Коли подружжя з Квебеку дізналося, що троє з їхніх чотирьох дітей страждають на невиліковну хворобу, яка може призвести до повної сліпоти, вони вирішили вирушити в навколосвітню подорож тривалістю в рік. Об’єктивно? Забезпечте дітям якомога більше спогадів і навчіть адаптуватися до постійних змін.
Через кілька років після того, як у Мії, найстаршої з чотирьох дітей Едіт Лемей і Себастьєна Пеллетьє, діагностували пігментний ретиніт (захворювання, яке може призвести до погіршення або навіть повної втрати зору), такий же стан діагностували у двох синів пари. : 7 Колін, 5, і Лоран, 5. Лише 9-річний Лео не має проблем із зором.
«Ви насправді нічого не можете з цим вдіяти», — зізнався Лемей в інтерв’ю CNN, пояснивши, що наразі не існує ліків або ефективного лікування цього стану. «Ми не знаємо, як швидко це піде, але ми очікуємо, що вони будуть повністю сліпі в середині свого життя». За даними Національного інституту очей США, симптоми зазвичай починають з’являтися в дитинстві. Багато людей можуть з часом втратити зір.
Мета: якомога більше «візуальних спогадів».
Коли батьки змирилися з діагнозом, вони вирішили допомогти своїм дітям сформувати навички, які їм знадобляться в майбутньому. Один із спеціалістів сказав подружжю забезпечити своїм дітям якомога більше «візуальних спогадів». Ця пропозиція стала поштовхом до дії: незабаром після цього Лемей і Пеллетьє почали планувати свою щорічну кругосвітню подорож.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Розкішні подорожі замість дому. «Це вигідно»
Раніше далекі поїздки з дітьми здавалися їм неможливими: «Разом з діагнозом була гостра потреба. Вдома можна робити великі справи, але немає нічого кращого, ніж подорожувати. Справа не тільки в краєвидах, а й в дорозі. знати різні культури та людей», – оцінили вони. Вони почали накопичувати заощадження, подарунком долі став продаж компанії, в якій працював і мав акції Пеллетьє.
Навчання у подорожах
Пандемія трохи завадила їхнім планам, і вони вирушили з Монреаля лише в березні 2022 року. Без конкретних планів – бо «скрізь у світі є гарні місця» – але з ідеєю втілення дитячих мрій. Мія хотіла покататися верхи, а Лоран випити верблюжого соку. Спочатку вони поїхали до Намібії, де помилувалися слонами, зебрами та жирафами, потім вирушили до Замбії, Танзанії та Туреччини, де провели місяць. Наступною зупинкою стала Монголія, звідки наприкінці серпня вирушили до Індонезії. Сім’я з 6 осіб зосереджується насамперед на краєвидах, фауні та флорі. Вони також відвідують жителів районів, якими подорожують.
«Ми справді намагаємося змусити їх побачити те, чого вони не побачили б удома, щоб у них залишилися найкращі спогади», — сказав Лемей, додавши, що дітям доведеться бути дуже гнучкими протягом життя, щоб адаптуватися до прогресивного. погіршення їх зору. є чому навчитися. Подорожувати весело і весело, але це також може бути дуже важко. Ви можете відчувати себе некомфортно. Ви можете бути втомленими. Ви розчаровуєтеся “, – судить він.
Батькам також важко запитати своїх дітей, донедавна не підозрюючи про серйозність свого захворювання. Леме пригадує момент, коли 5-річний Лоран запитав її, що означає бути сліпим і чи зможе він керувати автомобілем: «Для нього це була просто розмова, і вона розбила мені серце», — зізнається Леме.
Сім’я надихає інших
Пеллетьє розповідають про свої пригоди в соціальних мережах, надихаючи інших. Серед тисяч людей, які переглядають їхні профілі, є вчителька зі спеціалізованої школи для сліпих або людей із вадами зору в Квебеку, яка регулярно роздає своїм учням нотатки з туру Пеллетьє.
Хоча вони не планують повертатися додому в Квебек до березня 2023 року, їхні плани не заходять дуже далеко. Як вони кажуть, ця поїздка відкрила їм очі на багато різних речей і вони хочуть насолоджуватися тим, що мають, і людьми, які їх оточують. Найголовнішим досягненням свого шляху вони вважають зміцнення родинних зв’язків. «Я сподіваюся, що так буде й надалі, щоб діти могли підтримувати одне одного», — додає Лемей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вільям Кляйн помер. Американському фотографу, живописцю і графіку виповнилося 96 років
Основне джерело фото: Plein Leurs Yeux / Instagram