«З великим сумом ми сприйняли звістку про від’їзд Її Величності Королеви Єлизавети II. Ми приєднуємося до смутку членів королівської родини, британського народу та людей світу». – повідомляє МЗС Польщі.
Співчуття після смерті королеви висловлюють чергові лідери. «Її Величність Королева Єлизавета II втілювала спадкоємність і єдність британського народу протягом понад 70 років. Я пам’ятаю її як друга Франції, доброзичливу королеву, яка справила тривалий вплив на свою країну та її століття», — написав президент Франції Еммануель. Макрон.
Прем’єр-міністр Ізраїлю написав, що Її Величність була “незвичайною постаттю, винятковим лідером, який символізував відданість і любов до батьківщини”. Від імені уряду та народу Ізраїлю він висловив співчуття королівській родині та британському народу.
Президент Польщі Анджей Дуда: «Я висловлюю свої найглибші співчуття Королівській родині та всім британцям у зв’язку з від’їздом Її Величності Королеви. Десятиліттями вона була втіленням усього, що робить Британію справді Великою. Ми будемо сумувати за цим і пам’ятати це у Польщі та по всьому світу».
Президент України Володимир Зеленський: «Від імені України висловлюємо наші найщиріші співчуття Королівській родині, Великій Британії та державам Співдружності націй у зв’язку з цією втратою. Наші думки та молитви з вами».
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо: «З важким серцем ми чуємо про відхід найдовше правлячого монарха Канади, Її Величності Королеви Єлизавети ІІ. Вона була постійною присутністю в нашому житті, і її служіння канадцям назавжди залишатиметься важливою частиною історії нашої країни».
Свої співчуття висловили і представники інституцій ЄС. «Мало хто сформував світову історію, як Її Величність Королева Єлизавета II. Її непохитна відданість служінню була прикладом для всіх. Світ оплакує її в Британії та за її межами. Вона справді була королевою Єлизаветою Великою. Хай спочиває з миром», — написав президент. Європейського парламенту Роберт Метсол у Twitter. “Вона була однією з найбільш шанованих особистостей у світі”, – сказала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. «Колись її називали Єлизаветою Стійкою, вона завжди показувала нам важливість незмінних цінностей у сучасному світі своїм служінням і відданістю», — підкреслив Шарль Мішель, президент Європейської Ради.