Азербайджан звинуватив Вірменію в обстрілі території країни та дислокованих на кордоні військових частин. Обстріли мали вести з мінометів та артилерії. «На даний момент наші позиції піддаються регулярному обстрілу», – повідомили в Міноборони Азербайджану.
Вірменія, у свою чергу, повідомила, що “збройні сили Азербайджану обстріляли прикордонні з Вірменією міста”. Під вогонь потрапили міста Горіс, Сотк і курорт Джермук. “На даний момент наші позиції піддаються регулярному обстрілу”, – знову зазначили в середу в міністерстві оборони Азербайджану, додавши, що “з початку зіткнень двоє мирних жителів отримали поранення”. Вірменія не надала інформацію про жертви серед цивільного населення.
Росія із закликом до миру
Сама Москва, втягнута у війну в Україні, просила зупинити ескалацію конфлікту. «Закликаємо сторони утримуватися від подальшої ескалації, проявляти стриманість і суворо дотримуватися режиму припинення вогню відповідно до тристоронніх заяв лідерів Росії, Азербайджану та Вірменії від 9 листопада 2020 року та 11 січня та 26 листопада 2021 року». – йдеться в повідомленні російського МЗС.
ДИВІТЬСЯ: Вірменія та Азербайджан домовилися про мирні переговори щодо Нагірного Карабаху
Вірменія залишається у військовому союзі з Москвою і утримує на своїй території російську військову базу. Азербайджан, у свою чергу, підтримує тісні стосунки з владою в Анкарі. Туреччина надає військову та дипломатичну підтримку владі Азербайджану. З огляду на війну в Україні, новий конфлікт на Кавказі зосереджений на двох протилежних сторонах.
Паніка в столицях
Повідомлення про ескалацію конфлікту на Кавказі викликали паніку у світових і особливо європейських столицях. Держсекретар США Ентоні Блінкієн провів телефонні розмови з прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.
Постріли пролунали після півночі у вівторок, президент Франції Еммануель Макрон виступив із закликом припинити ескалацію конфлікту. Вірменські ЗМІ повідомляли, що у вівторок у нього також було інтерв’ю з главою уряду Вірменії. Із закликом до деескалації виступив і президент Європейської ради Шарль Мішель.
Оспорювана територія
Нагірний Карабах є спірною територією між Азербайджаном і Вірменією, яку Азербайджан визнає своєю приналежністю. Велика частина території населена вірменами.
Найсерйозніший на сьогоднішній день конфлікт, який призвів до короткострокових територіальних змін, спалахнув у 2020 році.