«Комісія пропонує нову постанову про скоординоване скорочення попиту на газ… державах-членах, декларацію ЄС про безпеку постачань «Попередження» та введення обов’язкового скорочення попиту на газ у всіх державах-членах. Цей механізм можна запустити. коли існує значний ризик серйозного дефіциту газу або надзвичайно високого попиту на газ… Держави-члени, які подають заявки на постачання «газу солідарності», повинні будуть продемонструвати дії, які вони вжили для зменшення внутрішнього попиту», – заявили в Європейській Комісії.
«Європейський Союз стикається з ризиком подальшого скорочення поставок газу з Росії через використання (Кремлем) експорту газу як зброї. Майже половина держав-членів вже постраждали від обмежень у постачанні. Вжиття заходів зараз може зменшити як ризики, так і витрати для Європи в разі подальших збоїв або повного припинення (постачання газу – ред.), підвищуючи енергетичну стійкість Європи», – пояснює Комісія.
«Можливий необхідний тимчасовий захід»
«Там, де це можливо, пріоритет слід віддати переходу на відновлювані джерела енергії або на більш чисті, менш вуглецевоємні та менш забруднюючі варіанти. Однак перехід на вугілля, нафту чи ядерну енергію може бути необхідним як тимчасовий захід, якщо це так. не призводити до тривалої залежності.від вугілля »- рекомендує Європейська комісія.
«Іншим важливим стовпом енергозбереження є скорочення опалення та охолодження. Комісія закликає всі держави-члени розпочати кампанії з підвищення обізнаності, щоб сприяти широкомасштабному скороченню опалення та охолодження», — додала вона.