Багато християн з групами паломників приїжджають щорічно до головного храму Єрусалиму, де встановлено труну Ісуса Христа, щоб побачити, як сходить Благодатний вогонь. Це незрозуміле явище будь-хто може приїхати і подивитися в Храмі Воскресіння Христового. За повір’ями на цьому місці було поховано Ісуса – тут же він і воскрес. В основному вівтарі благодатна атмосфера – чого варта мармурова вежа Кувуклія. Вежа збудована над печерою, де лежало тіло Ісуса. За переказами Благодатний вогонь 2023 року зійде вже зовсім скоро, і віруючі не пропустять цю подію. Однак тим, хто хоче приєднатися до ряду глядачів благодатного вогню, варто підготуватися до цього святого дня заздалегідь.
Символ святині
Благодатний вогонь є символізмом, який нагадує людям про смерть Христа Спасителя. За легендою, вогонь з’явився вперше в ніч смерті Христа. Це диво сталося у суботу. Вартові, побачивши це явище, просто втекли від того, що не змогли нічим пояснити це явище. Благодатний вогонь символізує присутність Господа Бога та його милість людині. Багато священнослужителів наголошують, що Благодатний вогонь сходить для того, щоб нагадати людям про християнську віру, тим самим запалюючи їхні серця. Символ вогонь передає послання Господа про те, що він завжди поруч із людьми і чує їхні молитви. Багато віруючих щорічно переживають чи вогонь запалився в Єрусалимі 2023 року.
Важливо! За повір’ям, якщо благодатний вогонь не спалахне, це означає погане явище світу – прихід антихриста.
Дата поблажливості
Чимало віруючих зацікавлені чи зійшов вогонь в Єрусалимі, але поки що до цього часу не підійшов. Благодатний вогонь у 2023 році, коли зійде – це питання, яке хвилює багатьох. Щорічно подія відбувається лише раз, це трапляється навесні прямо напередодні Великодня. Скільки часу сходить вогонь – це питання, яке також цікаве людям, але ніхто не може знати відповіді на скільки він спалахне цього разу. Були роки, що вогонь горів лише 10 хвилин, а траплялося, що таїнство відбувалося протягом двох-трьох годин. Цього року Великдень православні християни відзначають 16 квітня, а це означає, що Благодатний вогонь зістане 15 квітня у суботу.
Процес появи Благодатного вогню
До цієї події готуються тисячі прочан з усіх куточків планети. Вони з’їжджаються до храму Воскресіння Христового. Люди в день поблажливості вогню тримають при собі свічки. Також у храмі спеціальним чином 33 свічки об’єднують. Люди біля церкви дуже радісно чекають на момент поблажливості вогню. Натовпи християн радіють, співають і читають молитви. Тільки після того, як приходить патріарх у храм, то одразу настає тиша. Люди тихо чекають із надією, що в Єрусалимі зійшов благодатний вогонь.
Всередині церкви перед поблажливістю вогню обов’язково мають бути погашені всі джерела світла. Вхід до кувуклії також закритий у такий відповідальний момент. На вхід у кувуклію накладають спеціальний друк із воску (друк воротарів Храму Господнього). Патріарх обходить тричі кувуклію. Обов’язково патріарх одягнений у світлий одяг. Обходячи кувуклію, він вимовляє молитву Христу. У його руках 33 свічки – це символ віку Христа.
Патріарх прямує у грот храму до Триденного ложа Ісуса. Потім через 5-10 хвилин відбувається головна подія перед Великоднем – сходить Благодатний вогонь. Після цього Патріарх роздає вогонь усім віруючим, котрі приїхали на честь події. У ті хвилини настрій людей щасливий та захоплений.
Основні дані про те, як відбуватиметься подія цього року:
У Єрусалим багато хто приїжджає, щоб подивитися на те, як сходить Благодатний вогонь. Прочани також стежать за процесією через інтернет із трансляції в режимі онлайн. Вогонь символізує Воскресіння Христа, який показує, що Бог завжди поруч із людьми. Якщо вогонь раптом не з’явиться, це буде вкрай поганий знак людству. Це означає, що світ добігатиме кінця після приходу антихриста.
Лампади з Благодатним вогнем після того, як патріарх роздасть його присутнім, піде далі Єрусалимом та іншими державами світу. Також Благодатний вогонь доставлять в Україну авіарейсом. У Києві з лампадою із чудодійним вогнем проведуть священну службу. Згідно з традиційним повір’ям Благодатний вогонь горить у Кувуклії цілий рік до наступного сходження.
Історія
Із історичних довідок відомо, що свідком вогню став апостол Петро. Він вирушив до місця воскресіння Ісуса. На місці, де раніше було бездиханне тіло Христа, горіло неземне яскраве світло, яке освітлювало труну Ісуса. Про першу згадку про Божественне світло вчені знайшли дані в джерелах IV століття. Про вогонь писали не лише католицькі письменники, а й мусульмани. У XII столітті про чудо повідомив і прочанин, який описав Святу Землю російською мовою. Ім’я паломника ігумен Данило.
Багато віруючих можуть побачити сходження Благодатного вогню 2023 року під час церковної служби перед Великоднем. Навіть за словами деяких очевидців, відбувалися дива під час появи Благодатного вогню. Багато християн вогонь сам собою з’являвся на свічках. Біля стін храму спалахнули вогні та були блискавки. Щодо самого вогню, то він не пече руки, його можна навіть потримати деякий час у долонях. Багато людей вірять, що вогонь зцілюють і вони навіть вмивають обличчя.
З погляду науки багато вчених намагалися пояснити походження та фізику вогню. Віруючим фізики готові протиставити низку аргументів. Температуру благодатного вогню вимірювали, щоб пояснити – чому він не палить руки. Як тільки Великодній вогонь з’являється, у нього температура +40 градусів, але за 10 хвилин вже +300 градусів.
Церемонія
Перед тим, як запалюється Благодатний вогонь 2023 року до Єрусалиму з’їжджається багато паломників та священиків різних конфесій. У службі беруть участь священики з конфесії Єрусалиму, Сирійської чи Коптської церкви. Сам процес богослужіння триває під проводом Єрусалимського Патріарха. Процесія щорічно організується з початку Хресної ходи священнослужителів до Кувуклії. Хресна хода пролягає через проходження реліквій храму, а саму церкву обходять три рази. Напередодні Благодатного вогню Кувуклію закривають печаткою. Ключі від церкви йдуть на зберігання до сім’ї мусульман.
Перші, хто має право зайти до храму – це Патріарх Єрусалима та Вірменський Архімандрит. Спершу вони знімають одяг на порозі храму, і на них одягнені лише підпоясники. Вони знімають свій одяг, щоб показати людям, що за них немає засобів для розпалу вогню. Коли вони заходять до гробниці, то вхід до неї запечатують. Потім люди моляться, щоб з’явився Благодатний вогонь.
До гробу Христа Спасителя також не кожен має право підійти. До нього може наблизитись лише Єрусалимський Патріарх і він стає першим свідком цього дива. Вірменський Архімандрит у момент сходження благодатного вогню 2023 року перебуватиме в Кувіклії в Межі Ангела, стоячи за стіною.
У гробниці Ісуса Христа є лише лампадка та 3 свічки. Момент появи Благодатного вогню важливий, оскільки Патріарх запалює від полум’я свічки, а потім їх виносить на показ людям. Після цього вогонь передається вже на лампади та свічки у храмі. Також Благодатний вогонь поширюють багатьма країнами світу з Єрусалиму. До країн Благодатний вогонь переміщують авіарейсами. Благодатний вогонь в інших країнах уже чекають на християн і заздалегідь очікують на цю подію в аеропортах.
Як потрапити на службу до храму Гробу Господнього
У церкву, де встановлена труна Ісуса Христа, може поміститися до 10 тис. осіб. Однак, сюди приїжджає набагато більше бажаючих побачити справжній Благодатний вогонь в Єрусалимі. Цього року очікується кілька десятків тисяч прочан до 15 квітня. Люди хочуть бути при цьому незвичайною і чарівною подією. Тому в храмі всі люди не помістяться, і традиційно, крім церкви, люди збираються на площі перед Храмом і на сусідніх вулицях, що прилягають до нього. Також показують на великих екранах трансляції та відео сходження благодатного вогню.
Оскільки захід масовий, то забезпечується безпека під час Хресного ходу. Поліція вживає заходів вже з п’ятниці, коли віруючі вже поступово збираються біля храму. Вулиці починають офіційно перекривати, запроваджують обмеження на пересування автотранспорту. Квитки на службу в храмі не продаються – їх просто не існує, безкоштовний вхід. Поліція веде контроль на вході до Старого міста, щоб уникнути тисняви. Дорогою до храму люди проходять кілька кордонів. Потрапити до храму на подію сходження Благодатного вогню можна самостійно чи з делегаціями християн. Також подорож до храму здійснюють групи паломників.
Висновок
Багато хто цікавиться чи зійшов благодатний вогонь у 2023 році, але цього поки що не сталося і на подію можна встигнути. Благодатний вогонь вражає своїми чудодійними властивостями, він має максимальну силу в перші хвилини після поблажливості. Його можна навіть доторкнутися – він не обпалює. По суті, його структура Божественна, і поширюється він не як звичайне полум’я. Прочани навіть вмиваються вогнем у перші хвилини після того, як патріарх роздасть полум’я людям у храмі. Відвідати подію може кожен охочий у суботу 15 квітня 2023 року, щоб побачити диво у вічі. Якщо немає можливості поїхати побачити поблажливість Благодатного вогню, можна подивитися його по телевізору. В Україні відбуватиметься пряма трансляція сходження Благодатного вогню.