Головна інспекція охорони навколишнього середовища повідомила, що дослідження проб води з прикордонної Одри на польській стороні в Любуському воєводстві, які проводяться постійно з 10 серпня, проводить Центральна науково-дослідна лабораторія Головної інспекції охорони навколишнього середовища. , наявність ртуті не підтвердила.
Головна інспекція охорони навколишнього середовища також представила результати досліджень, оприлюднені в понеділок німецькою стороною.
ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Що ми знаємо про екологічну катастрофу на Одері
Інспекція зазначила, що у надісланому протоколі лабораторних досліджень разом із доданою картою місць збору зазначено, що це були пункти збору не в головній течії Одри, а в її притоках або старицях.
Проби води для лабораторії CIEP – як зазначено – збираються в точках основного потоку річки Одра.
Результати німецьких лабораторних досліджень показали наявність ртуті та свідчать про перевищення норм для поверхневих вод. Цей показник не перевищує лімітів для питної води.
Водночас Центральна науково-дослідна лабораторія Головної інспекції охорони навколишнього природного середовища дослідила проби води з прикордонної Одри на польській стороні в м. Любуське воєводство не підтвердило наявність ртуті. Головна інспекція охорони навколишнього природного середовища повідомила, що державна ветеринарна інспекція виключила причину загибелі риби ртуть.
Про те, що ртуть не є причиною масової загибелі тварин, у понеділок також зазначили міністр навколишнього середовища Німеччини, а також міністр навколишнього середовища землі Бранденбург.
Дослідження, аналіз, результати. Календар заходів
Інспекція оприлюднила календар заходів за останні дні. У ньому зазначалося, що 11 серпня після того, як того дня в ЗМІ німецької сторони з’явилася інформація про наявність ртуті в річці Одер, Головна інспекція охорони навколишнього середовища негайно почала перевіряти достовірність інформації. Він наказав губернським інспекціям провести детальне дослідження. 12 серпня Міністерство клімату та навколишнього середовища звернулося до німецької сторони з проханням надіслати результати лабораторних досліджень. 13 серпня в листуванні, надісланому на запит польської сторони, Міністерство сільського господарства, навколишнього середовища та захисту клімату Бранденбурга підтвердило лише аналіз температури води, температури повітря, pH, електролітичної провідності (тобто солоності), загального органічного вуглецю. , фосфати та сполуки азоту. Надані тоді дані були ідентичні польським аналізам, проведеним у той же час. У переліку, надісланому 13 серпня німецькою стороною, як вказала Головна інспекція охорони навколишнього середовища, аналізу щодо наявності ртуті в річці Одер не було. Отримавши цю інформацію, польська сторона в той же день знову звернулася з проханням надати результати досліджень в частині тестів на ртуть. Тоді німецька сторона повідомила, що надала всі результати, які має. Німецька сторона повідомила, що інші аналізи, не уточнюючи, які саме, будуть проведені на початку наступного тижня.
15 серпня о О 12.00 німецька сторона надіслала результати досліджень відібраних проб. Результати німецьких лабораторних досліджень показують наявність ртуті та свідчать про перевищення норм для поверхневих вод. Цей показник не перевищує – за словами Головної інспекції охорони навколишнього природного середовища – допустимі норми питної води. «У протоколі лабораторних досліджень, надісланому з доданою картою місць збору, виявляється, що це пункти збору, зроблені не в головній течії річки Одра, а лише в її притоках або старицях. З іншого боку, проби води, відібрані лабораторією CIEP, відбираються точково в основному потоці.Наголошуємо, що дослідження проб води з прикордонної Одри на польській стороні в Любуському воєводстві, проведене одночасно Центральною науково-дослідною лабораторією Голов. Інспекція охорони навколишнього середовища не підтвердила наявність ртуті», – повідомляє GIOŚ.
Ртуть, як зазначає інспекція, є елементом, який зустрічається в різних хімічних сполуках у природному середовищі, а також у водному середовищі. Сполуки ртуті присутні як у проточній воді, так і особливо накопичуються в донних відкладеннях річок, каналів і водойм.
Інспекція зазначила, що підвищені концентрації різних типів сполук ртуті можуть виникати через, наприклад, промисловість, яка працює на даній території. Після струсу русла річки сполуки ртуті можуть виділятися у більших кількостях, тоді ртуть з’являється в точках у дослідницьких випробуваннях.
Тому, як зазначалося, тести на наявність сполук ртуті та інших важких металів завжди повторюються та проводяться щорічно. У разі виявлення ртуті екологічні служби контролюють та аналізують результати тестів на предмет безпеки людини та навколишнього середовища. “Результати польських і німецьких досліджень ідентичні. Їх також підтвердили @MKiS_GOV_PL і @BMUV – ртуті в прикордонній Одри немає. Державна ветеринарна інспекція також виключила ртуть як причину загибелі риби”, – сказав речник Про це Міністерство клімату та навколишнього середовища повідомило у Twitter у понеділок увечері Олександр Бжозька.
Основне джерело фото: Марчін Білецький / PAP