Китай – одне з провідних держав світу. За багатьма показниками країна займає лідируючі позиції. Але ситуація зі світовою пандемією Covid-19 внесла корективи до всіх сфер життя КНР.
У 2021 році для боротьби з коронавірусом було введено безпрецедентні заходи: карантин для всієї провінції Хубей, будівництво в короткі терміни польового госпіталю, скасування масових заходів, закриття кордонів та багато іншого.
Швидкість, з якою Китай боровся із хворобою, просто вражала. Минув час, і зараз багато хто цікавить, коли буде кордон Росії відкритий з Китаєм у 2022 році?
Обмеження для в’їзду в Китай
У 2022 році для в’їзду росіян до Китаю також запроваджуватиметься система обмежень. Тому говорити, що кордон із Китаєм буде повністю відкритий у 2022 році передчасно. Не всі громадяни РФ, яким необхідно з різних причин поїхати до КНР, це зможуть зробити.
І перша складність полягає у отриманні візи. Поруч із підготовкою всіх необхідних документів і дозволів слід враховувати безліч організаційних моментів.
Завжди пам’ятайте, що ніхто не гарантує позитивного результату навіть при дотриманні всіх вимог.
Отже, на початку 2022 року збережуться обмеження на в’їзд до країни з туристичною метою. Отримати візу можна буде лише для поїздок із дипломатичними цілями, резидентам КНР, а також для догляду за тяжкохворим родичем.
При цьому влада Китаю повідомила, що заявку на отримання візи можуть залишати іноземні громадяни, які хочуть потрапити в країну з метою ведення бізнесу або при отриманні дозволу на роботу. У Росії з деякими складнощами візи все ж таки видаються. Для отримання необхідно мати важливі обґрунтування.
Кожна заявка розглядається індивідуально та влада Китаю має право винести відмову.
Окрім отримання візи розроблено низку обмежень, що потребує жорсткого дотримання всіх умов:
- “Зелений QR-код”. Видається на підставі чинних документів: закордонний паспорт, діюча віза або дозвіл на постійне проживання в Китаї, сертифікат про повну вакцинацію, негативний ПЛР-тест, аналіз крові на антитіла. В’їхати в Китай без цього коду неможливо. Отримання візи та «зеленого коду» це два різні документи і їх не варто плутати.
- Дотримання 14-денного карантину після прибуття до столиці та 21 день до інших регіонів. Не дозволяється виходити з номера готелю за продуктами. Після завершення карантину також проводиться обстеження та видається документ, який дає право вільно пересуватися країною.
Наприкінці 2021 року ще немає конкретних заяв та чітких дат щодо відкриття кордонів Китаю з іншими країнами, зокрема з Росією.
Як відомо, у лютому 2022 року у Пекіні будуть проведені зимові олімпійські ігри. Але організатори запровадили заборону доступу до змагань іноземних глядачів. Обмеження на в’їзд у країну стосуватимуться також супроводжуючих та подружжя спортсменів.
Учасникам Олімпіади в’їзд мають намір дозволити лише за умови вакцинації хоча б однією дозою препарату, схваленого ВООЗ. Планується окремо розглядати випадки протипоказань із медичних міркувань.
Відкриття кордонів для студентів у 2022 у Китаї
Всесвітня пандемія змусила ВНЗ країни повністю перейти на дистанційне навчання. Це дало багато складнощів. Учні відзначали нестачу особистого спілкування з викладачами та однокурсниками.
Через різницю в часі студентам доводилося вчитися у нічний час. А багато абітурієнтів, які хотіли вступати, змінили свої плани. Коли Китай відкриє кордони для студентів у 2022 році точно невідомо. А поки що у 2021 році китайські університети активно працюють над відновленням навчання іноземців у ВНЗ країни.
Для цього планується введення низки заходів:
- відкриття в’їзду за студентськими візами;
- спрощення в’їзду для вакцинованих студентів, особливо для тих, хто віддав перевагу китайським препаратам;
- створення спеціальних фондів для підтримки та виплати стипендій для іноземців;
- збереження політики розумних цін на навчання та проживання іноземців;
- удосконалення системи онлайн-навчання для студентів, які не можуть приїхати до країни.
Також усі навчальні заклади активно готуються до роботи з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Часткове відкриття кордонів Китаю з другої половини 2022 року стане довгоочікуваною подією для багатьох студентів. Тому що бажаючих здобути вищу освіту в Китаї, як і раніше, багато. І це невипадково. Згідно зі світовими рейтингами понад 50 китайських ВНЗ увійшли до рейтингу кращих університетів світу.
Як відвідати Китай росіянам?
В усіх провінціях діють різні міграційні правила. Існують пільги для населення РФ, яке проживає у:
- Іркутської, Амурської та Читинської області;
- Приморському, Хабаровському та Забайкальському краї.
Бажаючі в’їхати в країну повинні мати запрошення PU, оформлене китайською стороною. Це дозвіл на роботу, яким цінний фахівець приїжджає в країну. Це в рази полегшує процес в’їзду, але не скасовує наявності всіх інших документів. PU-запрошення дає право перебувати у КНР від 15 до 180 днів.
Необхідно надати документи, що підтверджують факт проживання у зазначених регіонах.
Для мешканців решти регіонів РФ планування поїздки має починатися з подання заявки на отримання візи. Подальша ситуація залежатиме від рішення посольства та від результатів проходження всіх інших етапів.
Вакцинація та тести
Для отримання дозволу на в’їзд до країни потрібний сертифікат про повну вакцинацію. До щеплених китайськими препаратами застосовуватиметься спрощене подання пакету документів.
Тому росіяни, які планують відвідати материковий Китай, мають надати ті самі документи, які були потрібні до пандемії. За наявності сертифіката не потрібно пред’являти негативний тест на коронавірус.
Після отримання сертифіката його необхідно легалізувати. Зробити це можна лише у китайському посольстві.
Але в деяких випадках навіть пройшовши вакцинацію або зробивши тест можна не потрапити до Китаю, якщо в літаку буде виявлено хвору людину. Після прибуття в аеропорту всі, хто прилетів, проходять ретельну діагностику.
Якщо медперсоналу щось не подобається у самопочутті людини навіть за наявності у неї ПЛР-тесту, така людина обов’язково буде госпіталізована.
Чи відкриють кордон із Китаєм у 2022 році?
Якщо спиратися на думку провідного китайського експерта з інфекційних захворювань, то країна може відкрити кордони для країн із гарним рівнем вакцинації та низькою захворюваністю лише у першій половині 2022 року.
Уряд Китаю не поспішає відкрити кордони з Росією у 2022 році, побоюючись нових штамів коронавірусу через незавершену масову вакцинацію населення.