Фотографію цього жесту опублікував у Twitter Алессандро Гізотті з ватиканських ЗМІ.
«Сила жесту», — написав Джизотті, опублікувавши фотографію Папи Римського, який сидить в інвалідному візку і цілує червоний банер зі стовпчиками імен.
Ця подія відбулася в понеділок під час візиту Франциска на землі корінного населення Масквачі в провінції Альберта. Там під час зустрічі з представниками корінних народів він вибачився за страждання і шкоду, заподіяну дітям у школах, і за те, що багато християн підтримували «колонізаторський менталітет влади, що пригнічує корінні народи».
ДИВІТЬСЯ: Ватикан. Папа Римський Франциск “обов’язково” поїде в Україну. Архиєпископ запропонував дату
Франциск зазначив, що ця парафія показує, якою має бути Церква; місце, де «гостинність і прийняття, типові цінності корінної культури, мають фундаментальне значення: де кожен повинен відчувати себе гостинним, незалежно від того, через що він чи вона пережили, та особистих обставин у житті».
«Я смиренно прошу вибачення за кривди, вчинені багатьма християнами проти корінних народів», — сказав він.
Близько 3000 померли в обов’язкових школах. діти
Раніше Ватикан у звітах своїх журналістів посилався на дані Канадської комісії правди та примирення, згідно з якими в обов’язкових школах для корінних народів, які від імені уряду керують християнські церкви, включно з католицькою церквою, протягом ста померли близько 3 тисяч дітей. років. Водночас було зазначено, що інші джерела надають більші цифри. Діти помирали від хвороб, недоїдання та дуже поганих умов у закладах, де вони були позбавлені медичної допомоги.
Червоний прапор принесли на зустріч Папи Римського з делегаціями корінних народів у Масквацісі.
Папа: Не можна проголошувати Бога у спосіб, який суперечить Богові
У ніч із понеділка на вівторок за польським часом Папа Франциск зустрівся з представниками корінного населення Канади та парафіяльною громадою в Церкві Святого Серця в Едмонтоні, на якій були присутні представники т.зв. Перші нації, метиси та інуїти, а також іммігранти з багатьох країн.
ДИВІТЬСЯ: Ватикан. Папа Франциск зустрівся з Ілоном Маском
– Не можна проголошувати Бога у спосіб, який суперечить Богові. А втім, скільки разів це траплялося в історії, сказав Святіший Отець.
Папа Франциск, згадуючи про свій візит і вибачення перед Масквацісом, сказав: Водночас ми не повинні забувати, що й у Церкві добра пшениця змішана з бур’янами. І саме через цей бур’ян я хотів здійснити це покаянне паломництво, розпочавши сьогодні вранці з нагадування про зло, якого зазнали корінні народи від багатьох християн, і з великим жалем, просячи прощення.
«Я у вас вдома як друг»
Папа згадав про кривди, яких зазнали діти в школах-інтернатах, керованих від імені уряду християнськими церквами, включно з католицькими установами: Мені боляче думати, що католики брали участь у політиці асиміляції, яка зміцнювала почуття неповноцінності, пограбування громад і особи їхньої культурної ідентичності та духовності, відрізаючи їхнє коріння та підживлюючи упередження та дискримінацію, і що це також було зроблено в ім’я нібито християнської освіти.
Під час другої зустрічі з корінним населенням у понеділок, після попереднього візиту на їхні давні землі в Масквацісі, Папа сказав: «Я у вашому домі як друг і як паломник на вашій землі».
«Освіта завжди повинна починатися з поваги»
Під час зустрічі Папа Римський сказав, що “освіта завжди повинна починатися з поваги та сприяння талантам, які вже існують в людині. Це не є і ніколи не може бути чимось, що можна нав’язати зверху, тому що освіта – це пригода навчання та відкриття таємниці разом. життя».
Водночас він визнав, що усвідомлює, наскільки важко бачити будь-яку перспективу примирення для тих, кого скривдили ті, хто «має свідчити християнське життя».
ДИВІТЬСЯ: Покаянне паломництво Папи до Канади. Франциск закликає: Приєднайтеся до молитви
– Ніщо не може викреслити досвіду зневаженої гідності, заподіяної шкоди, зрадженої довіри. Наш сором перед віруючими ніколи не повинен бути стертий», – заявив він.
Франциск водночас додав: «Коли ми думаємо про непоправні страждання, які багато людей зазнали в цих місцях, у церковних установах, можна лише відчути гнів і сором. Це сталося, коли віруючі дозволили себе секуляризувати і замість того, щоб сприяти примиренню, нав’язували власний культурний зразок.
Папа висловив бажання, щоб Церква не була «збіркою ідей і наказів, які потрібно прищеплювати людям, а гостинним домом для всіх».
Папа відслужить месу в Едмонтоні
Папа Римський Франциск у третій день свого візиту до Канади відслужить у вівторок месу на стадіоні «Едмонтон» для десятків тисяч людей, а потім візьме участь у паломництві до озера Святої Анни (Lac Ste. Anne) на свято. святого в той день.
На літургійний пам’ять святих Йоакима та Анни, батьків Богоматері, Папа відслужить ранкову месу (о 18.00 за польським часом) на стадіоні «Співдружність», який вміщує 56 тис. осіб. Це найбільший подібний відкритий заклад у Канаді.
Паломництво до озера Святої Анни
на. О 16 за місцевим часом (опівночі з вівторка на середу в Польщі) Франциск вирушить до озера Святої Анни (Lac Ste. Anne), на захід від Едмонтона, розташованого серед високих гір. З кінця 19 століття це місце було місцем паломництва католиків. Вони приходять туди, щоб скупатися у водах озера і помолитися. Корінні жителі називають їх «Озером Бога» і «Озером Духа» і вважають місцем зцілень.
Ім’я Святої Анни йому дав священик-місіонер Жан-Батист Тібо, який у 1842 році заснував першу постійну католицьку місію в провінції Альберта.
З часом утвердився звичай паломництва до цього місця на тиждень свята Святої Анни, яке шанується багатьма корінними громадами. Збудована там у ХІХ столітті церква згоріла у 1928 році, а 13 років тому була відбудована.
ДИВІТЬСЯ: Папа Римський дебютує на Spotify. Францішек розповідає про себе та відповідає на запитання
У 2004 році місце паломництва було визначено канадським урядом як територія історичного інтересу.
За звичаєм Папа Римський освятить воду озера. Там він очолить Літургію Слова.
85-річний Френсіс під час цієї подорожі часто пересувається в інвалідному візку, оскільки вже кілька місяців бореться з проблемою коліна.