Канада повідомила про скорочення кількості робочих місць на 39,7 тис. у серпні, що посилило очікування економістів щодо рецесії та уповільнення темпів підвищення відсоткових ставок Банком Канади.
Дані були опубліковані в день, коли канадський долар реєстрував втрати до більшості своїх основних конкурентів.
Ринок очікував, що економіка додасть 15 тисяч робочих місць, але натомість було отримано третій поспіль місяць втрат після липневих -30,6 тисяч та червневих -40 тисяч.
“Більш широкі перешкоди для економічного зростання також посилюються, оскільки інфляція, як і раніше, залишається виключно високою, а центральні банки продовжують підвищувати відсоткові ставки у відповідь на це. Ми очікуємо, що зрештою цих факторів буде достатньо, щоб наступного року економіка пішла на помірний спад”, – каже Натан Янзен, помічник головного економіста RBC Economics.
Канадський долар був відстаючим перед вихідними, впавши на чверть відсотка проти фунта стерлінгів, на 0,10% проти євро, але втрати проти всіх інших валют G10 були більшими.
Проте проти долара США було зафіксовано деяке зростання, при цьому курс долара США до канадського долара знизився на чверть відсотка за день і становить 1,3047.
Рівень безробіття в Канаді несподівано підскочив до 5,4% з 4,9%, тоді як аналітики чекали на помірніший показник у 5,0%.
Тиск на заробітну плату залишається високим, збільшившись з 5,2% у річному обчисленні у липні до 5,4% у серпні.
Тому Банк Канади все ще має стимул для подальшого підвищення відсоткових ставок у найближчі тижні, хоча очікування уповільнення економічного зростання послаблять розмір і темпи подальшого підвищення.
Це буде відповідати загальному тону, заданому Банком Канади на політичному заході цього тижня, де ставки підняли на 75 базисних пунктів.
“З огляду на те, що зниження зайнятості частково є результатом значного зниження рівня освіти, в якому часто спостерігається волатильність у літні місяці, ми сумніваємося, що сьогоднішні слабкі основні цифри змінять настрій Банку Канади на подальше підвищення процентних ставок”, – каже економіст Ендрю Грентем із CIBC Capital Markets.
“Слабкі основні показники можуть змусити Банк Канади засумніватися у своїй очевидній прихильності до подальшого підвищення відсоткових ставок. Однак, враховуючи, що значне падіння зайнятості у сфері освіти може змінитись на протилежне, а до жовтневого засідання Банку ще одне опитування робочої сили, все ще здається ймовірним. , що буде ще щонайменше одне підвищення ставок, перш ніж настане пауза”, – додає він.
На перспективи канадського долара, як і раніше, впливають численні чинники, включаючи ціни на нафту, силу американської економіки, ширші настрої щодо ризиків та політику Банку Канади.
Уповільнення економіки може вплинути на канадський долар, оскільки це може спонукати ринок знизити очікування щодо кількості підвищення ставки Банком Канади.
“Слабкість сьогоднішніх даних, швидше за все, означає, що Банк обговорюватиме доцільність підвищення ставки на 25 або 50 б.п. у жовтні, а не більш агресивні кроки, які були зроблені на останніх засіданнях”, – говорить Марк Дезормо, головний економіст банку Desjardins.
Падіння цін на нафту також є фактором ризику, як і падіння світових фондових ринків, що продовжується.
Канадський долар, як і раніше, посідає друге місце в рейтингу 2022 року, але найближчими тижнями ця перевага вже не виглядає гарантованою.
Олександр Дворський, Take-profit.org