«Кожний, хто в розмові, відмінному від приватної, представляє позицію, яка свідомо підтримує антисемітизм, вихваляючи, заперечуючи або применшуючи важливість Голокосту, винна у вчиненні злочину і може бути засуджена до тюремного ув’язнення на строк до двох. років» – йдеться у статті, доданій до КК.
Водночас запроваджено необхідність отримання згоди генпрокурора на відкриття провадження у справі.
ДИВІТЬСЯ: Канада. Уряд хоче надрукувати попередження на кожній сигареті. Перша така пропозиція у світі
Голокост був визначений у кримінальному кодексі як «планове та навмисно сплановане переслідування та знищення європейських євреїв нацистами та їхніми однодумцями у 1933–1945 роках».
Зросла кількість актів антисемітизму
Публічне заперечення Голокосту карається в Ізраїлі та багатьох європейських країнах, включаючи Польщу.
Згідно зі звітом організації B’nai Brith, кількість актів антисемітизму в Канаді в 2021 році зросла в 7 разів у порівнянні з 2020 роком. Тому в державному бюджеті було передбачено 70 мільйонів канадських доларів на ініціативи для єврейської громади Канади, у тому числі 20 мільйонів на розширення Монреальського музею Голокосту.
У канадських ЗМІ лунали голоси, що криміналізація заперечення Голокосту обмежить свободу вираження поглядів. Згадали знаменитий суд над німецьким іммігрантом Ернстом Цюнделем, який видавав у своєму видавництві антисемітські книги. Суд засудив його у 1988 році за ст. 181 КК про відповідальність за поширення брехні, але справа дійшла до Верховного суду Канади, який підтвердив, що Зюндель порушив закон, але при цьому визнав неконституційною цю статтю КК і скасував її.
Згодом Цюнделя було визнано загрозою через його зв’язок з неонацистськими рухами і депортовано до Німеччини в 2005 році, де його засудили. Він помер у 2017 році.