Японський суд постановив, що дівчинка, народжена після того, як трансгендерна жінка перенесла хірургічне втручання та офіційну зміну статі, не повинна вважатися її дитиною. У цій країні кожен, хто бажає легально змінити стать, повинен пройти операцію з видалення статевих органів, з якими він народився. Таку практику розкритикували правозахисні організації.
ДИВІТЬСЯ: Франція. Транссексуалку суд визнав матір’ю
Жінка-транссексуал при народженні була віднесена до чоловічої статі. Вона мала двох доньок зі своїм партнером. Чотири роки тому вона отримала дозвіл змінити стать.
Сперма, «зібрана» перед переходом, була використана для другого запліднення, повідомляє інформаційне агентство Kyodo.
Вона не може бути матір’ю власної дитини
Хоча її партнерка вважалася матір’ю двох дівчаток, оскільки вона їх народила, прохання трансгендерної жінки офіційно підтвердити батьківство в лютому було відхилено сімейним судом у Токіо.
Вона оскаржила це рішення, в якому говорилося, що “в даний час в японському законодавстві немає нічого, що визнавало б її батьківські права”, пише The Guardian.
ДИВІТЬСЯ: Транссексуали та жінки на дорожніх знаках в Ізраїлі. «Сприяння рівності»
У п’ятницю Верховний суд Токіо постановив, що вона може вважатися батьком першої дочки, яка народилася до зміни статі. Це не стосується другої дитини, народженої після операції.
Деталі слухання не розголошуються.
Одностатеві шлюби заборонені
Японія є єдиною країною G7, яка не визнає одностатеві шлюби.
У червні місцевий суд постановив, що заборона на одностатеві шлюби не є неконституційною, що ще більше погіршує права ЛГБТК+ людей.