Як повідомляє BBC, суботня трансляція на державному телебаченні Ірану була перервана близько 18:00 за місцевим часом.
ДИВІТЬСЯ: Іран. До акції протесту приєдналися школярки. «Інакше вони вбиватимуть нас по одному»
Спочатку на екрані з’явилася маска, а потім зображення верховного лідера Алі Хаменеї, оточеного полум’ям і з перехрестям на обличчі. Також були показані фотографії Махси Аміні та трьох інших жінок, убитих під час протестів.
Один із підписів проголошував «вставай і приєднуйся», інший – «з ваших лап тече кров нашої молодості».
ДИВІТЬСЯ: Європейський парламент. Депутат від Швеції підстригла волосся на знак солідарності з іранськими жінками
Напад тривав лише кілька секунд, потім був перерваний. Швидше за все за ним стоїть група «Адалат Алі», або «Справедливість Алі».
Як зазначає BBC, такі прояви повстання проти аятолли Алі Хаменеї історично рідкісні. Він має фактично повну владу в Ірані.
Напад стався після повідомлень про ще трьох загиблих під час протестів в Ірані. Незважаючи на обмеження доступу до Інтернету, в мережу надходять записи, на яких відображені висловлювання проти іранської влади, жорстоко придушені службами. У суботу повідомлялося про ще двох загиблих. Серед них був чоловік, застрелений у своєму автомобілі після того, як він просигналив на підтримку протестувальників.
ДИВІТЬСЯ: Ілон Маск допоможе громадянам швидко повалити владу в Ірані
На іншому відео показано непритомну жінку, поранену в шию в місті Мешхед.
Смерть Махси Аміні. Протести в Ірані
Кілька тижнів після смерті Махси Аміні на вулицях міст проходять демонстрації. Молоду жінку затримала поліція моралі за те, що вона недостатньо ховала волосся під хіджабом. 22-річний хлопець помер в ізоляторі 16 вересня, через три дні після затримання.
У п’ятницю Іранська організація судової медицини повідомила, що Аміні померла від поліорганної недостатності, викликаної гіпоксією мозку, а не від ударів по голові, заявили її сім’я та протестувальники.
Правозахисні організації повідомляють, що з початку протестів в Ірані загинули понад 150 людей.