Влада Колумбії збирається витратити 3,5 мільйона доларів на транспортування 70 бегемотів, які раніше належали наркобарону Пабло Ескобару, повідомляє Guardian. Операція є ще однією спробою вирішити проблеми, породжені ссавцями, яких рік тому в Колумбії визнали інвазивним видом.
Наприкінці 1980-х років Ескобар привіз чотирьох бегемотів з Африки до свого маєтку Hacienda Napoles площею 20 квадратних кілометрів. Після смерті засновника меделінського картелю тварин випустили на волю, де вони безконтрольно розмножувалися. Зараз їх популяція оцінюється від 130 до 160 особин. За межами Африки немає іншого місця в світі, де живе більше бегемотів.
На початку березня губернатор колумбійського департаменту Антіокія Анібал Гавірія оголосив у Twitter про план знайти новий дім для 70 «кокаїнових бегемотів». Влада заявила, що 10 із них будуть доставлені до притулку Осток на півночі Мексики, а решта 60 – у невідоме місце в Індії. – Вся операція повинна коштувати близько 3,5 мільйонів доларів (близько 15 мільйонів злотих), – сказав власник притулку Осток Ернесто Зазуета, якого цитує “Guardian” 30 березня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Одна акція, тисяча тварин врятована від контрабанди. Затримано 21 особу
Бегемоти роками були джерелом проблем
Зазуета пояснив, що тварин заманять у загони, а потім помістять у спеціальні ящики для транспортування. План відправити бегемотів за кордон – ще один крок, зроблений останніми роками для вирішення проблем, які породжують ці ссавці. У 2021 році одна з осіб напала на чоловіка, який збирався підійти «надто близько до басейну, де перебували кілька бегемотів», повідомляє щоденна газета «El Tiempo».
Бегемоти, які раніше належали Ескобару, визнані у 2022 році Міністерством навколишнього середовища Колумбії інвазивним видом, також становлять загрозу для навколишнього середовища. CNN посилається на дослідження, опубліковане в журналі Nature, яке виявило, що в озерах з бегемотами більше синьо-зелених водоростей. Вони можуть погіршити якість води та вбити багато риб. У свою чергу “Гардіан” навів дослідження, згідно з якими бегемоти руйнують екосистему Магдалени, “найдовшої річки в одній із найрізноманітніших країн світу”.
Влада Колумбії в 2009 році планувала застрелити бегемотів, але відмовилася після протестів організацій із захисту прав тварин і публікації різкого фото, яке викликало обурення по всій країні. У Колумбії також розробили план стерилізації тварин, але Guardian сказав, що вони розмножуються «швидше, ніж місцеві експерти можуть знайти, відловити та стерилізувати».
Пабло Ескобар і його тварини
Вважається, що Медельїнський картель, заснований Пабло Ескобаром, контролював до 80 відсотків світової економіки в період свого розквіту. світовий ринок кокаїну. Сам Ескобар був за версією журналу Forbes одним із найбагатших людей світу. Наркобарон витратив величезні статки, серед іншого, на придбання екзотичних тварин. Крім бегемотів, в його звіринці були кенгуру, слони, носороги, тигри, жирафи і фламінго. Після його смерті більшість тварин були передані в зоопарки, але не бегемоти – транспортувати їх поки що виявилося надто складним завданням.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому коти потрапили в базу даних інвазивних чужорідних видів
The Guardian, CNN, tvn24.pl
Основне джерело фото: Shutterstock