Остання дослідницька робота групи з 24 вчених, опублікована в науковому щомісячнику Nature Metabolism, доводить, що ІМТ не можна вважати надійним визначальним фактором у визначенні ризику розвитку захворювань, пов’язаних з ожирінням.
ІМТ розраховується від вашої ваги (у кілограмах) до вашого зростання в квадраті (у метрах). Результат в діапазоні 18,5-24,9 вважається показником правильної ваги, а Очікується, що результати, що перевищують 30, є доказом ожиріння. Ці цінності однак вони не завжди надійні – у розрахунках не врахована частка жирової тканини в масі тіла. Через це люди з великою м’язовою масою можуть мати надмірну вагу або ожиріння за класифікацією ІМТ.
Протягом багатьох років ІМТ використовується не тільки для визначення правильної маси тіла у дорослих. На його основі також оцінюється ризик розвитку супутніх захворювань ожиріння. Однак стаття «Independent Axes of Phenotypic Plasticity Defines Separate Subtypes of Obesity», представлена 12 вересня в журналі Nature Metabolism, доводить, що цей зв’язок не завжди вірний.
ІМТ та ризик супутніх захворювань ожиріння
Як розповів в інтерв’ю bicycling.com один з авторів роботи, експерт в області епігенетики Ендрю Поспісілік, вчені, які співпрацюють з ним, давно відзначилися. три типи людей із ожирінням: здорові, які страждають супутніми захворюваннями та здорові з високим ризиком розвитку супутніх захворювань.. “Ми хотіли побачити, чи зможемо ми почати ідентифікувати генетичні варіанти цих різних” типів “ожиріння”, – додав він.
Спочатку під час дослідження вчені проаналізували дані про близнюків і те, як їх вага змінювалася з роками. Згодом результати цих спостережень спробували застосувати на мишах.
– Користуючись лише даними, ми це вперше помітили існує щонайменше два різних метаболічних підтипи ожиріння, кожна з яких має свої фізіологічні та молекулярні особливості, що впливають на здоров’я. […] Результати лабораторії [przy wykorzystaniu myszy – red.] вони були майже ідентичні даним про людських близнюків. Ми знову спостерігали два різних типи ожиріння, — каже Ендрю Поспісілік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІМТ не скаже вам правду. Він присипляє пильність власного здоров’я

Проблема ожиріння серед польських дітейTVN24
Два підтипи людей, схильних до ожиріння
У дослідженні, опублікованому у вересні, вчені поділяють людей на чотири метаболічні підтипи – два схильні до ожиріння і два худі. Вони також відзначили, що з двох підтипів, схильних до ожиріння, лише один був пов’язаний з більш частим запаленнямщо, як наслідок, може збільшити ризик розвитку певних видів раку та інших захворювань.
Це також помітили дослідники деякі гени цього підтипу людей легше реагують на тригери, такі як певна їжа, що призводить до збільшення ваги та в той же час робить їх більш сприйнятливими до певних захворювань.
Знання цих підтипів може допомогти клініцистам і самим пацієнтам ефективно діагностувати захворювання, пов’язані з ожирінням. Дослідження групи вчених також показало, що при цьому одна людина може мати природне схильність до набору м’язової масиінший може показати схильність до набору ваги, хоча їхні дієти не будуть суттєво відрізнятися один від одного.
Висновок з дослідження: деякі люди з ІМТ, що вказує на ожиріння, не схильні до супутніх захворювань. З іншого боку, діагноз можуть почути ті, чия вага визначається як норма.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коронавірус та ІМТ. «Коли ми їх опитуємо, вони кажуть, що нічим не хворіють».
Велосипед, Zdrowie.tvn.pl,
Основне джерело фото: метео