Неділя – черговий день польського турне Ярослава Качинського. Того дня президент ПіС відвідав Мелець. Там, як і напередодні в Новому Таргу, у зустрічі з ним могли брати участь лише люди з попередньо підготовленого списку. Одному чоловікові, однак, вдалося зайти в будівлю, хоча його на ній не було видно. – Я туди зайшов, але мене підвіз другий, – повідомив він в інтерв’ю TVN24. – Я був усередині, у мене був цей значок, але він сказав, що я не з ПіС, і мене звідти вигнали, – додав він.
У неділю в Культурному центрі Самоврядування в Мельці (Підкарпатське воєводство) відбулася зустріч з Ярославом Качинським. Напередодні президент Права і Справедливості після більш ніж місячної перерви повернувся до турне країною, відвідав Новий Тарг і Новий Сонч.

Зустріч з Качиньським у Мельці. Знову ж таки пускали лише зі списку, багатьох бажаючих не пускалиTVN24
У Мельці був репортер TVN24 Матеуш Полхлопек, який повідомив, що недільна зустріч проходила за дуже схожими правилами, як і на попередніх. — Могли б увійти ті, хто в списку. Ті, кого не було в списку, не могли потрапити, – сказав він.
За словами журналіста, люди, які не були в списку, але хотіли зайти в будівлю і послухати Качинського, повідомили, що їх запитували, звідки вони дізналися про зустріч, де вони живуть і чи є вони виборцями “Права і справедливості”.
Мешканець був у будинку, його попросили вийти. «Ми перевірили вас, ви повинні піти»
Десятки людей зібралися перед Культурним центром місцевого самоврядування в Мельці, щоб протестувати проти візиту Качиньського до міста. Як розповів кореспондент TVN24, кілька людей з цієї групи також намагалися зайти всередину.
Одному з мітингувальників це вдалося, але через деякий час він почув, що це перевірено, і він повинен залишити будівлю. – Я туди зайшов, але той мене вигнав, вони мене звідти вивели. Я вже був усередині, у мене був цей значок, але він сказав, що я не з ПіС, і мене звідти вигнали. Він сказав, що я вказав неправильні дані, і вони мене вигнали, – розповів чоловік. Він зізнався, що його в списку немає. – Прийшов, кажу, що теж хотів зайти подивитися, – доповів він. І додав: — Але на жаль.
– Мене один такий колега з ПіС зв’язав, прийшли за мною, забрали (сказали – прим. ред.): ми вас перевірили, ви маєте йти, – продовжив він.
Подібна ситуація також мала місце в суботу в Новому Таргу, куди допустили лише осіб зі списку. Про його існування багато хто дізнався незадовго до зустрічі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Качинський про “законодавчі зміни, які дозволять краще контролювати результати виборів” та створення “армії” >>>
Качинський хоче скасувати формальний імунітет. «Це також стосується суддів і прокурорів»
У своїй промові Качинський, серед іншого, сказав, що PiS хоче «запровадити певні зміни». – Це буде важко, тому що це питання багато в чому конституційне, тобто зняття так званих формальних імунітетів, – сказав він.
Він підкреслив, що це формальні імунітети, тому що матеріальні імунітети “треба зберігатися”. – Не може бути, щоб депутат ніс кримінальну відповідальність за те, як він голосує чи за те, що він говорить з трибуни. Якщо це не образа людей і у нас є приватна скарга. Однак в інших випадках воно звільняється від кримінальної відповідальності. І це треба зберегти, – оцінив він.

Качинський знову вирушив до Польщі, відвідав Мелець. Президент PiS оголосив про зняття офіційної недоторканностіTVN24
– З іншого боку, те, що він краде, водить машину в нетверезому стані чи робить різні неподобства, не має бути захищене ніяким імунітетом. І це стосується також суддів і прокурорів – додав він. За його словами, «так у Польщі просто не може бути далі». – І ми поставимо це питання і хочемо, щоб тут відбулися кардинальні зміни. Сподіваємося, що ми це протягнемо. Це дуже важливо для нашого майбутнього, сказав він.
Ярослава Качинського в МельціPAP / Дарек Делманович
Формальний імунітет захищає депутата чи сенатора від притягнення до кримінальної та кримінально-адміністративної відповідальності без згоди сейму чи сенату. Воно охоплює всі дії, вчинені депутатом або сенатором, зокрема дії, відмінні від тих, що є результатом виконання мандата, і поширюється на все кримінальне провадження.
Парламентарій також захищений матеріальним імунітетом – це означає, що він не може бути притягнутий до відповідальності за свою діяльність, що входить до сфери виконання депутатських повноважень (наприклад, виступи в парламенті, голосування, законодавчі ініціативи) – як протягом терміну його повноважень, так і після його закінчення.
Основне джерело фото: TVN24