Дві польські студентки нещодавно були ошукані в Болоньї, на півночі Італії. Випадок описав портал «Поляки в Італії».
Через кілька днів після внесення застави 27-річний чоловік, який раніше називався власником квартири, повідомив польським жінкам, що його пограбували. Він пояснив, що це не він відправляв їм договір і в результаті не отримав передоплату за оренду квартири, після чого перестав відповідати на повідомлення і зник.
ДИВІТЬСЯ: Потяги знову не доїдуть до Закопане. Залізничне сполучення закрито з 1 вересня
Студенти стали жертвами шахраїв, хоча намагалися бути обережними, шукаючи житло. Вони попросили людину, яка проживає неподалік, перевірити орендоване помешкання. Виявилося, що все відповідає опису, квартира є і пропозиція начебто законна. Зрештою, молоді жінки втратили 600 євро передоплати.
Шахрайство на порядку денному
Подібні шахрайства в Італії – звичайна справа, але останнім часом їх почастішало.
Подібна ситуація була і в інших туристів, які приїхали до Італії на короткий відпочинок.
ДИВІТЬСЯ: Франція: пілоти посварилися під час польоту. Вони були відсторонені
У середині серпня група з дев’яти молодих людей прибула на італійський острів Іскія. Житло вони знайшли через соцмережі. Повна передоплата. Однак, прибувши на місце події, вони зрозуміли, що їх ошукали.
Вони повідомили про це в місцеве відділення поліції. Прийнявши заяву, поліцейські допомогли знайти житло, новий будинок для відпочинку, а також дали постраждалим цінні поради, як уникнути інтернет-шахраїв.
Як уникнути шахрайства
Останнім часом випадки шахрайства відбуваються також через популярних орендних брокерів. Тому на порталі «Поляки в Італії» підготували посібник, який допоможе уникнути шахраїв.
За його словами, шукаючи житло, не варто піддаватися емоціям, пов’язаним із пошуком квартири за дуже привабливою ціною. На перевірку потрібно витратити час.
ДИВІТЬСЯ: Неаполь: росіянин пограбував туристку з Польщі. Користувався скутером
«Червона лампа» повинна загорятися і в тому випадку, якщо у власника часто вимкнений телефон, він недоступний і з ним важко зв’язатися. Коли ми розмовляємо з власником, а він поспішає і «незважаючи на великий інтерес» настійно просить внести заставу, щоб залишити квартиру за нами, у нас в голові має завити сигнал.
Ще одна порада – перевірте свій номер телефону в Інтернеті та переконайтеся, що таке ж оголошення з’явилося й в інших джерелах. Також варто перевірити коментарі. Підозрілими можуть бути квартири, які довго не знаходять мешканців. Відомо, що в таких студентських містах, як Болонья, вакансії, як правило, дуже швидко розсіюються, так само як і будинки для відпочинку в привабливих місцях.
Перевірка фотографій та уникнення підозрілих платежів
Фотографії, розміщені на сайті, можна перевірити в пошуковій системі зображень Google і переконатися, що вони належать цьому об’єкту. У цьому випадку також стануть у нагоді такі додатки, як Google Street View, де у віртуальній прогулянці вулицями ми перевіримо, чи знаходиться об’єкт оренди за вказаною адресою.
Слід уникати невідстежуваних платежів, крім банківських переказів. Якщо є можливість, можна попросити когось із мешканців поруч перевірити, чи існує квартира.
Власник нерухомості повинен мати документацію, в тому числі: кадастрові дані, сертифікати відповідності системи або сертифікати енергоефективності. Ми можемо попросити вас показати ці документи.
З іншого боку, якщо ми маємо справу з брокером з нерухомості, якому ми не довіряємо, агентство слід перевірити.
На сторінці registroimprese є можливість перевірити зареєстроване агентство та дані агента.