Демонстрації після смерті 22-річного Махаси Аміні вже охопили 16 із 31 провінції країни. У Тегерані сталися сутички між іранською поліцією та антиурядовими протестувальниками, повідомляє ВВС.
Один із людей сказав станції, що територія навколо схожа на поле бою. Протестує проти того вони тривають сьомий день і також проводяться в багатьох інших містах.
Є суперечливі дані про кількість загиблих під час розгону протестів. Державні ЗМІ повідомили про загибель 17 осіб, у тому числі співробітників служби безпеки, але курдські правозахисні групи повідомляють Тільки на заході Ірану було вбито 15 протестувальників.
В обліковому записі IranHumanRights сказано, що «офіційні особи визнають щонайменше 17 смертей і незалежні джерела говорять про 36. Очікується, що кількість загиблих зросте».
Влада намагається обмежити доступ до Інтернетупротидіяти поширенню демонстрацій. Користувачі соцмереж повідомляють один одному про протести.
“Іранцям набридло. Режим не хоче, щоб світ бачив, як вільні люди виходять на вулиці, щоб демонструвати”, – написав один з користувачів Twitter.
Про ще одну з акцій протесту, під час якої були, зокрема, спалити хіджаб, повідомила серфінгістка. “Молода жінка, яка сиділа в машині, зняла хустку і обрізала волосся. Протестувальники скандують “Смерть диктатору”, – сказав він.
Родина звинуватила міліціонерів у насильстві над затриманою дівчиною
22-річна Махса Аміні була заарештована минулого тижня поліцією моралі через головний убір. За словами офіцерів, він недостатньо покривав її волосся. Жінка після арешту вона впала в кому і померла в лікарні.
Перший протест почався перед лікарнею в Тегерані, невдовзі після підтвердження смерті 22-річного хлопця. Родина звинуватила державних чиновників за насильство над жінками. Влада вказала на її проблеми з серцем. За словами служб, вони мали привести до коми.
ДИВІТЬСЯ: Албанія. Уряд розриває дипломатичні відносини з Іраном. «24 години на вихід з посольства»
Родина це заперечує У Махси були проблеми з серцево-судинною системою.
За законами шаріату, які введено в Ірані в 1979 роціочікується, що жінки повинні прикривати волосся та носити довгий, вільний одяг, щоб приховати свою фігуру. Громадяни сті, хто заперечує проти цього, можуть отримати догану, штраф або арешт.