профілактичну дію на зубні тканини. Виробники пропонують до уваги кремо- та гелеподібні засоби з кальцієм, різним вмістом фтору, екстрактами рослин.
Щодо впливу на зуби, лікувальні пасти потрібно купувати тільки за рекомендацією фахівця. Їх використання з метою профілактики, навпаки, може зашкодити. Пасти для щоденної гігієни можна чергувати між собою. Щоб запобігти звиканню, через певний час їх потрібно міняти.
Інколи лікарі радять використовувати вранці та ввечері пасти з різним ефектом. Наприклад, вранці — з фтором, а ввечері — на трав’яній основі. Таким чином вийде запобігти розвиткові карієсу та запаленню навколозубних тканин.
Зубна нитка
Флоси бувають круглими, пласкими, крученими, покритими воском. Вони допомагають в очищенні міжзубних проміжків. Використовуються як допоміжний засіб догляду за порожниною рота. Вибирати зубну нитку слід з урахуванням відстані між сусідніми зубами.
Скребок для язика
Дехто дивується, дізнавшись, що язик також потребує очищення. Насправді ж його дійсно потрібно чистити разом із зубами. Для цього використовуються спеціальні скребки або силіконові покриття, розташовані зі зворотного боку голівок деяких моделей щіток.
Іригатор
Ще один допоміжний прилад для догляду за зубами. Допомагає ретельно очищати зубоясенну складку та міжзубний простір, поліпшує кровообіг завдяки масажній дії. Ознайомитися з функціями різних моделей можна в каталозі магазину Алло у Дніпрі.
Ополіскувач
Застосовувати ополіскувач потрібно по 30 секунд двічі на день. Його використання сприяє зменшенню утворення нальоту, підвищує міцність емалі.