Дослідники показали, що студенти, які мало сплять, мають нижчий середній бал. Крім того, якщо молоді люди сплять менше, у них виникає так звана «дефіцит сну», що може мати фатальні наслідки для здоров’я та благополуччя.
Згідно з дослідженням, опублікованим у науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, студенти, які сплять менше шести годин на добу, мають значно нижчі середні оцінки в кінці семестру, ніж їхні колеги, які витрачають більше часу на сон.
В останньому номері цього журналу вчені з Університету Карнегі-Меллона в Піттсбурзі (США) описали результати дослідження, в якому вони оцінювали, як тривалість нічного сну на початку семестру впливає на середній бал в кінці семестру. семестр серед студентів І курсу. Вони виявили, що кожна «втрачена» година сну відповідає середньому зниженню на 0,07.
Фази снуПАП/Марія Самчук
Для навчання і запам’ятовування
Коледж – це час змін для молоді. Часто вперше в житті вони мають свободу вирішувати, як їм проводити час. Однак ця новознайдена свобода пов’язана з багатьма дилемами: вам потрібно знайти час для навчання, громадського життя, часто роботи і, нарешті, також для сну.
Попередні дослідження показали, що сон є важливим прогностичним фактором для широкого діапазону результатів здоров’я та продуктивності. Рекомендації щодо сну рекомендують підліткам витрачати на сон вісім-десять годин на добу. Тим часом багато студентів нехтують цією частиною свого життя – сон у них нерегулярний і недостатній.
Використовуючи монітори сну Fitbit (так звані трекери), міжуніверситетська команда вчених під керівництвом проф. Девід Кресвелл виявив, що середня тривалість сну опитаних студентів – загалом понад 600 людей з трьох різних університетів – становила 6,5 години на добу. Негативні наслідки почали проявлятися у тих, хто спав менше шести годин, причому кожна втрачена година сну відповідала падінню середнього показника за семестр на 0,07.
“Дослідження на тваринах підтвердили, що сон надзвичайно важливий для навчання та пам’яті”, – сказав проф. Creswell. «Тепер ми показали, що цей ефект також спостерігається у людей». Коротший сон першокурсників перетворюється на їхній академічний успіх, який вимірюється середнім балом наприкінці семестру. Коротше кажучи, депривація сну негативно впливає на здатність до навчання, сказав він.
Менше шести годин сну може вплинути на ваші оцінки в коледжіShutterstock
Сонний борг
Вищезазначені дослідження на тваринах також показали, чому це так. Ну а спогади, які формуються протягом дня, закріплюються під час сну. Коли нормальний режим сну порушується, вміст, засвоєний протягом дня, втрачається.
– Коли молода людина починає спати менше шести годин на добу, у неї виникає своєрідний сонний борг, який може значно погіршити здоров’я, навчальні звички та загрожувати всьому організму, – підкреслив проф. Creswell. Як він додав, найдивовижнішим для нього в результатах стало те, що, незалежно від дій, спрямованих на усунення цього ефекту, він все одно зберігається. – Серед студентів поширена думка, що нічний сон – це втрата дорогоцінного часу, який краще було б витратити на вечірки чи навчання. Наша робота свідчить про те, що обмеження сну має потенційно високі витрати, окрім здоров’я, з точки зору нижчої успішності», – додав він.
Як підсумував він, «повноцінний нічний сон дуже важливий і є абсолютно недооціненим фактором підтримки академічних досягнень».
Основне джерело фото: Shutterstock