Курс євро до долара (EUR/USD) досяг найвищого рівня з червня 2022 року на продовженні сильного відновлення, викликаного підтримкою енергетичних ринків єврозони та відступом долара на основі даних, і подальше підвищення можливе, каже відомий інституційний аналітик.
Пара EUR/USD почала 2023 рік на слабкій основі, відступивши від проміжних максимумів на тлі відновлення долара, що перебуває під тиском, але в понеділок вона відіграла слабкість і досягла багатомісячного максимуму, оскільки інвестори швидко скинули з рахунків перспективи закінчення циклу підвищення процентних ставок Федеральної резервної системи .
Кріс Тернер, який очолює групу валютного аналізу в ING Bank, каже: “EUR/USD бере участь у розпродажі долара, і тенденція виглядає вищою”.
“Умови тут трохи нагадують літо 2007 року, коли уповільнення темпів зростання ринку житла в США призвело до появи переконаності – особливо з серпня 2007 року – у тому, що ФРС буде змушена піти на пом’якшення”, – пише він у щотижневій аналітичній записці.
Оглядаючись на динаміку цін у 2007 році, Тернер зазначає, що прибутковість дворічних американських облігацій впала до 2,70%, що торгувалися в діапазоні 4,50-5,00% у першій половині 2007 року, а до кінця того року пара EUR/USD зросла приблизно 10%.
Долар слідував за зростанням прибутковості в США в 2022 році, оскільки глобальні інвестори прагнули отримати більш високу прибутковість, тому долар, швидше за все, відступить, якщо ця динаміка на ринках облігацій зміниться на протилежну, як це відбувається нині.
“Звичайно, є багато відмінностей між тим часом і зараз, наприклад, американський субстандартний прайм і тоді боротьба з інфляцією в США зараз”, – говорить Тернер. “Але несподівано яструбиний Європейський центральний банк (як тоді, так і зараз) попереджає, що EUR/USD може сильно ралювати, якщо ринок переконаний, що ФРС пом’якшиться”.
У грудні ЄЦБ заявив, що готовий підвищити відсоткові ставки на 50 базисних пунктів ще як мінімум двічі, що застав ринок зненацька, оскільки інвестори розмірковували про те, чи сповільниться європейський центральний банк.
Тим часом Федеральна резервна система США дала зрозуміти, що скоро пом’якшить свою позицію, і тепер інвестори очікують на ще одне підвищення ставок на 25 базисних пунктів, що набагато менше, ніж “закладено” в ціну ЄЦБ.
“Долар США почав тиждень на задніх лапах, втрачаючи позиції по відношенню до інших основних валют і наближаючись до мінімумів грудня. Інвестори почали прицінюватися до менш агресивної позиції Федеральної резервної системи після виходу в п’ятницю даних із зайнятості, які показали, що, хоч і неспішно, економіка США починає сповільнюватись”, – каже Рікардо Євангеліста, старший аналітик ActivTrades.
Статистика з ринку праці США у п’ятницю показала уповільнення темпів створення робочих місць у США, а дані із заробітної плати розчарували. Але саме різке скорочення активності в секторі послуг США остаточно переконало ринки в тому, що нині відбувається суттєве уповільнення, і тому ФРС може дозволити собі відпочити.
Фактори, що стоять за ралі євро, включають зниження цін на газ на тлі теплішої погоди, яка також приносить сильніші вітри, що приводять у рух вітряні турбіни, і підвищений рівень запасів газу.
Все це знижує безпосередній ризик енергетичної кризи та зменшує нагляд будь-якого економічного спаду в Єврозоні.
“Низькі ціни на газ та поновлення роботи Китаю також надають підтримку EUR/USD, і ми б сказали, що, незважаючи на ведмежий сезон для EUR/USD, посилюється тиск для подальшого зростання у найближчій перспективі”, – каже Тернер.
“Оскільки зараз гроші, ймовірно, перетікають у фонди ринків, що розвиваються – і з доларових депозитів – ми бачимо, що EUR/USD рухається вгору до 1,0735/85, із зовнішнім ризиком до області 1,09, якщо дані за цінами в США знову пом’якшаться цього тижня”, – додає він.
Олександр Дворський, Take-profit.org