У листі, нібито написаному Байдену, патріарх також попередив, що: «Головна дорога до Храму Гробу Господнього знаходиться під серйозною загрозою з боку екстремістських єврейських сил, які напали на християнський квартал з метою зміни історичного, демографічного та географічного характеру і важливість цього місця та припинення присутності християн у місті». Священнослужитель також мав зазначити, що «ці групи частково підтримуються правими в ізраїльській політичній сфері».
ДИВІТЬСЯ: візит Джо Байдена на Близький Схід. «Ядерного Ірану не буде»
Газета нагадала, що подібні звинувачення були висунуті Феофілом III у січні, коли він звинуватив радикальні ізраїльські групи в погрозах християнам у Старому місті Єрусалима. «Наша присутність в Єрусалимі під загрозою», — написав він тоді в колонці в лондонській «Таймс». Крім того, він пояснив, що, на його думку, мета радикалів — витіснити християнську громаду з цієї частини міста. “Наші храми регулярно оскверняються і руйнуються. Наше духовенство часто залякують”, – додав він.
«Регулярні напади радикальних угруповань»
Інші церковні лідери в Єрусалимі опублікували подібні листи до минулого Різдва, в яких вони підкреслили «регулярні та постійні напади радикальних груп», утримуючись від того, щоб називати їх «ізраїльськими групами».
«Теофіл III не назвав жодної конкретної групи, а також не згадав конкретних інцидентів. Він також не надав доказів того, що вони були ізраїльтянами, або що їхньою метою було вигнати християн з міста», — повідомляє ізраїльська газета.
У квітні заступник мера Єрусалиму Флер Хасан Нахум звинуватив лідерів церкви у поданні «неправдивого наративу» та спотворенні фактів про меншини в Єрусалимі в рамках «добре організованої кампанії зі збору коштів для християнського світу». Звинувачення, в тому числі висунуті Теофілом III, були описані як “дивні та розчаровують”. Водночас вона навела дані про 1,5 відсотка. збільшення християнського населення в Ізраїлі за останній рік. Як повідомляється, 84 відс. з них задоволені життям у цій країні.
– Це трагічний контраст із зменшенням християнського населення в районах, контрольованих Палестинською владою. У Віфлеємі, місці народження Ісуса Христа, за останні 27 років під контролем Палестинської автономії, населення міста скоротилося з 80% до 12%. додав Нахум.